HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 tetor nga Russell Grant

Dashi

Reagimet dhe mendimi juaj i shpejtë do të ndihmojnë një projekt që do shkojë keq. Ju kishit bërë një planifikim të kujdesshëm për këtë, por një gabim i vogël do të hapë një punë të madhe. Të paktën do të gjeni një mënyrë të menjëhershme për ta zgjidhur këtë problem.

Demi

Nuk do të zgjidhni të bëni asgjë me nxitim, pasi do të preferoni të merrni kohën tuaj. Do habiteni kur të kuptoni se sa përparim po bëni.

Binjakët

Do të largoni të gjitha ato gjëra që nuk janë më të dobishme. Do t`i zëvendësoni ato me pajisje më të dobishme. Familja juaj do të mbështesë ndryshimet që ju sugjeroni. Ata madje mund të kenë disa ide që mund t`ju ndihmojnë.

Gaforrja

Njerëzit kokëfortë po shkaktojnë probleme në një grup ku bëni pjesë. Qëndrimet e tyre të ngurta mbi paratë, procedurat dhe rregulloret po e bëjnë të pamundur ecjen përpara të një projekti. Nëse ata nuk mund të jenë më fleksibël, ju mund të gjeni një mënyrë për të vazhduar pa përfshirjen e tyre.

Luani

Përgjegjësitë ju rëndojnë, por ato nuk mund t'ju ndalojnë të shpëtoni nga monotonia e aktiviteteve të mërzitshme. Punët që bëni e lejojnë mendjen tuaj për të shkuar kudo për aq kohë sa përmbushni detyrimet që keni. Nëse nuk i përmbushni këto detyrime do të humbni lirinë tuaj për të ëndërruar dhe madje mund të humbisni edhe punën tuaj.

Virgjëresha

Shumë shpejt do ju rritet besimi në një çështje të caktuar. Nuk ka rëndësi se me çfarë lloj problemi përballeni, ekziston një mënyrë për ta zgjidhur dhe do ta gjeni atë. Jeta juaj shoqërore është idealja për t`u qetësuar sa herë që ndiheni të lodhur.

Peshorja

Ka diçka në mendjen tuaj që ju ka lënë pezull dhe nuk do të relaksoheni derisa të keni dëgjuar lajmet që prisni. Do të jeni të ftuar të merrni pjesë në një intervistë përgjigjen e së cilës po prisnit dhe kjo do të sjellë ndryshimin e qëndrimit tuaj dhe emocionet brenda natës.

Akrepi

Ndryshimi është i pashmangshëm dhe ju kuptoni se është koha e duhur për të ecur përpara. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar punë, duke braktisur një situatë që nuk po funksionon më për ju ose po zhvendoseni në një shtëpi tjetër, është koha të merrni një vendim të vendosur dhe të veproni sipas tij. Pjesa më e vështirë është ta ndani mendjen. 

Shigjetari

Nuk ka rëndësi nëse jeta është e paqëndrueshme, kjo do t'ju japë një mundësi të kapni shanset. Më mirë akoma do të jeni në gjendje të relaksoheni pa u ndjerë fajtor për këtë. Kohët e fundit keni përmbushur çdo përgjegjësi dhe kjo e bën jetën më të lehtë aktualisht.

Bricjapi

Kushtojini vëmendje mendjes, trupit dhe emocioneve tuaja. A po bëni mjaftueshëm për veten tuaj? Ju nuk mund të bëni gjithçka për të gjithë. Kur nivelet e vetëvlerësimit tuaj janë të ulëta, çfarë do t'u jepni të tjerëve? Kaloni pak kohë duke u kujdesur për nevojat tuaja. Të duash veten do të zgjerojë potencialin për të tërhequr më shumë bekime në jetën tënde.

Ujori

Ka diçka për të mësuar nga çdo sfidë që kaloni. Çfarë mësimesh po merrni nga përvojat aktuale? Jeta është e vështirë dhe po kaloni nëpër shumë ndryshime. Edhe pse nuk mund ta shihni dritën në fund të këtij udhëtimi, besoni se ajo është atje. Si çdo dritë në fund të tunelit.

Peshqit

Mendimet tuaja janë gjithandej. Kushtojini vëmendje edhe botës suaj materiale për t'ju ndihmuar të ndiheni më mirë. Nëse shqetësoheni për financat kërkoni ndihmë. Shtëpia juaj, vendi i punës ose makina është bërë rrëmujë, merrni masa për ta bërë hapësirën tuaj më të organizuar.