HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 maj nga Russell Grant

Dashi

Ju i tërhiqni paratë si një magnet. Ndërsa të tjerët luftojnë për të paguar faturat e tyre, ju fitoni para më shpejt sesa mund t’i shpenzoni. Shpërblejeni një person entuziast që nuk ankohet kurrë. Mbajtja e një organizate në detyrë kërkon që ju të merrni një vendim të rëndësishëm. Jini të gatshëm të zvogëloni procedurat e kota dhe punën e dobët. Do të dëgjoni shumë grindje në fillim, por shumica e ekipit do të jetë mirënjohës për guximin tuaj.

Demi

Karizma juaj është jashtëzakonisht e fuqishme. Përdoreni atë për të marrë famën dhe për të vlerësuar dëshirën tuaj. Nuk ka rëndësi nëse kjo nënkupton kryerjen e një audicioni në internet ose nxjerrjen e punimeve tuaja në një faqe interneti. Gjëja e rëndësishme është të shfaqeni. Një mundësi për të studiuar ose shkruar do të bjerë në prehër. Pranoni këtë ofertë sa më shpejt të jetë e mundur. Të paguani për të zgjeruar horizontet tuaja do të jetë përgjigjja e një lutje. Mënyra më e mirë për të realizuar potencialin tuaj është të eksploroni hapësira të reja.

Binjakët

Pushimi është ajo që ju duhet. Jepini vetes lejen për të pushuar. Të bërit një shëtitje gjatë ditës do të jetë frymëzuese. Një admirues i vëmendshëm dëshiron t’ju tërheqë drejt dashurisë. Ata po mendojnë për mënyrën e takimit me ju. Zakonisht, ju doni të kënaqni të tjerët dhe në këtë mënyrë lini pas dore veten tuaj. Sa më shpejt të përqafoni kënaqësitë tuaja, aq më të lumtur do të jeni.

Gaforrja

Të qenit pjesë e një ekipi të suksesshëm ju mbush me krenari. Ju keni qenë bashkëpunues në arritjet e deritanishme. Kur kolegët zhgënjehen, ata gjithmonë i ndajnë me ju problemet e tyre. Aftësia juaj për t’i qetësuar ata, i mban  në rrugën e duhur. Është e lehtë për ju t’i lavdëroni dhe inkurajoni, sepse kjo është pikërisht ajo që merrni nga miku juaj më i mirë ose partneri romantik. Jepini vetes mundësinë për t'u bashkuar me një person të dashur që nxjerr në pah më të mirën tuaj.

Luani

Dëshiron të ngjitësh shkallët e suksesit? Një punë me profil të lartë do të vihet në dispozicion shumë shpejt. Ju duhet të aplikoni për të, edhe nëse përvoja e dëshiruar nuk përputhet me historinë e punës tuaj. Pasi të bëni një intervistë, do t'ju ofrohet ky pozicion. Puna me një trainer fitnesi do të forcojë imunitetin tuaj. Ju keni qenë të bekuar me një trup të mirë, por që nuk mund të shkëlqejë nëse jeni duke u tepruar me sheqerin, yndyrnat dhe alkoolin. Zbatoni këshillat e trajnjerit tuaj në lidhje me ushqimet më të mira për sistemin tuaj.

Virgjëresha

Çdo punë që përfshin mësimdhënien, shkrimin ose leksionet ia vlen të ndiqet. Dikush me inteligjencën tuaj dëshiron të ndajë informacionin me të tjerët. Njerëzit kënaqen të mësojnë nga ju. Kjo për shkak se ju jeni në gjendje të zbërtheni koncepte të ndërlikuara, duke i bërë më të lehta për t’u kuptuar. Kushtojni vëmendje jetës tuaj romantike. Nëse jeni duke kërkuar për dashurinë, do të takoni dikë special në një aplikacion takimesh. Vlerat tuaja të ngjashme do t'i hapin rrugën një marrëdhënieje pasionante.

Peshorja

Paratë nga një trashëgimi ose zgjidhje ligjore janë në rrugë të mbarë. Përdorini për të kënaqur nevojat tuaja. Ju keni dëshirë të shijoni gjërat më të imta në jetë. Porositni ushqim të mirë në restorante të nivelit të lartë që aktualisht po ofrojnë shërbimin në shtëpi. Kalimi i kohës me familjen është shumë i dobishëm tani. Përfshirja në aktivitete të përbashkëta do të sjellë një afërsi që nuk e keni ndjerë për një kohë të gjatë. Telefononi një të afërm që e keni adhuruar gjithmonë. Është koha për t’u lidhur përsëri me të afërmit tuaj.

Akrepi

Dëgjoni dikë që ju do pa kushte. Duke ndjekur këshillat e tij, do të përjetoni një nivel lumturie që kurrë nuk e kishit menduar se do të ishte e mundur. Është koha për të dorëzuar dorëshkrimin tuaj tek një agjent ose duhet të regjistroheni në një kurs. Mos kini frikë të kërkoni fuqinë tuaj. Jini të drejtpërdrejtë për atë që dëshironi dhe lëreni zërin tuaj të dëgjohet. Shikojini njerëzit në sy kur kërkoni një të drejtë dhe do të jetë praktikisht e pamundur që ata të bllokojnë rrugën tuaj. Bëhuni gati të kërkoni një çmim të madh; ju e keni merituar atë.

Shigjetari

Marrja e parave të një personi të dashur për kursim është një veprim i mençur. Në këtë mënyrë, ata do të kenë një të ardhme të sigurtë. Gjithmonë keni pasur aftësi për tërheqjen e pasurisë. Në vend që të punoni shumë orë për të marrë rezultatet dhe paratë që dëshironi, ato do të rrjedhin në llogarinë tuaj bankare me shumë pak përpjekje.

Bricjapi

Do t'ju kërkohet të merrni udhëheqjen e një organizate kulturore, fetare ose arsimore. Kjo sepse jetoni me një kod të admirueshëm moral. Në vend që të ndiqni rrugën më të shpejtë të famës dhe suksesit financiar, ju bëni atë që është më e mira për të gjithë. Nëse keni menduar të studioni për një diplomë të përparuar, ky është një moment i shkëlqyer për të kërkuar rreth një programi akademik konkurrues. Studimi i një teme që ju pëlqen do t'ju japë një vlerësim të ri për atë që mund të bëni dhe ku mund të shkoni.

Ujori

Ju kënaqeni duke u dhënë njerëzve një vend të rehatshëm për të folur, planifikuar dhe ëndërruar. Falë mikpritjes tuaj, diçka me vlerë të qëndrueshme do të krijohet. Nisja e një organizate bashkëpunuese ose kolektive artistësh është e mundur. Ky grup do t'ju lejojë të shkëlqeni.

Peshqit

A keni zhvilluar një ide të guximshme të bërjes së parave? Kjo është një kohë e shkëlqyer për t'iu afruar investitorëve të mundshëm ose për të aplikuar për një kredi. Marrja e këtyre parave do t'ju lejojë të krijoni një aplikacion, vegël ose produkt që do të shitet shumë. Shokët tuaj do të përhapin fjalën e kësaj ndërmarrje biznesi. Nëse keni një mundësi për t'u anëtarësuar në një organizatë profesionale, shfrytëzojeni.