HOROSKOP

Horoskopi për datën 16 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 16 prill nga Russell Grant

Dashi

Nuk ka mjaftueshëm njerëz të përgatitur për të thyer rregullat e vendosura keq. Ju mund të shihni një numër arsyesh pse një ankesë do të ishte e vlefshme, por tani mund t'ju duhet të mbani të relaksuara mendimet tuaja. Ju duhet të krijoni më shumë mbështetje përpara se të merrni masa.

Demi

Lajmet e rreme po shkaktojnë probleme dhe zhgënjim kur më shumë njerëz besojnë në deklarata të rreme sesa në fakte. Ju nuk arrini ta besoni se si kaq shumë njerëz mund t'i bazojnë vendimet e tyre në thashetheme dhe reagime të forta emocionale.

Binjakët

Edhe pse nuk mund të jeni në gjendje të përcaktoni një problem specifik shëndetësor, nuk po ndiheni aq entuziastë ose aq energjik sa normalisht. Ekziston mundësia që tensioni të jetë rezultat i disa angazhimeve më të mëdha se zakonisht në karrierë. Nëse keni marrë një pozicion më me përgjegjësi, stresi mund të ndikojë në shëndetin tuaj.

Gaforrja

Një larmi ftesash do t`ju jepte mundësinë të përziheni me të tjerët. Për habi të një miku mund të vendosni të kaloni pak kohë vetëm. Dikush do t`ju kujtojë që do humbni kështu mundësinë për të krijuar njohje të reja. Por nuk ju intereson.

Luani

Arritja e një ekuilibri midis të qëndruarit me njerëz dhe vetëm është diçka që duhet ta bëni. Përçarjet në punë ose rutina e shtëpisë po ju lodhin. Ju keni filluar të ndiheni të rraskapitur me gjithçka që të tjerët presin nga ju. Komentet e një partneri do t'ju frymëzojnë të filloni të kujdeseni më mirë për veten.

Virgjëresha

Disa lajme parash do të ndryshojnë jetën tuaj për mirë. Humori do të përmirësohet. Nëse po ndërmerrni rreziqe, jini të sigurt se ato janë të llogaritura dhe mos harroni të jeni të arsyeshëm kur merrni vendime të një natyre praktike.

Peshorja

Përpjekjet që po bëni për të përmirësuar një marrëdhënie të ngushtë do të funksionojnë më mirë sesa pritej. Ju nuk jeni i vetmi që dëshironi të rregulloni marrëdhënien pas një debati të kohëve të fundit. Ju jeni gjithashtu në një mendje me kolegët dhe shokët e ekipit. Kjo ju inkurajon të shprehni mendimet tuaja pa pasur frikë se do të viheni.

Akrepi

Edhe pse nuk do të udhëtoni aq sa dëshironi vërtet, një udhëtim i shkurtër do t`ju ngrejë gjendjen e humorit. Ju dëshironi të udhëtoni më larg dhe ka vende që vërtet dëshironi të shihni. Meqenëse kjo mund të mos jetë e mundur në këtë kohë, vizita në një vend afër shtëpisë do t`ju çlirojë tensionin.

Shigjetari

Marrëdhëniet e dashura dhe miqësitë e ngushta ofrojnë sigurinë që ju nevojitet aktualisht. Pa miqtë tuaj, ju do të ndiheni të humbur dhe vetëm. Vetëm të qenit në gjendje të marrësh telefonin dhe të flasësh me dikë të bën të ndihesh i lidhur dhe i sigurt. Një i afërm do t'ju ofrojë një trashëgimi që ka vlerë të fortë sentimentale për ju.

Bricjapi

Gjeni kohën tuaj përpara se të bëni zgjedhje të rëndësishme. Nëse jeni martuar rishtas dhe po përpiqeni të vendosni disa rregulla themelore shmangni çështje të ndjeshme si politika dhe feja. Uluni dhe flisni për preferencat personale dhe çfarë ju duket mirë për të dy. Të jesh i hapur që nga fillimi është më mirë sesa të lejosh që problemet të përshkallëzohen.

Ujori

Çdo gjë kërkon kohën e vetë dhe ju e dini mirë këtë. Shihni se çfarë po planifikojnë njerëzit e tjerë para se të bëni plane personale që mund të mos ju shkojnë në një linjë me ato të familjarëve.

Peshqit

Ju shpresoni të arrini diçka të veçantë, por a prisni të arrini shumë? Padurimi mund të çojë në zhgënjim. Jini të përgatitur për të bërë progres të ngadaltë dhe të qëndrueshëm. Nëse jeni duke punuar në një ekip, sigurohuni që shokët tuaj të skuadrës të jenë bashkëpunues.