HOROSKOP

Horoskopi për datën 16 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 16 shtator nga Russell Grant

Dashi

Lajmet për një fejesë, martesë ose lindje do të jenë shkak për një festë familjare. Komunikimet janë harmonike, fjalët do të rrjedhin lehtë dhe të qenit në gjendje të ndani ndjenjat tuaja të vërteta do të jetë çliruese. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të kapur shansin që ju duhet për të punuar në një projekt krijues.

Demi

Ju do të bëni gjithçka të mundur për të ndihmuar dikë që do të gjejë lumturinë dhe suksesin. Do të thotë shumë për ju që të jeni në gjendje të mbështesni familjen dhe miqtë tuaj. Rutina e përditshme ka filluar t'ju mërzitë dhe keni nevojë për diçka ndryshe. Bërja e një pushimi do t'ju sjellë diçka që e keni pritur me padurim.

Binjakët

Duhet të largoni gjithë energjinë tuaj negative, pasi nuk mund të lulëzoni në një mjedis ku nuk ka asnjë sfidë. Studimi i një teme që ju intrigon do t'ju japë shkëlqimin që ju duhet. Hyrja në një kurs të avancuar studimi do të jetë një ndryshim i mirëpritur i ritmit. Një çështje private do të ketë nevojë për vëmendjen tuaj para se të mbarojë dita.

Gaforrja

Një opinion pozitiv do të sjellë përmirësime në jetën dhe karrierën tuaj personale. Ju keni intuitë të mirë dhe mund t’i besoni instinkteve tuaja kur merrni vendime që kanë pasoja afatgjata. Do të ndiheni mirë për atë që po bëni sepse në fund të fundit, po arrini qëllimet tuaja kryesore. Si bonus, një partner do të ofrojë mbështetjen e tij të plotë.

Luani

Të kujdesesh për shëndetin tënd është thelbësore. Mendoni pak për stilin e jetës dhe marrëdhëniet tuaja. Largimi nga një situatë toksike do të lehtësojë stresin tuaj. Bërja e ushtrimeve të rregullta fizike dhe shmangia e sheqerit, yndyrës dhe alkoolit do t`ju ndihmojë të jeni mirë. Po planifikoni një ngjarje madhore në jetën tuaj dhe doni të dukeni dhe të ndjeheni më së miri.

Virgjëresha

Diçka që e keni mbajtur vetëm për vete do ta kishit pasur më të lehtë nëse do ta diskutonit me miqtë tuaj. Do të jetë mirë të takoheni me njerëz të tjerë që nuk dinë aq shumë për ju. Megjithatë nuk duhet të ndiheni fajtor për asgjë që keni bërë. Problemet do vijnë kur një mik të kuptojë se sekreti i tij është zbuluar.

Peshorja

Një partner ose mik po vepron sikur po ju fsheh diçka. Sjellja e tij e fshehtë po ju bën të dyshoni. Nëse ai nuk do t'ju tregojë se çfarë po ndodh, mund t'ju duhet të bëni disa pyetje, pasi duhet ta dini të vërtetën. Njerëzit që ju njohin mirë duhet të jenë të parët për t'u afruar.

Akrepi

Ndiheni të shqetësuar dhe kjo do ta bëjë të vështirë për ju të punoni si pjesë e një ekipi. Ju nuk mund ta lejoni dikë t'ju thotë se çfarë të bëni, pasi keni mënyrat dhe metodat tuaja dhe këto mund të bien ndesh me dikë me të cilin keni për qëllim të punoni. Kërkoni që të punoni vetëm.

Shigjetari

Dëshironi të blini diçka të veçantë dhe luksoze, por a mund ta përballoni vërtet këtë blerje? Kartat e kreditit mund t'i bëjnë gjërat shumë të lehta, por jo mos e përdorni. Nëse vërtet e dëshironi këtë artikull, kurseni për të, në vend që të merrni hua. Së shpejti do të keni mjaftueshëm para për ta blerë pa u ndjerë fajtor.

Bricjapi

Ju jeni të vendosur të tregoni se jeni në një detyrë sfiduese. Jeni serioz në lidhje me gjithçka që merrni përsipër dhe nuk ka nevojë t'u provoni të tjerëve se çfarë mund të bëni, ata tashmë e dinë. Për këtë arsye ndaloni së qeni aq i ashpër me veten. Delegojini disa punë për ta bërë jetën tuaj më të lehtë.

Ujori

Duket se nuk ka rëndësi se ku jeni ose çfarë mund të bëni, diçka që do të ndodhë do t`i bëjë gjërat edhe më të vështira. Ju po përpiqeni shumë të kënaqni njerëzit, por është gjithmonë dikush që ka edhe më shumë pretendime. Kurrë nuk do të jeni në gjendje t`i kënaqni të gjithë, kështu që të paktën bëni diçka për veten tuaj.

Peshqit

Përgjegjësitë për një përpjekje ekipi po rriten. Ndihmojeni gjithë grupin që të ecë përpara. Menaxhimi i parave nga partneri do t`ju heqë shumë stres nga shpina. Do të jeni të lumtur ta lini atë për të marrë vendime të rëndësishme financiare.