HOROSKOP

Horoskopi për datën 16 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 16 tetor nga Russell Grant

Dashi

Ju keni qenë lart e poshtë emocionalisht dhe ka qenë e vështirë të vendosni për ndonjë gjë të rëndësishme. Flisni për atë që ju shqetëson me partnerin ose një të afërm. Do të inkurajoheni të vendosni plane që do ta bëjnë të ardhmen tuaj të duket më e sigurt.

Demi

Një takim, diskutim ose intervistë do t'ju bëjë të ndiheni të pasigurt. Nuk do të jeni të sigurt për implikimet e bëra në lidhje me disa ndryshime të ardhshme dhe nëse këto do të ndodhin vërtet. Vlerësimi juaj se si shkuan gjërat mund të jetë shumë i paarritshëm. Keni bërë një përshtypje më të mirë se sa mendoni.

Binjakët

Një lëvizje pune që po mendoni duhet të shqyrtohet më tej përpara se të bëni një zgjedhje përfundimtare. Mund të duket sikur shfrytëzimi i kësaj mundësie është më e mira për ju, por ka arsye që ju bëjnë të hezitoni.

Gaforrja

Nuk po i kushtoni kohë vetes kur familja dhe miqtë tuaj duket se kanë vazhdimisht nevojë për ju. Mesazhet e tyre të vazhdueshme me tekst ju shpërqëndrojnë. Ata mund të gjejnë lehtësisht përgjigjet e pyetjeve që po bëjnë pa ju përfshirë. Përveç kësaj, ndejtja zgjuar ka filluar t’ju dëmtojë shëndetin.

Luani

Pranimi i ndihmës do të thotë që ta kryeni punën më shpejt. Kjo do t'ju japë gjithashtu pak kohë për të filluar përgatitjen për një projekt që jeni të emocionuar për të filluar. Ju dëshironi ta bëni atë të përsosur dhe kjo do të thotë të keni gjithçka të planifikuar dhe gati paraprakisht.

Virgjëresha

Ju keni pasur gjithmonë një lidhje të fortë me kafshët dhe të kaloni kohë me kafshët. Diskutimet me miqtë shpirtërorë do të ndezin një interes për terapitë alternative. Shikoni me kujdes gjithçka që përfshihet përpara se të shkoni më tej.

Peshorja

Disa njerëz do të zhgënjehen, por ju do ta arrini që të paktën të jeni të kënaqur me mënyrën se si shkojnë gjërat. Diçka është aq e rëndësishme për ju, saqë jeni të vendosur të kujdeseni për interesat tuaja.

Akrepi

Disa njerëz nuk do të marrin jo-në si përgjigje. Ndiheni të detyruar të bashkoheni me planet e njerëzve të tjerë. Puna me një ekip të madh mund të jetë sfilitëse. Jeni të lodhur duke ndryshuar metodat tuaja për t'iu përshtatur stileve dhe preferencave të ndryshme.

Shigjetari

Disa njerëz nuk po i marrin aq seriozisht përgjegjësitë e tyre. Një projekt grupi ose komuniteti nuk po funksionon siç pritej. Shpërthimi i xhelozisë së dikujt do t'ju bëjë të rimendoni disa angazhime.

Bricjapi

Po pyesni veten se si do t'i përshtateni gjërave. Sa më shpejt të filloni, aq më mirë. Ju duhet të jeni të kënaqur me përparimin e bërë. Merrni gjërat lehtë, nëse mundeni, që këtë mbrëmje.

Ujori

Ka shumë zhurmë, shumë kërkesa nga të tjerët që nuk po ju lënë të mendoni dhe veproni. Mund t'i kushtoni pak kohë vetes për të mbledhur mendimet tuaja. Kërkoni faktet nëse jeni të hutuar nga ndonjë burokraci ligjore.

Peshqit

Nuk jeni të prirur për të qenë në qendër të vëmendjes, por keni informacione ose njohuri që të tjerët duket se kanë nevojë për momentin. Një ide që dikush i afërt po ju jep do t’ju hapë mundësi të reja.