HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 maj nga Russell Grant

Dashi

Keni një punë personale për t'u marrë sot. Nuk do t'ju shqetësojë prania e familjes dhe miqve që nuk janë të bezdisshëm. Ju gjithashtu keni nevojë për lirinë për të medituar, ëndërruar dhe përdorur imagjinatën tuaj pa shumë zhurmë apo ndërprerje.

Demi

Ndihmesa financiare ndaj një miku, mund të rëndojë në llogarinë tuaj bankare. Jeni aq të vendosur për të kontribuar në një kauzë të vlefshme, saqë mund të mos e keni kuptuar se sa shumë keni investuar në këtë. Nuk do të pendoheni, ama gjithsesi do t`ju duhet të mendoni më shumë për financat tuaja.

Binjakët

Pavarësisht disa shpenzimeve të konsiderueshme, mund të merrni vendime të arsyeshme për të mbajtur nën kontroll financat tuaja. Një problem elektrik ose hidraulik do të duhet të adresohet menjëherë. Ka ende vend për të kursyer për një festë, pavarësisht nga këto fatura të paparashikuara. Shikoni mundësinë e aplikimit për një borxh për përmirësimin e shtëpisë.

Gaforrja

Përpjekjet e fundit për të filluar një rutinë të rregullt ushtrimesh kanë filluar të japin rezultate në aspektin që dukeni dhe ndiheni shumë më të lumtur dhe më të shëndetshëm. Regjistrimi në një kurs studimi të avancuar ka të ngjarë të jetë qëllimi juaj i ardhshëm. Ju pëlqen të vini në punë mendjen dhe imagjinatën tuaj dhe nuk jeni kurrë shumë i vjetër për të ndaluar së mësuari. Shikoni mënyra të reja se si mund ta sfidoni veten, intelektualisht.

Luani

Tregoni shqetësimin tuaj për shëndetin e një miku të ngushtë ose të një të dashuri. Ata mund të mos duan ta diskutojnë atë, por të paktën tregojini se jeni aty për ta nëse kanë nevojë për ndihmë ose mbështetje.

Virgjëresha

Jeni gati të korrni shpërblimet e përpjekjeve të kaluara. Farërat janë mbjellë dhe megjithëse nuk i keni parë ende frytet e punës suaj, rezultate të bollshme do të vijnë në rrugën tuaj. Ka ende punë për të bërë dhe mund të jetë e nevojshme të bëhet një ndryshim i lehtë në këtë drejtim. Konsideroni me kujdes drejtimin më të mirë që duhet ndjekur dhe bëjeni atë një prioritet.

Peshorja

Disa gjëra priren të mbeten përgjithmonë dhe kështu do të ndiheni për një çështje pronësie, trashëgimie apo sigurimi. Diçka që kishit menduar se do të ishte argëtuese në fillim, tani po rezulton të jetë e ndërlikuar dhe kërkon kohë. Pak durim, disa këshilla të mira dhe gatishmëria për të dëgjuar sugjerimet e dikujt mund ta bëjnë më të lehtë tashmë.

Akrepi

Të pranosh se je në një kornizë mendore të zhytur në mendime është e shëndetshme. Busulla juaj e brendshme po ju ndihmon t'ju drejtojë gjatë ditëve ndërsa shikoni jetën tuaj: të kaluarën, të ardhmen, fushat që mund të kenë shkuar keq dhe të tjera që dëshironi të përmirësoni.

Shigjetari

Do të mblidhni të gjithë energjinë pozitive të nevojshme për të përballuar një mik apo koleg që po bën çmos për të zbehur entuziazmin tuaj. Me të vërtetë nuk ka rëndësi se çfarë mund të thotë dikush tjetër, ju e dini saktësisht se çfarë do të bëni dhe si synoni të trajtoni një situatë të diskutueshme.

Bricjapi

Është e nevojshme të merret parasysh një çështje që duhet të ishte kryer nga dikush tjetër. Nuk do të ndiheni diplomat kur t`u tregoni të tjerëve se sa të zhgënjyer jeni me sjelljen e tyre. Është e kuptueshme që ndiheni të mërzitur kur u jepni diçka në dorë dhe ata as që kanë bërë përpjekje për ta kryer këtë përgjegjësi.

Ujori

Retorika që vjen nga zyrtarët është kontradiktore dhe konfuze. Nuk ka shumë optimizëm për atë që po dëgjoni, por ju jeni të vendosur të vazhdoni të luftoni për atë gjë në të cilën besoni. Një mbështetës i madh i një kauze të rëndësishme do të mbështesë përpjekjet tuaja. Kërkoni më shumë detaje për çështjet që ende kanë mbetur të paqarta.

Peshqit

Një mosmarrëveshje e vogël për marrëveshjet financiare do t'ju sjellë në vëmendje faktin se nuk i keni planifikuar gjërat siç duhet. Ka ende kohë për të kompensuar këtë gabim. Kjo është një kohë e mirë për të menduar për të ardhmen dhe për të marrë në konsideratë atë që nevojitet për të realizuar një shpresë apo ëndërr të veçantë karriere.