HOROSKOP

Horoskopi për datën 16 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 16 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Nuk ka rëndësi se sa të mërzitshëm mund të jenë, është koha për të trajtuar ato detyra të zymta që jeni përpjekur t'i shmangni. T'i injorosh ato do të thotë që po i lëshon njerëzit e tjerë kur ata mbështeten te ju për të kryer këto përgjegjësi.

Demi

Jini të zellshëm në të gjitha gjërat financiare. A janë politikat e sigurimit të përditësuara? Kujdes me një kontratë që mund të nënshkruani apo të rinovoni.

Binjakët

Një mik i ri duket se ka gjithmonë diçka për t'u ankuar. Kjo do të thotë që edhe kur jeni të gëzuar, ata arrijnë ta mpijnë lumturinë tuaj. Ju po filloni të pyesni veten nëse kështu do të jetë gjithmonë kur mblidheni bashkë dhe nëse ndoshta kjo miqësi nuk është e duhura për ju.

Gaforrja

Nuk po e shihni shumë partnerin tuaj këto ditë. Planifikoni diçka të veçantë që të dy të shijoni me njëri-tjetrin në fundjavë. Jeni beqar? Dilni në një takim. Është praktikisht e pamundur t'i rezistosh sharmit tuaj.

Luani

Argumentet po shkaktojnë një sasi të madhe zemërimi dhe megjithëse kolegët e vjetër do të këmbëngulin se po e shqyrtojnë këtë çështje, ju keni një ndjesi që asgjë nuk do të bëhet për këtë. Konflikti në vendin e punës po shkakton ndarje.

Virgjëresha

Dëshironi të mendoni më shumë për ngjarjet e fundit. Njerëzit janë të zhurmshëm në opinionet e tyre. Ju dëshironi të merrni parasysh se si ndiheni për të gjitha. Po shikoni në të dy skajet e spektrit: gjërat që ndodhin këtu dhe tani, pasojat janë afatgjata.

Peshorja

Një grup miqsh po planifikojnë të takohen sot. Ata do të donin që ju të shkoni. Të ndihmoni në një grup ose ngjarje bamirësie do të thotë që të paktën për një kohë të shkurtër, do të jeni në gjendje të harroni gjithçka për një problem që ka qenë në mendjen tuaj kohët e fundit.

Akrepi

Ka shumë njerëz rreth jush, por kur shikoni përreth, ka një ndjesi sikur nuk keni askënd me të cilin mund të flisni vërtet. Të afërmit janë më të interesuar për thashethemet, sesa për atë që në të vërtetë po ndodh para syve të tyre. Ju shqetësoheni më shumë për një çështje private.

Shigjetari

Ndjeni se një koleg nuk po ju tregon gjithçka. Buzët e tyre thonë një gjë, qëndrimi i tyre diçka shumë ndryshe. Dikush e di saktësisht se çfarë po ndodh, por edhe nëse do të pyesni, nuk do të duan të zbulojnë shumë informacion.

Bricjapi

Nuk mund të shpjegoni pse hezitoni të vazhdoni me një sipërmarrje afatgjatë. Diçka po ju pengon dhe megjithëse kjo do t'i bezdisë të tjerët, përgjigjet tuaja intuitive mund të besohen. Nëse ata vazhdojnë pa ju, do ta zbuloni pse.

Ujori

Nuk mund t'i rregulloni problemet e të tjerëve, edhe pse miqtë dhe familja duket se presin që ju të jeni në gjendje ta bëni këtë. Jeni lodhur duke hequr dorë nga gjithçka sa herë që ata kanë nevojë për ndihmën tuaj. Disa njerëz po përfitojnë nga natyra juaj e mirë dhe koha juaj thjesht nuk është më e juaja. Të thuash jo, është një zgjidhje.

Peshqit

Do të jeni të lumtur që keni marrë përsipër një detyrë që nuk e keni bërë kurrë më parë. Kjo nuk do të jetë si puna e vështirë që kishit pritur në fillim. Miqtë duan shoqërinë tuaj, por ju do t'i keni prioritet angazhimet e punës dhe familjes.