HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 shtator nga Russell Grant

Dashi


Nuk do të dëshironi të sfidoni dikë që thotë një gjë, por padyshim që mendon ose ndjen shumë ndryshe. Ata mund të përpiqen të maskojnë mendimet e tyre, por ju do të kuptoni intuitivisht se çfarë po ndodh në kokën e tyre. Do ta testoni përmes një propozimi që do t`i bëni.


Demi

Mund të dëshironit që disa vende të mos ishin aq të mbushura me njerëz. Ka kaq shumë njerëz rreth jush, saqë është e pamundur të vazhdoni me gjithçka që ndodh dhe thuhet. Nëse kjo është një situatë ku supozohet të mësoni ose trajnoheni, mund të vendosni që do të ishte më mirë të ndiqni një kurs online.


Binjakët

Një situatë në vendin e punës do të ketë nevojë për më shumë kontroll dhe vëzhgim të mëtejshëm. Ndryshimet e propozuara nuk do t'u pëlqejnë të gjithëve, por këto do të jenë masa të përkohshme të vendosura për disa javë. Juve nuk do t`ju duket aq shumë shqetësim sa të tjerëve u duket.

Gaforrja

Po lodheni nga mosbesueshmëria e një shoku apo partneri. Nëse ju kanë bërë një premtim, do të këmbëngulni që ta mbajnë atë. Ju i keni mbajtur mendimet tuaja për vete për një kohë të gjatë tani dhe jeni gati të jeni më të hapur për ndjenjat tuaja.

Luani

Një drejtues ekipi do të japë dorëheqjen. Mund të jeni ju zëvendësuese. Nëse mendoni se dikush po trajtohet në mënyrë të padrejtë, do ta thoni me zë të lartë dhe qartë.

Virgjëresha

Vetëm për shkak se dikush është shumë i kualifikuar, kjo nuk do të thotë se ata e bëjnë punën siç duhet çdo herë. Ju mund të pajtoheni me mendimet e tyre për disa çështje, por këshillat që ju japin mund të mos jenë të përshtatshme për rrethanat tuaja. Aplikoni një qasje të arsyeshme për gjithçka që jeni duke u udhëzuar të bëni.

Peshorja

Veprimi sipas një impulsi të papritur mund t'ju çojë në veprime drastike për të cilat më vonë do të pendoheni. Një dëshirë e papritur për të bërë ndryshime në një situatë pune, shtëpiake apo marrëdhënieje jo vetëm që do t'i befasojë të tjerët, por gjithashtu do të bëjë që dikush të lëshojë një ultimatum që nuk do t'ju pëlqejë.

Akrepi

Rregulloret e reja mund t'i japin një jetë të re një grupi të krijuar. Tashmë duhen ndryshime për të mirën e skuadrës. Marrëveshjet e reja duhet të varen nga një plan i shëndoshë biznesi. Një rregull do të ndihmojë për ta çuar këtë grup në një të ardhme më të lumtur.

Shigjetari

Marrja e drejtimit në çështjet e biznesit do t'ju motivojë dhe frymëzojë. Jo vetëm kaq, por ju keni një mënyrë për të nxjerrë në pah më të mirën te njerëzit e tjerë. Miqtë dhe kolegët do të kërkojnë nga ju udhëzime. Shumica janë të lumtur që ju të merrni përgjegjësinë.

Bricjapi

Ndiheni të mërzitur me veten që besoni se dikush po thoshte të vërtetën kur ju mashtron qëllimisht. Nuk është vetëm shqetësuese që ata kanë përfituar nga natyra juaj e mirë, por edhe ju kanë shkatërruar shpresat për të ardhmen kur prisnit që ata të ishin pjesë e saj.

Ujori

Nëse jeni duke aplikuar për një punë, një kurs ose për t'u bashkuar me një ekip sportiv, keni ndërmend ta veçoni veten nga konkurrenca. Një sfidë emocionuese ju mbush me një përzierje vendosmërie dhe ankthi. Kjo është mundësia që keni pritur për të treguar aftësitë dhe talentin tuaj të jashtëzakonshëm.

Peshqit

Shkëmbimi i ideve dhe promovimi i aftësive tuaja në një mënyrë delikate mund të hapë rrugën drejt suksesit. Studentët e etur, miqtë ose kolegët do të mësojnë nga ekspertiza juaj. Ju mund të mos keni planifikuar kurrë t'u mësoni të tjerëve një aftësi ose një zanat, por duke e bërë këtë do të forconi reputacionin tuaj profesional.