HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 mars nga Russell Grant

Dashi

Bëhuni gati për një ditë të gjallë dhe komunikuese. Nëse njerëzit nuk po shkojnë drejt derës suaj, prisni që të marrin një sasi të madhe mesazhesh dhe komunikime në internet. Njihuni me emailet dhe telefonatat. Intuita duket se luan një rol të rëndësishëm në mënyrën se si ju përgjigjeni ndaj disa pyetjeve.

Demi

Dikush do të përpiqet edhe një herë t'ju flasë për vendimet që keni marrë tashmë. Ju e keni menduar shumë këtë dhe e keni shqyrtuar çështjen duke e ditur se po bëni zgjedhjet e duhura. Për këtë arsye nuk do të bindeni të ndryshoni mendje.

Binjakët

Shefi juaj është i impresionuar nga përpjekjet tuaja të fundit. Përkushtimi juaj për të arritur qëllime të caktuara tani ka filluar të shpërblehet. Mos u habitni nëse ju refuzohet fillimisht për të marrë një post që do të thotë më shumë përgjegjësi dhe pagë më të lartë.

Gaforrja

Bashkimi i forcave me një mik krijues për të fituar para nga një përpjekje artistike do t'ju sjellë të dyve shumë kënaqësi. Kjo mund të jetë një iniciativë fitimprurëse. Muzika dhe të gjitha llojet e hobeve krijuese do t'i shtojnë një shkëlqim magjik ditës suaj.

Luani

Njerëzit nuk e kuptojnë pse keni ndryshuar mendim. Ju ndiheni të turpëruar që duhet ta pranoni këtë, por të shpjegoni pse do të jetë vetëm një humbje energjie. Reagimet e marra vetëm sa do t'ju bëjnë të ndiheni më fajtorë. Do të ishte më mirë të thuash fjalën tënde dhe të largohesh.

Virgjëresha

Pjesëmarrja në një ngjarje multikulturore do t'ju bëjë të etur për një mënyrë jetese më shpirtërore dhe krijuese. Lumturia dhe kënaqësia janë të lidhura drejtpërdrejt me zhvillimin tuaj personal. Pavarësisht nëse është meditim, lutje, lexim apo shërim, është koha për t'u kujdesur për nevojat tuaja shpirtërore.

Peshorja

Një projekt për të cilin keni kushtuar shumë kohë ka filluar të shpërbëhet. Mos lejoni që padurimi t'ju pushtojë. Në vend që të zemëroheni, kërkoni ndihmë dhe kërkoni mënyra për ta rregulluar atë. Nëse jeni gati të hidhni një vështrim më të afërt, do të shihni se gjërat nuk janë ashtu siç duken.

Akrepi

Nuk është kurrë e lehtë të bëni një hap prapa dhe të shikoni se si dikush i afërt bën atë që mendoni se do të jetë një gabim i madh. Ata nuk do të duan të dëgjojnë. Ju mendoni se e gjitha është një shaka, kur ata kanë provuar diçka të ngjashme më parë dhe kanë dështuar.

Shigjetari

Një grup ndahet në dysh për një çështje të caktuar. Ndiheni të trishtuar sepse njerëzit që besojnë te disa liderë tani ndihen thellësisht të frustruar. Besimi te lidershipi i lartë ka humbur. Mund të kishte qenë shumë ndryshe, por gjithçka është lënë sërish në harresë.

Bricjapi

Me njerëzit që janë kaq të sjellshëm dhe miqësorë, do ta keni jashtëzakonisht të lehtë të shprehni mendimet dhe ndjenjat tuaja. Një shkëlqim i artë rrethon një marrëdhënie të ngushtë. Kjo do të përhapet në ngjarjet sociale dhe madje edhe të biznesit. Reagimet pozitive për idetë tuaja krijuese do t'ju frymëzojnë të provoni diçka të re dhe të ndryshme.

Ujori

Bëni çmos që të mos shkoni në ekstreme për sa i përket çështjeve financiare. Ju mund ta bëni këtë duke refuzuar të shpenzoni një qindarkë edhe pse ju vjen diçka e vlefshme.

Peshqit

Një dëshirë për të çuar më tej ambiciet tuaja dhe për të zgjeruar interesat tuaja do t'ju mbajë në kontroll. Ju dëshironi të avanconi stilin tuaj të jetesës dhe nëse keni një ide të qartë për drejtimin që duhet të merrni, së shpejti do të bëni një ndryshim në jetën tuaj.