HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Të jesh krijues dhe të gjesh rrugë të reja për imagjinatën tënde do të sjellë përmbushje emocionale. Jeta ka shumë më shumë gjëra sesa puna. Mos e teproni me punën për të mos rrezikuar shëndetin.

Demi

Praktika ju bën të përsosur. Ju po filloni të shihni rezultatet e gjithë punës tuaj të vështirë të së kaluarës. Keni bërë shumë përpjekje për të përsosur aftësitë tuaja dhe duhet të jeni krenar për ato që keni arritur deri më tani. Ambiciet personale bëjnë një hap tjetër përpara kur realizon një qëllim të dashur.

Binjakët

Nuk do të jetë e lehtë të organizoni një ngjarje shoqërore kur pothuajse gjithçka mund të shkojë keq. Gjërat kanë ndryshuar shumë kohët e fundit dhe ju keni shumë për të marrë në konsideratë krahasuar me ngjarje të ngjashme që keni organizuar në të kaluarën. Dikush me të cilin po punoni vazhdon të ndryshojë mendim për çdo gjë dhe gjithçka dhe sjellja e tij ka filluar t`ju mërzisë.

Gaforrja

Hiqni çdo ndryshim mendimi në një projekt grupi. Nëse dikush mendon se pikëpamjet e tij nuk po merren seriozisht, kjo mund të shkaktojë probleme të mëvonshme. Sfidat me të cilat përballeni ju bëjnë që të dëshironi të ishit diku tjetër. Mund të habiteni nga sa shpejt i zgjidhni çështjet e diskutueshme.

Luani

Dikush dëshiron t'ju ndihmojë me një projekt me të cilin preferoni të vazhdoni vetëm. Ata do të marrin një qasje shumë të ndryshme ndaj punës dhe shpjegimi i metodave tuaja vetëm do t'ju ngadalësojë. Ju dëshironi të shihni rezultate dhe të punoni së bashku me dikë tjetër do të jetë një shpërqendrim. Mund të bëni dhe pa të.

Virgjëresha

E keni lodhur shumë veten kohët e fundit dhe kjo ju ka bërë të ndjeheni të plogësht. Puna pas skene do të thotë që mund të punoni me një ritëm më të ngadaltë. Më mirë akoma, bëni një pushim.

Peshorja

Një mik apo një grup miqsh kanë filluar ta marrin mirësinë tuaj si të mirëqenë. Nëse të tjerët kanë mesazhe për të dorëzuar ose për të bërë pazar, sigurohuni që të jenë drejtpërdrejt me ju për sa kohë do t`ju marrë kjo porosi që bëni për ta.

Akrepi

Përparimi që po bëni tani e bën jetën vërtet të vlefshme për të jetuar. Megjithëse mund të mbesin disa probleme me para, ju keni filluar të shihni një përmirësim të situatës tuaj financiare. Kur dëgjoni lajme për një bonus ose rritje të pagës kjo është një shenjë që një pengesë e përkohshme së shpejti do të kapërcehet.

Shigjetari

Një ndryshim diplomatik i temës është përgjigjja më e mirë kur një i afërm i moshuar ose një vjehër sjell në fokus një çështje për të cilën nuk doni të flisni. Kjo ka të bëjë me jetën tuaj private dhe megjithëse nuk është punë e tyre, ju nuk doni t`ia thoni kaq troç. Gjëja e fundit që dëshironi është të mërzisni dikë në familje.

Bricjapi

Para se të angazhoheni për ndonjë gjë që ka të ngjarë të marrë shumë kohë, energji dhe vullnet, bisedoni me partnerin tuaj dhe të tjerët që kanë rëndësi. Ata ndoshta nuk do të jenë gjë tjetër veçse mbështetës i planeve dhe ideve tuaja, por është më mirë të jesh i sinqertë që nga fillimi, veçanërisht nëse do të thotë të mos e shihni njëri-tjetrin aq shumë sa zakonisht.

Ujori

Favorizimet e dhëna ose të marra do të ndihmojnë në gjenerimin e një ndjenje besimi dhe shoqërimi brenda një ekipi. Puna në një grup jo vetëm që do t'ju japë një shans për të ndarë aftësitë tuaja, por edhe për të mësuar nga të tjerët. Do të filloni në këmbën e djathtë.

Peshqit

Një dëshirë që nuk e kishit pritur kurrë duket sikur do të realizohet. Jeni më shpresëdhënës, jeni gjithashtu më vigjilent ndaj mundësive përreth jush. Një mik apo një i dashur që u zhvendos jashtë vendit po bën marrëveshje për t'u kthyer në shtëpi.