HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 korrik nga Russell Grant

Dashi

Largimi nga gjithçka tingëllon si një ide e mrekullueshme. Marrëveshjet e rregullta me miqtë kanë filluar t'ju mërzitin. Ju dëshironi diçka ndryshe nga jeta.

Demi

Kokëfortësia mund t'ju pengojë të shihni arsyen e vërtetë përse ju dhe një partner apo mik i ngushtë nuk keni funksionuar këtë herë. Injorimi i këtij problemi nuk do ta zgjidhë atë. Pyesni veten se çfarë shkoi keq, pse dhe më pas bisedoni. Një diskutim i hapur do ta përmirësojë këtë marrëdhënie.

Binjakët

Ju keni një pamje të qartë në mendje se ku duhet të shkojë jeta juaj. Pikëpamja juaj optimiste e bën këtë një kohë ideale për të filluar punën për ato plane dhe synime afatgjata që keni për të ardhmen. Do ta gjeni shpejt mënyrën më të mirë për të arritur qëllimet.

Gaforrja

Bërja e një zgjedhjeje të vrullshme mund të jetë e kushtueshme. Nëse është e nevojshme, mendohuni dy herë përpara se të nënshkruani ndonjë dokument dhe të vendosni emrin tuaj për ndonjë gjë. Merrni kohën tuaj për të marrë parasysh pikëpamjet për një sërë çështjesh dhe shmangni nxitimin në situata të caktuara. Kontrolloni nëse jeni në dijeni të të gjitha detajeve.

Luani

Idetë që keni ndarë për një projekt të ri të mundshëm do të hyjnë në veprim. Entuziazmi juaj i frymëzon të tjerët që të ndalojnë së foluri. Kjo është një sipërmarrje që është planifikuar prej disa kohësh dhe ju e dini saktësisht se nga ku të filloni. Nuk do të ketë komplikime.

Virgjëresha

Bëj të pamundurën që të mos të tërhiqesh aq shumë nga një valë popullariteti sa të fillosh ta teprosh. Problemet shëndetësore sado të vogla qofshin nuk duhen anashkaluar apo neglizhuar. Nëse ndiheni të tunduar të shpenzoni më shumë seç duhet për sende luksi, përpiquni të jeni më të kujdesshëm. Një aktivitet social këtë mbrëmje do t'ju japë një shans për të shfrytëzuar një talent krijues.

Peshorja

Jeni të interesuar të jeni në gjendje të ndihmoni të tjerët dhe do të bëni gjithçka për ta mbajtur jetën harmonike. Ju po shpenzoni kaq shumë kohë duke u shqetësuar për problemet e njerëzve të tjerë dhe se si mund t'i ndihmoni ata, saqë punët tuaja janë duke u neglizhuar fatkeqësisht.

Akrepi

Ka shumë punë për të bërë. Një detyrë që merrni përsipër nuk është vetëm për një person. Kërkoni ndihmë. Sa më shumë njerëz të gjeni për t'ju ndihmuar, aq më mirë. Ndërsa disa miq të talentuar mblidhen së bashku, puna do të jetë më e këndshme dhe do të realizohet më shpejt.

Shigjetari

Miqtë do të donin ndihmën tuaj për të bërë një zgjedhje të rëndësishme. Ata vlerësojnë mendimet dhe sugjerimet tuaja, por a po bëhet kjo një zakon i tepërt? A po mbështetet dikush te ju shumë fort për të marrë vendimet e tij? Mund të jetë koha për t'u tërhequr dhe për të inkurajuar më shumë pavarësi.

Bricjapi

Një takim i organizuar shpejt do të jetë argëtues dhe me interes të veçantë për dikë të afërt. Miqësi të reja do të lulëzojnë nga një festë e tillë. Prisni që orët tuaja të lira të jenë të spërkatura me shumë thashetheme interesante.

Ujori

Dikush do t'ju kujtojë se së fundmi ju ka bërë një ofertë dhe është ende në pritje të përgjigjes suaj. Ju keni ende disa gjëra për të menduar para se të vendosni. Nuk e kishit ndjerë se kjo mundësi ishte për ju, por pasi të keni peshuar të mirat dhe të këqijat, do ta shihni atë në një këndvështrim tjetër.

Peshqit

Edhe pse këmbët tuaja mund të mos qëndrojnë të palëvizshme për shumë kohë, një ditë e ndritshme dhe e freskët duhet të jetë e juaja për ta shijuar plotësisht. Takimi me miqtë dhe aktivitetet e tjera shoqërore do t'i shtojnë një kënaqësi të veçantë ditës. Megjithatë, takti mund të jetë i nevojshëm këtë mbrëmje kur përpiqeni t'i shpjegoni diçka një personi të dashur.