HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 gusht nga Russell Grant

Dashi

Njëfarë tensioni është i dukshëm në një marrëdhënie të ngushtë, por kjo nuk është gjë e keqe. Të gjithë kanë nevojë për pak stres në jetën e tyre, ose bota e tyre do të bëhej e mërzitshme. Ju nuk jeni të sigurt se cilin drejtim do të merrni më pas, por të kesh zgjedhje është ajo që është e rëndësishme për ty. Askush nuk do t'ju tregojë se çfarë të bëni.

Demi

Një fqinj hyn dhe del nga shtëpia juaj sa herë që jeni në shtëpi. Ju keni filluar të mërziteni me këtë pushtim të privatësisë suaj. Dikush që ka ardhur për t'u mbështetur në ndihmën tuaj, do t'ju thërrasë përsëri për ndihmë. Mos u habitni nëse mendoni se thjesht nuk mund të bashkëpunoni më me të.

Binjakët

Gjithçka që duket se po merrni nga një i afërm janë kritikat për planet tuaja. Nëse do të ndaloni së treguari mbi problemet tuaja do ta ketë të vështirë ta bëjë këtë përsëri. Ka diçka që jeni të vendosur të bëni, me ose pa mbështetjen e familjes suaj.

Gaforrja

Nuk jeni plotësisht vetëm. Ju mund të shqetësoheni se nuk mund të dilni nga një marrëveshje që ka filluar të jetë shumë për ju për t'u përballur. Është dikush afër që do t'ju ndihmojë, por për ta bërë këtë ju duhet të shpjegoni problemin tuaj pa lënë asgjë jashtë.

Luani

Do të nxitoni të thoni mendimin tuaj edhe pse e dini që mendimi juaj është shumë i ndryshëm nga ai i një kolegu të vjetër. Një mosmarrëveshje do të shpërthejë në vendin e punës dhe nuk do jeni plotësisht të pafajshëm. Nuk donit të shkaktoni një debat, por mendoni se është e rëndësishme të tregoni hapur ndjenjat tuaja.

Virgjëresha

Familja dhe miqtë tuaj nuk kanë asnjë interes të bashkohen me ju në një projekt që do të thotë shumë për ju, por shumë pak për ta. Ju do të vazhdoni me këtë gjithsesi. Për shkak se do të ecni përpara pa to, kjo do t'ju ofrojë një mundësi për të takuar njerëz me të njëjtin mendim në një mjedis grupor.

Peshorja

Nuk është aq shumë këshilla që ju nevojitet kur e kërkoni. Ju vërtet keni nevojë për dikë që të pajtohet me ju në çështje të rëndësishme. Tashmë e keni vendosur, por të bëni të tjerët të bien dakord me ju do t'ju bëjë të ndiheni më të sigurt se po bëni gjënë e duhur.

Akrepi

Ju jeni duke luftuar për të zhvendosur një volum të madh të punës. Kërkesat në vendin e punës po ju bëjnë akoma më shumë presion dhe nuk e shihni dot lehtësimin. Investimet duhet të bëhen në staf dhe pajisje.

Shigjetari

Nuk keni qenë kurrë dashamirës i rutinave komode. Ju duhet të ndjeni se po rriteni si person dhe mund ta bëni këtë duke zgjeruar aftësitë tuaja. Fillimi i diçkaje të re, qoftë kjo në anën personale, apo profesionale të jetës suaj, do të frymëzojë besim dhe entuziazëm.

Bricjapi

Miqtë dhe kolegët mbështeten tek ju për këshillat tuaja të mira. Ju rrallë gaboni dhe jeni po aq mentor sa edhe drejtues. Jini të gatshëm të lini pak kohë për t'i mësuar dikujt një aftësi të vlefshme. Me udhëzimin tuaj të pacientit, dikush që shikon tek ju do ta ketë të lehtë të arrijë qëllimin e tij.

Ujori

Ju e keni shtyrë përfshirjen në disa projekte për shkak të problemeve të mëparshme. Tani jeni informuar se këto janë tejkaluar dhe do të jeni të lumtur të vazhdoni. Anëtarësimi në një ekip do të jetë shumë argëtues dhe kjo do t'ju ofrojë një burim të rinovuar entuziazmi për një hobi, ose interes që keni pasur më parë.

Peshqit

Duke folur për ndjenjat tuaja, njerëzit e tjerë do të ndihen sikur po ju njohin më mirë. Nëse jeni beqarë dhe kërkoni dashurinë, shfaqja e vetvetes do të përmirësojë perspektivat tuaja për marrëdhënie. Aktivitetet jashtëshkollore do t'ju çojnë në një udhëtim që do të ketë një efekt transformues në jetën tuaj.