Horoskop

Horoskopi për datën 17 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 korrik nga Russell Grant

Dashi

Duhet guxim për të kërkuar falje. Ju keni filluar të shihni se keni qenë gabim në të kaluarën në qëndrimin, bindjet ose sjelljen tuaj. Tani e kupton se keni bërë një gabim dhe do ta pranoni. Të tjerët do të respektojnë ndershmërinë tuaj. Nëse këto ditë kanë qenë të heshtura, një mik do të ketë disa ide të mira që do nxitin fusha të reja interesi për ju.

Demi

Jini të sinqertë për ndjenjat tuaja dhe mos lini hapësirë ​​për keqinterpretim. Dikush po ju lexon gabim. Nëse ju pyesin, duhet të jeni të sinqertë. Mos u tundni nga e vërteta.

Binjakët

Jeta juaj sociale po shkëlqen. Do të kënaqeni duke takuar një grup të vogël miqsh. Edhe duke mbajtur distancën mund të argëtoheni. Kjo është një kohë e shkëlqyer për t'u rilidhur me të tjerët si online ashtu edhe ballë për ballë. Një kthesë e papritur e ngjarjeve do të shërbejë për mië.

Gaforrja

Nëse nuk e largoni mendjen tuaj nga një debat i ditëve të fundit, do të jetë e vështirë të merrni një vendim të rëndësishëm. Po i lejoni që emocionet të zënë mendimet tuaja. Kjo nuk është një kohë e mirë për të dhënë hua ose për të marrë hua. Një mik do të përfitojë nëse e lejoni. Planifikimi përpara ju ndihmon të ndjeheni të organizuar dhe të kontrolluar.

Luani

Jini të durueshëm me njerëzit që kanë një mënyrë të ndryshme të të menduarit. Një partner po përpiqet të gjejë një zgjidhje për një problem që ju prek të dyve. Përpiquni të mos jenë kritikë. Ndonjëherë është mirë që të bëni një hap prapa dhe t'i lejoni njerëzit të kuptojnë gabimet e tyre.

Virgjëresha

Bëjani të ditur shefit tuaj që jeni të gatshëm të merrni përsipër përgjegjësi shtesë. Do të jetë një lehtësim për ju që të zgjidhni një çështje të rëndësishme. Bisedat në internet ju frymëzojnë të udhëtoni në vendin ku një mik jeton. Duhet të prisni edhe pak për shkak të pandemisë.

Peshorja

Harmonia është e arritshme në një lidhje të ngushtë edhe nëse ju dhe partneri nuk keni të njëjtat mendime. Vazhdoni të përpiqeni dhe do të gjeni një terren të mesëm. Sensi i humorit kur jeta është e vështirë, mund të jetë një ndihmë e madhe. Ju mund ta kaloni gjithçka së bashku. Mos lejoni që keqkuptimet të përshkallëzohen.

Akrepi

Ju duhet pak kohë vetëm për të konsideruar nëse vendimet që po merrni janë tuajat ose nëse dikush po përpiqet të ndikojë tek ju. Jeni të vendosur të merrni përsipër fatin dhe jetën tuaj. Jeni mirënjohës për këdo që përpiqet t'ju këshillojë, por respektoni edhe mendimet tuaja.

Shigjetari

Të punosh për veten e realizimi i asaj që keni dashur gjithmonë. Jeni gati për të përcaktuar drejtime të reja të karrierës. Para se të bini dakord për një marrëveshje biznesi, pyesni veten nëse u besoni të tjerëve që janë të përfshirë. Nëse keni ndonjë dyshim, tërhiquni. Ju keni punuar shumë. Shpërbleheni veten me një udhëtim të shkurtër për kënaqësi.

Bricjapi

Nuk po i lini njerëzit e tjerë të kërkojnë ndihmë. Duhet ta ndani ngarkesën. Përveç kësaj, ju jeni duke u lodhur duke marrë përsipër të gjithë punën. Është koha që të tjerët të bëjnë pjesën e tyre. Të qenit i aftë për t`u ushtruar mund të largojë ndjenjat e fajit.

Ujori

Një mik praktik do t'ju inkurajojë të zhvilloni një ide për të fituar para. Papritur do të ketë kuptim për ju të shndërroni një hobi në biznes. Kur të bëni atë që doni, paratë do të pasojnë. Shtoni argëtimin dhe relaksimin në ditët tuaja. Shfrytëzoni imagjinatën tuaj të mrekullueshme duke u bashkuar me aktivitete që përfshijnë të rinj dhe fëmijë.

Peshqit

Nuk është e lehtë të tregoni ndjenjat tuaja kur merreni me situata që ju prekin emocionalisht. Nuk do dini nga t`ia filloni. Ju po përpiqeni të mbani një qasje praktike kur keni të bëni me një shqetësim.

*Burimi Russell Grant