HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Kërkoni falje menjëherë nëse thoni diçka që e ka mërzitur dikë, por ju nuk do donit ta lëndoni. Duhet të mendoni para se të flisni. Një mik i talentuar do të përpiqet t'ju mësojë një aftësi që i vjen lehtësisht. Nuk ka rëndësi sa herë provoni, nuk dukeni të prerë për këtë ushtrim të veçantë. Të paktën do të zbaviteni.

Demi

Dikush do të entuziazmohet me aftësitë tuaja deri në një pikë ku ju do të ndiheni në siklet. Do të duket sikur po ju shikojnë si më të aftë se sa jeni në të vërtetë dhe ajo që mund të mos e kuptoni është se njerëzit i respektojnë talentet tuaja.

Binjakët

Pavarësisht nëse synoni diçka apo jo, një bisedë me dikë në pushtet do t'ju shtyjë të filloni planet për një sipërmarrje të re pune. Mund t'ju duhet të lini mënjanë angazhimet e tjera për një kohë të shkurtër për t'i lënë vend këtij projekti. Marrja e një qasjeje të organizuar ndaj kësaj pune do të jetë gjysma e betejës.

Gaforrja

Jeni në gjendje të mikprisni një mik apo fqinj që është i vetmuar. Ata do të vlerësojnë shoqërinë tuaj të kujdesshme dhe mbështetjen e dashur. Duke i kushtuar vëmendje asaj që njerëzit e tjerë po flasin dhe sugjerojnë do të nxisni punën në grup. Një moment emocional do t'ju japë diçka për ta menduar më vonë.

Luani

Do të duhet një mik apo i afërm për t’ju treguar se një mik i ri nuk është personi që ju besoni se është. Një bisedë e gjatë do t'ju shtyjë të shqyrtoni pikëpamjet dhe ndjenjat tuaja. Ju keni mashtruar veten duke menduar se dikush është kujdesur për ju shumë. Motivet e tyre për të qenë miqësorë me ju nuk ishin aq vetëmohuese sa ju besonit.

Virgjëresha

Jeni të zemëruar me veten dhe të frustruar sepse nuk po e bëni gjithçka në mënyrë perfekte. Një projekt ka pasur një pengesë, por a mund të jetë obsesioni juaj me detajet që po i turbullon të gjitha? Nëse keni nevojë për një pushim, bëjeni. Kur të ktheheni në këtë punë të rifreskuar, do ta shihni ndryshe.

Peshorja

Nuk mund të vazhdoni të shtyni disa detyra apo përgjegjësi për një ditë tjetër. Ka diçka që duhet ta bësh dhe sa më shumë të mendosh për të aq më shumë ndihesh në depresion. Shpesh mendimi është më i keq se veprimi.

Akrepi

Dikush nuk do ta fshehë kureshtjen për planet tuaja. Ju mund të lodheni nga pyetjet e tyre veçanërisht kur nuk keni ndërmend të zbuloni gjithçka që po mendoni. Lërini ata të hamendësojnë. Kontrolloni dy herë formulimin e emaileve dhe mesazheve me tekst përpara se t'i dërgoni.

Shigjetari

Një koleg po përpiqet të mashtrojë të tjerët që të besojnë se janë më me përvojë ose më të ditur se ata. Kjo nuk është hera e parë që ata e bëjnë këtë dhe jo shumë njerëz do të mashtrohen. Nga ana tjetër, ju e dini se çfarë mund të bëni dhe për këtë arsye do të dilni vullnetarë për një detyrë të veçantë pune. Ju do ta përballoni këtë sfidë me lehtësi.

Bricjapi

Vetëm kaq orë ka dita kështu që pse zemëroheni me veten sepse nuk mund të bëni gjithçka? Do të pranoni se ka fusha të jetës suaj që janë lënë pas dore. Ajo që mund të bëni është të hidhni një vështrim në jetën tuaj në tërësi për të gjetur se si ta përdorni më mirë kohën tuaj në mënyrë që të përmirësoni gjendjen aktuale të punëve.

Ujori

Do të jetë një dëshirë për ndryshim dhe diçka ndryshe që do të nxisë vendime dhe veprime të momentit. Keni nevojë për më shumë entuziazëm në jetën tuaj dhe qoftë për disa orë, ditë apo javë, nuk do t'ju mungojnë idetë. Kthimi në një projekt të vjetër krijues do të ushqejë imagjinatën tuaj.

Peshqit

Një vepër e mirë për një mik të stresuar do t'ju ndihmojë të lehtësoni tensionin e tyre. Ju pothuajse mund të kuptoni se çfarë po mendojnë njerëzit e tjerë. Lejoni intuitën tuaj t'ju udhëheqë në marrjen e vendimeve dhe zgjedhjeve. Një lidhje e re e nisur sot do të jetë afatgjatë.