HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 qershor nga Russell Grant

Dashi

Janë dhjetëra gjëra që po mendoni të bëni. Do të keni shumë energji dhe vitalitet me fillimin e ditës dhe nëse entuziazmi juaj vazhdon, duhet të jeni në gjendje të bëni mjaft ndryshime në këtë listë. Një i afërm i ri ka një mënyrë për t'ju bërë gjithmonë të buzëqeshni. Mund të marrë një fletë nderi përmes së cilës do ta bëjë të gjithë familjen krenare.

Demi

Do t'ju kërkohen disa favore të papritura. Ju kishit planet tuaja për ditën dhe nuk i kishit marrë parasysh nevojat dhe ndjenjat e miqve të ngushtë ose të familjes. Përpiquni të përgatiteni për nevojën për t'u përshtatur me disa detyra që nuk i kishit planifikuar.

Binjakët

Bisedat do ta drejtojnë mendimin tuaj shumë më larg nga e përditshmja. Ju mund të ndiheni të frymëzuar për të bërë një rezervim udhëtimi, për të organizuar një pushim në grup ose për të ftuar dikë që është jashtë shtetit të vijë dhe të qëndrojë me ju. Ju thjesht dëshironi një ndryshim të ambientit ose rutinës.

Gaforrja

Nëse jeni në proces të ndryshimit të vendeve të punës ose roleve në linjën tuaj ekzistuese të biznesit, mund të habiteni se sa mirë po shkon gjithçka. Keni shumë punë për të bërë, por këtë e keni marrë me dëshirë dhe sfida nuk ju shqetëson aspak.

Luani

Energjia juaj është në maksimum. Mund të përplaseni në një pengesë të vogël. Nuk do të kalojë shumë kohë përpara se rruga të hapet për t'ju mundësuar të vazhdoni me shqetësimet tuaja. Çfarëdo që të vendosni të bëni, do ta bëni mirë.

Virgjëresha

Nuk mund të harroni përgjegjësitë rutinë kur ka shumë për të bërë dhe njerëzit e tjerë mbështeten tek ju. Mos e rrihni veten, vetëm sepse keni mbetur prapa. Ju ende mund t'i përmbushni të gjitha detyrimet dhe pasi ato të mbarojnë, do të jeni në gjendje të merrni atë pushimin që ju duhet.

Peshorja

Planet e dakorduara do të shënojnë gjithashtu fundin e një marrëdhënieje, angazhimi ose lidhje të tjera me të kaluarën tuaj. Lamtumirat do të jenë të trishtueshme, por këto janë të nevojshme në mënyrë që ju të mësoni dhe të rriteni. Dikush do të përpiqet t'ju bindë për një marrëveshje të përbashkët, por nëse keni nevojë për më shumë kohë për ta menduar atë, mendohuni.

Akrepi

Nuk prisni të vazhdoni më tej me dikë që ka gjithmonë këndvështrimin e kundërt me ju. Ju tashmë e dini se cili do të jetë reagimi i tyre para se t'i drejtoheni me një plan ose propozim. Ajo që të habit është kur has kundërshtim nga një mik apo koleg që normalisht mban anën tënde.

Shigjetari

Disa punë i bëni më mirë vetë. Do të keni oferta ndihme, por do ta keni më të lehtë nëse i refuzoni dhe vazhdoni vetë. Edhe nëse ka diçka për të cilën jeni të pasigurt, jepini kohë vetes dhe do ta kuptoni pa ju ndërhyrë askush tjetër.

Bricjapi

Jep një shembull të mirë në një përpjekje ekipi duke qëndruar i duruar dhe i qetë edhe kur bisedat nxehen. Njerëzit që keni pranë mund të mos ndajnë të njëjtat mendime me ju, por me kalimin e kohës, vetvetiu do përshtaten me mendimet tuaja.

Ujori

Ka disa sekrete në ajër. Ju ndjeni fort se dikush, jeta e të cilit do të ndikohet përfundimisht nga e gjithë kjo, ka të drejtë të dijë se çfarë po ndodh. Kjo është arsyeja pse nëse e lëshoni veten, kjo nuk do të jetë e rastësishme. Ju duhet të ndiqni atë që, në zemrën tuaj, mendoni se është e drejtë.

Peshqit

Jeni gati të bëni diçka që keni dashur gjithmonë ta bëni edhe pse do të ketë kundërshtime nga familja juaj. Një i afërm i cili është mbështetur gjithmonë në ndihmën tuaj do t'ju akuzojë se jeni egoist. Mos i dëgjoni.