HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 prill nga Russell Grant

Dashi

Me kaq shumë gjëra që ndodhin brenda kokës suaj, ndonjëherë mund të duket si një mbingarkesë informacioni. Këshillat që jepen janë kontradiktore dhe ju ngatërrojnë më tej. Duhet të tërhiqeni dhe të distancoheni nga aktiviteti rreth jush për të kuptuar se si ndiheni vërtet.

Demi

Bëni një hap prapa nga një situatë e diskutueshme. Mendoni pak për atë që po ndodh dhe do t'i ktheheni asaj nga një pozicion më i fortë. Peshoni atë që dëshironi të arrini dhe do të gjeni një mënyrë për të ruajtur status quo-në ose paqen tuaj.

Binjakët

Kur të shfaqet një projekt i ri, detyrë ose mundësi grupi, do të shiheni si një kontribues i rëndësishëm. Njerëzit po kërkojnë nga ju për udhëheqje. Ju jeni në gjendje të plotësoni nevojat e ekipit edhe nëse ndonjëherë nuk mendoni se i përmbushni kushtet. Besoni tek vetja juaj. Cilatdo qofshin planet dhe idetë tuaja, ato do të funksionojnë për mirë.

Gaforrja

Kur jeni duke kaluar një kohë të vështirë, edhe nëse jeni të guximshëm, është e kuptueshme të ndiheni të dobët. Nëse dikush ju ka zhgënjyer ose rrethanat nuk kanë shkuar ashtu siç kishit shpresuar, së shpejti do të vini re një përmirësim. Ndërsa filloni të ndiheni më shpresëdhënës, një shkëndijë do të rindizet brenda.

Luani

Marrëdhëniet kanë qenë me ulje ngritje. Ju po gjeni forcën tani për të falur dhe për të vazhduar jetën tuaj. Mund të ndihet e papërsosur, por ju keni filluar të bëni përparim të lëkundur. Ata që ju duan e dinë se ju intereson. Do të jeni mirënjohës për durimin që kanë treguar ndaj jush.

Virgjëresha

Është bërë një hap prapa ose kështu do të ndjeheni ju. Ju keni bërë hapa përpara në të kaluarën kur jeni ndjerë më të zgjuar, më shpresëdhënës dhe më të qartë për atë që dëshironi të bëni. Rrethanat, jeta dhe gjëra të tjera mund të pengojnë. Ajo që duhet të bëni tani është të gjeni një mënyrë tjetër për të marrë atë që dëshironi.

Peshorja

Shfrytëzojeni rastin për t'u afruar me partnerin. Pavarësisht nëse kjo është një afërsi që sillet rreth biznesit apo romancës, një bisedë me zemër të hapur do të sjellë një raport të veçantë mes jush. Mos hezitoni t'i mbani të hapura linjat e komunikimit.

Akrepi

Çfarëdo sfide që ju pret, ka një mënyrë për t'i kapërcyer këto dhe do ta gjeni. Ndonjëherë ju pyesni veten nëse diçka do të shkojë në rrugën e duhur. Qëndroni pozitivë dhe të fortë dhe do ta kaloni këtë.

Shigjetari

Një favor që i bëni një miku do të marrë mirënjohje. Ju dëshironi të ndihmoni me mirësinë e zemrës suaj, kështu që mund të jetë befasi kur ata tregojnë vlerësimin e tyre. Kjo është mënyra e tyre për të treguar se nuk mund ta merrnin kurrë mirësinë tuaj si të mirëqenë.

Bricjapi

Zëvendësimi i pajisjeve me defekt dhe do të thellojë vlerësimin tuaj për shtëpinë tuaj dhe do t'ju frymëzojë të filloni projekte të tjera përmirësimi. Çdo detyrë që përfundoni do të frymëzojë një tjetër dhe një tjetër. Pasi çdo gjë të funksionojë në mënyrë perfekte, do të jeni më të lumtur për të organizuar më shumë festa.

Ujori

Ju dëshironi ta bëni sipas mënyrës tuaj dhe kjo është gjithçka. Njerëzit nuk mund t'ju bindin të ndiqni idetë e tyre nëse nuk jeni dakord me to ose nuk dëshironi t'i ndiqni ato. Marrja e një qëndrimi të pavarur do të sjellë rezultate të mahnitshme.

Peshqit

Një transaksion online duhet të trajtohet me kujdes. Do të dëshironit të ndjeni se keni të bëni me njerëz të ndershëm, por kujdes. Mendoni dy herë përpara se të bëni një transfertë bankare për të paguar diçka të reklamuar në një faqe të rrjeteve sociale.