HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 janar nga Russell Grant

Dashi

Ju pëlqen sfida për të filluar diçka të re, por nuk është aq e lehtë ta mbash atë deri në fund. Ju nuk i mendoni gjithmonë planet. Një mik praktik do të bëjë disa sugjerime të arsyeshme se si të qëndroni të motivuar në mënyrë që të përfundoni atë që keni filluar.

Demi

Një entuziazëm do t'ju tundojë të hiqni dorë nga ajo që po bëni për t'u nisur në çdo drejtim që ju largon diku ku nuk keni qenë më parë (jo vetëm vend). Do të ishte më mirë të qëndroni aty ku jeni, në atë që njihni sesa të nxitoni drejt të panjohurës.

Binjakët

Nëse nuk jeni të kënaqur me punën tuaj, shikoni përreth për opsione të tjera. Po bëhet gjithnjë e më e vështirë të mbash të lumtur familjen, miqtë dhe kolegët. Tani për tani do ecni me atë që pritet nga ju, por keni ndërmend të bëni disa ndryshime.

Gaforrja

Një mik i besuar do t'ju sjellë në vëmendje diçka të cilën nuk e kishit ditur më parë. Do t'u jepni atyre nota të plota për të qenë delikate dhe do të jeni të lumtur që tani e dini se çfarë fshihet pas një situate të caktuar dhe do të dëshironi të merrni parasysh ndjenjat tuaja për të me më shumë kujdes.

Luani

Kombinuar me pjekurinë e kohës, jeni vigjilent dhe i ndritshëm. Kjo do t'ju bëjë të dëshironi të ecni përpara me plane të reja biznesi dhe financiare. Nëse gjithçka shkon sipas pritshmërive, do t'i bëni paratë tuaja të punojnë për ju.

Virgjëresha

Një arritje e jashtëzakonshme do të frymëzojë të gjithë ata që ju njohin. Kjo do të jetë një nga ato përvoja mahnitëse që nuk do t'i kishit humbur. Do të keni shijuar vërtet çdo hap të rrugës dhe tashmë mund të planifikoni një përsëritje.

Peshorja

Nuk e keni problem të merrni për një kohë të shkurtër përgjegjësitë e një të afërmi. Nëse kjo i ndihmon ata, ju do ta bëni këtë me dëshirë. Do të ndiheni të mirëpritur kudo që të shkoni. Njerëzit vlerësojnë mirësinë tuaj dhe dikush që po kalon një ditë të tmerrshme do të jetë i kënaqur me shoqërinë tuaj.

Akrepi

Një ekip në të cilin jeni përfshirë duket se nuk po shkon askund. Përveç kërkimit të një menaxheri të ri të përhershëm, morali është i ulët. Po humbisni kohën dhe energjinë tuaj duke u përpjekur të mbështesni një grup që duket se nuk po shkon askund. Një situatë frustruese do t'ju bëjë të rivlerësoni prioritetet tuaja.

Shigjetari

Ju po shikoni lart, por ndoshta shumë lart. A janë aktualisht disa objektiva jashtë mundësive tuaja? Nëse e kuptoni se nuk do të jetë e mundur të arrini një synim aktual, jini gati të ulni vështrimet tuaja dhe të vendosni një objektiv më realist.

Bricjapi

Keni kërkuar mënyra për të kursyer para, por nuk mund ta bëni vetë. Jini të përgatitur të mblidheni me partnerin ose familjarët për të diskutuar situatën tuaj financiare. Së bashku do të gjeni një mënyrë për të ulur shpenzimet pa pasur një ndikim shumë të madh në standardin tuaj të jetesës.

Ujori

Nëse ju duhet të shkoni në punë, mund të ndiheni të prirur për të marrë një ditë pushimi ose të paktën të zgjidhni punët më pak kërkuese të ditës. Idealisht ju dëshironi të shijoni një pushim relaksues. Delegoni punët dhe përgjegjësitë te të tjerët nëse gjithçka po bëhet e tepërt për ju.

Peshqit

Nuk ka kuptim të përpiqeni shumë nëse diçka për të cilën po punoni nuk shkon. Mund të duket një ide e mirë për të marrë përsipër një sfidë të vështirë, por nëse kjo fillon t'ju bezdisë, acarojë ose zhgënjejë, mos u ndjeni fajtorë për të lënë dikë tjetër të marrë përsipër punën tuaj.