Horoskop

Horoskopi për datën 17 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 prill nga Russell Grant

Dashi

Fryma juaj prej drejtuesi është më e fortë se kurrë. Shikoni në internet për një grup, ose ekip që do t'ju ndihmojë të merrni një projekt jashtë terrenit ku po punoni. Do të jetë kënaqësi të punosh me vizionarët e tjerë. Një ndryshim fuqizues është përpara jush. Një padrejtësi shoqërore po ju zemëron. Ngritja e vetëdijes për këtë çështje është aq e thjeshtë sa të shkruash një postim në mediat sociale. Paraqisni faktet në një mënyrë të matur dhe të arsyeshme. Kur njerëzit të zbulojnë se çfarë po ndodh, ata do të bashkohen me ju për t'u marrë me problemin.

Demi

Besoni ndjenjat tuaja për një perspektivë të karrierës. Nisja e një pune në një kompani të përparuar do të jetë e dobishme, si nga ana financiare, ashtu edhe nga ajo krijuese. Ju keni qenë gjithmonë të mirë në kthimin e ëndrrave në realitet. Bashkëpunimi me një vizionar do t'ju bëjë edhe më të aftë. Kur bëhet fjalë për miqësinë, ju jeni besnikë dhe të besueshëm. Kjo është arsyeja pse shumë nga të dashurit tuaj ju kontaktojnë sa herë që janë në telashe.

Binjakët

Të vendosësh rregulla në një institucion do të jetë shumë argëtuese. Ju nuk keni ndërmend të ndiqni rregulla marrëzie dhe të mbani qëndrime të njëanshme. Kur njerëzit të kuptojnë se ju keni ide të shkëlqyera, ata do të mbështesin vizionin tuaj. Ndjenja juaj e humorit e bën më të lehtë ta durosh një situatë të pakëndshme. Të qeshësh me sjelljen e një personi të vrazhdë do të bëjë që popullariteti juaj të rritet. Të gjithë e admirojnë aftësinë tuaj për të mbajtur atmosferën të gjallë dhe miqësore.

Gaforrja

Do t'ju kërkohet të merrni më shumë përgjegjësi në punë. Pranimi i detyrave shtesë do të bëjë që profili juaj profesional të rritet edhe më shumë. Nëse shefi juaj nuk ju jep një promovim, do t'ju ofrohet një punë më të mirë nga një kompani rivale. Ushtrimi i aftësive tuaja drejtuese do të jetë i dobishëm. Mos bini pre e presionit për të ndarë informacione personale me një individ të dashur. Shumë njerëzve u mungojnë kufijtë. Kjo do të thotë që jeta juaj nuk duhet të jetë një libër i hapur. Jini të sjellshëm, por të vendosur kur nuk pranoni t'u përgjigjeni pyetjeve personale.

Luani

Të filloni një aventurë ju mbush me ngazëllim. Sigurohuni që po merrni të gjitha masat e nevojshme. Ky besim ju shërben për mirë. Jini të gatshëm për të realizuar një nivel krejt të ri të arritjeve. Falënderoni dikë që po punon shumë dhe me pak shpërblim. Lini një dhuratë për personin që pastron zyrën tuaj. Komplimentoni të gjithë ata që po i bëjnë detyrat tuaja më të lehta. Duke treguar vlerësim për të tjerët,  do merrni gjithmonë shpërblime të papritura.

Virgjëresha

Mënyra më e mirë për të frymëzuar një mik është të përqendroheni në pikat e tyre pozitive. Nëse i dashuri juaj do të përqafojë një mënyrë jetese më të shëndetshme, ata duhet të ndjehen të vendosur. Ju krenoheni shumë kur ata bëjnë një punë të shkëlqyer. Nëse dikush kritikon performancën tuaj, ju e merrni atë shumë seriozisht. Në vend që të lëndoheni, vendosni nëse këto komente janë të vërteta. Mund të ketë një mundësi për t’u përmirësuar.

Peshorja

Do të bëni një përshtypje të shkëlqyer në një bisedë në grup. Njerëzit vlerësojnë se si i dëgjoni me vëmendje dhe flisni vetëm kur keni diçka të rëndësishme për të thënë. Kjo gjë do t'i hapë rrugën një marrëdhënieje shpërblyese. Kur supozoni se gjithçka do të funksionojë në dobinë tuaj, pengesat do zhduken. Ky parim vlen si për jetën tuaj personale ashtu edhe atë profesionale.

Akrepi

Shefi juaj do t'ju japë një punë që kërkon saktësi dhe shpejtësi. Është bukur kur ju besohet një punë kaq e rëndësishme. Pas përfundimit të këtij projekti, duhet të sugjeroni një ngritje në detyrë. Fitimi i më shumë parave do të forcojë besimin tuaj. Është e pamundur të fshehësh ndjenjat nga ai që doni. Organizoni të takoheni në një vend të qetë.  Koha për gjëra sipërfaqësore ka mbaruar.

Shigjetari

Ju jeni popullor me të gjithë, falë qasjes tuaj për ta marrë lehtë jetën. Kur njerëzit bëjnë gabime, ju nuk i kritikoni. Në vend të kësaj, ju i përgëzoni ata për përpjekjet dhe u ofroni të ndihmë në përpjekjet pasuese. Ky qëndrim bujar vlerësohet shumë, duke ju bërë shumë miq. Një mundësi për të mësuar do të bjerë në prehër. Ndarja e njohurive tuaja eksperte me studentë do të jetë e dobishme. Një nxënës i aftë në teknologji do të jetë në gjendje t'ju tregojë se si të përdorni një program kompjuterik.

Bricjapi

Familja është fokusi juaj. Tani që po kaloni më shumë kohë për më të afërmit dhe më të dashurit tuaj po kujtoni që kjo është gjëja më e rëndësishme. Lërini anash shqetësimet e karrierës për hir të gjërave shtëpiake. Nëse dikush mundohet t`ju futë në një debat, mos e merrni seriozisht. Ju jeni më të lumtur kur mendoni për biznesin tuaj. Nëse kolegët kanë një mosmarrëveshje, ata duhet ta zgjidhin atë me njëri-tjetrin. Ju duhet të merrni pjesë vetëm në detyrat tuaja.

Ujori

Njohuria është fuqi. Mësoni sa më shumë për një temë që kohët e fundit e keni hasur në një postim në blog, revistë apo dokumentar. Do t'i thithni këto informacione shumë shpejt. I gjithë ky stimulim intelektual ju jep një shkëlqim që vështirë të injorohet. Njerëzit janë shumë të tërhequr ndaj jush prandaj është një moment i mirë për të aplikuar për një vend pune ose një kredi bankare. Mos u shqetësoni nëse jeni refuzuar në të kaluarën. Gjërat po kthehen në favorin tuaj.

Peshqit

Ju jeni të mbushur me energji pozitive. Nëse dëshironi që kjo energji e relaksuar të qëndrojë me ju, është më mirë  të gjeni një qoshe të qetë. Të shijoni një paqe dhe qetësi do t'i hapë rrugën një krijimi ose një përparimi personal. Ndiqni një impuls për të shkruar, luajtur muzikë ose pikturuar. Në vend që t`ia tregoni draftin tuaj të parë dhe të tjerëve, vazhdoni të punoni me gjëra të reja derisa të jeni të kënaqur. Në atë mënyrë, nuk do të ndikoheni nga një kritik i qëllimshëm. Lëreni instiktin të jetë udhëzuesi juaj.