HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 shtator nga Russell Grant

Dashi

Cilatdo qofshin planet tuaja, prisni që ato të ndryshojnë. Nëse shpresonit të relaksoheni, ka të ngjarë ta gjeni veten duke ndihmuar një mik me një punë të rëndë fizike. Nëse prisnit që të mbaronit të gjitha punët që keni, pajisjet që ju nevojiten do të prishen dhe nuk do të mund të punoni derisa t'i rregulloni.

Demi

Po organizohet një festë e veçantë. Ka një frymë të mirë rrotull dhe ju do të dëshironi të përfitoni sa më shumë nga kjo atmosferë harmonike. Partneri juaj po organizon diçka të veçantë për ju. Nëse jeni vetëm kjo është një kohë e mirë për të shkuar në një takim.

Binjakët

Sjellja e dikujt është e paparashikueshme dhe ju do të dëshironi të jeni larg nga rruga e tyre. Sa më thellë të futeni në një projekt krijues aq më interesant do ju duket. Kjo mund t'ju çojë në një angazhim më të gjatë ndaj kësaj përpjekjeje sesa ishte menduar fillimisht.

Gaforrja

Duhet të filloni të hiqni rregullisht para nëse doni të bëni realitet një ëndërr. Një mik nuk do të jetë i lumtur kur ju sugjeroni ide të reja ndaj asaj që po bëjnë. Qëllimi juaj është të mbani kostot të ulëta. Kjo është arsyeja pse nëse ata shkojnë përpara me planet e tyre, ju nuk do të bashkoheni me ta.

Luani

Mundësia për t'u afruar më shumë me një mik apo të afërm që ka qenë i largët kohët e fundit nuk është një mundësi që do të doni ta injoroni. Megjithatë, mund t'ju duhet të bëni një përpjekje të madhe për të mos lejuar asnjë mendim negativ që të pengojë këtë pajtim.

Virgjëresha

Familjarët do të injorojnë qëllimisht nevojën për të kthyer vëmendjen te çështjet e parave. Me ose pa miratimin e tyre, do t'i hidhni një sy buxhetit të familjes për të kontrolluar se gjithçka po funksionon. Nëse nuk është kështu, do të arrini shpejt me marrëveshje të reja për t'u siguruar që t`i mbani financat tuaja lart.

Peshorja

Dikush mendon se asgjë që ju thoni apo bëni nuk është e drejtë. Sado i irrituar që të ndiheni, mbaji mendimet për vete për të shmangur ekzagjerimin e një situate të tensionuar. Së shpejti gjithçka do të kthehet në normalitet dhe do të prisni reflektim kur dikush të kuptojë se sa keq është sjellë.

Akrepi

Nervozizmi juaj po rritet me rritjen e përgjegjësive. Ju kënaqeni me një sfidë, ju pëlqen puna e vështirë, por ajo që nuk ju pëlqen është mënyra se si po i përfitoni këto punë. Sa herë që ka punë shtesë për të bërë, duket se presin që ju ta merrni përsipër pa e pyetur.

Shigjetari

Shumë gjëra duhen diskutuar brenda familjes. Nuk do t'ju habisë që ka kundërshtime për disa nga gjërat që duhet të thoni. Një i afërm i moshuar do të kundërshtojë disa nga idetë tuaja. Nëse ato janë të rëndësishme për ju, këmbëngulni për to. Lërini të kuptojnë se ju mund të jeni po aq kokëfortë sa ata kur dëshironi të jeni.

Bricjapi

Përgatitni veten për disa trazira. Dikush në familje do të sugjerojë se është koha që të bëhen ndryshime në rutinat tuaja të zakonshme. Ju mund të mos jeni dakord. Një mik është i vendosur të marrë rrugën e vet. Ata madje mund të kenë bërë disa plane pa u konsultuar me askënd.

Ujori

Disa njerëz janë shumë të shpejtë për të hequr dorë në momentin që diçka nuk shkon. Tërheqja nuk është një opsion që do ta konsideroni vetëm sepse një projekt ka disa pengesa. Ju keni investuar shumë tashmë dhe nuk keni ndërmend të largoheni. Flisni me dikë që ka më shumë përvojë. Pyeteni se çfarë do të bënte po të ishte në vendin tuaj.

Peshqit

Refuzoni të merrni diçka për të cilën nuk jeni të sigurt. Disa çështje që po shfaqen mund të kenë nevojë për ndihmë profesionale. Një keqkuptim duhet të korrigjohet dhe për ta bërë këtë ju nevojiten fakte dhe informacione për të vërtetuar mendimin tuaj.