HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Me një sërë opsionesh emocionuese në dispozicion, sa më shpejt të arrini të lidhni skajet e lirshme të së shkuarës, aq më të lumtur do të jeni. Diskutimi i ideve me një mik krijues mund të jetë i dobishëm dhe produktiv. Mesazhet me tekst të marra vonë gjatë ditës do të jenë intriguese.

Demit

Koha e kaluar me një mik të vjetër ose të afërm të ngushtë do të jetë e këndshme, por nuk do të dëshironi të qëndroni në të njëjtin vend gjatë gjithë ditës. Lumturia do të vijë edhe nga udhëtimi në vendet që nuk i vizitoni shpesh.

Binjakët

Duhet të rregullohet një gabim. Ju nuk mund të ecni përpara derisa problemi të jetë pranuar. Sado që të tundoheni për të injoruar një gabim, mos e bëni. Kjo do të thotë se duhet t'i riktheheni përsëri në të ardhmen. Ndiqni përsëri hapat dhe korrigjoni gabimin.

Gaforrja

Njerëzit me të cilët jetoni duket se mendojnë se nëse e lënë një punë që ju takon, pas dore, duhet ta bëjnë ata. Kujtojuni atyre se kanë gjërat e tyre për të bërë. Kjo do t`u japë një mesazh të qartë se ju nuk keni ndërmend të bëni pjesën e tyre të punës dhe as ata nuk duhet të bëjnë tuajën.

Luani

Kjo është një nga ato ditët e rëndësishme në vendin e punës. Ju dini gjithçka për ndikimin e uljeve dhe ngritjeve ekonomike. Rritja e çmimeve vazhdon të jetë një sfidë.

Virgjëresha

Jo vetëm që keni pasur shumë përgjegjësi kohët e fundit, por ndiheni të zhgënjyer që ndihma e premtuar nuk është marrë kurrë. Nëse jeni në mes të një projekti të vështirë, është koha për të vendosur një ultimatum. Ju nuk mund dhe nuk duhet të pritet që ta bëni totalisht vetë këtë.

Peshorja

Ju po ndjeni një tension rreth jush dhe kjo po ju shqetëson. Kolegët kanë bërë premtime që nuk janë realizuar. Duhet të bëhet një hetim sepse të gjithë kanë filluar të pranojnë: asgjë nuk ka ndryshuar.

Akrepi

Një mik i ngushtë, ose i dashur do t'ju ofrojë një degë ulliri. Do të lehtësoheni kur do të keni këtë mundësi për të pastruar keqkuptimet. Një mosmarrëveshje familjare do të zgjidhet çuditërisht shpejt. Përvojat sociale dhe romantike të shijuara sot do të mbahen mend për një kohë të gjatë.

Shigjetari

Jeni të kujdesshëm se sa mund t'i besoni dikujt. Një mik ose partner i ri do t'ju thotë se janë të sinqertë me ju, por ju dyshoni se ata kanë diçka për të fshehur. Është e rëndësishme t'u besoni ndjenjave tuaja.

Bricjapi

Keni një vendim të rëndësishëm për të marrë me fokus fëmijët, kafshët ose edukimin e një të riu. Ju nuk do të dëshironi të nxitoni për asgjë, por ka vetëm një kohë të caktuar para se të vendosni. Mendoni me kujdes në këtë tani.

Ujori

Merreni seriozisht në konsideratë një ftesë për t'u bashkuar me disa miq në një festë në grup ose një ditë udhëtimi që ata po organizojnë. Ju do të mirëpritni një ndryshim të peizazhit. Njerëz të rinj po vijnë në komunitetin tuaj dhe dikush që takoni në një mbledhje do të ndajë idetë dhe pikëpamjet tuaja.

Peshqit

Arsyeja pse i keni mbajtur disa gjëra për vete është sepse ju është dashur të bëni gjithçka të qartë në mendjen tuaj përpara se të diskutoni planet. Tani ju keni marrë një vendim, do t'i bëni të ditur familjes dhe miqve tuaj se çfarë po organizoni.