HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 tetor nga Russell Grant

Dashi

Rritja e niveleve të afërsisë në një marrëdhënie të veçantë është e gjitha për shkak të gatishmërisë suaj për të qenë më të hapur dhe më të sinqertë për ndjenjat tuaja. Ju jeni në gjendje t'i besoni dikujt më shumë se sa keni bërë më parë dhe kjo ju bën të ndiheni më të sigurt për planet e përbashkëta afatgjata që po bëni.

Demi

Disa njerëz thjesht nuk mund të vendosin për asgjë. Të shpenzosh orë të panumërta duke folur, por të mos marrësh vendime apo marrëveshje të prera, do t`ju duket si një humbje e plotë e kohës dhe energjisë mendore. Lëshoni një ultimatum dhe qëndroni në të.

Binjakët

Pushoni para se të jepni një mendim. Duhet të ndiheni më të sigurt për faktet, njerëzit dhe situatat me të cilat po përballeni. Mos harroni se përshtypjet e para mund të jenë mashtruese. Të hidhesh në përfundimin e gabuar në një situatë kontestuese vetëm sa do t'i përkeqësonte gjërat.

Gaforrja

Një ngjarje herët do të nxisë instinktet tuaja të kujdesit. Dikush do të jetë mirënjohës për ndihmën, mirëkuptimin dhe ndjeshmërinë tuaj. Pavarësisht se jeni vënë në qendër të vëmendjes, do të kënaqeni duke qenë në zemër të gjithçkaje që po ndodh.

Luani

Ka shumë gjëra që do të donit të bënit, por duket se nuk po arrini dot. Do të duhet pak kohë para se të filloni të shihni rezultatet. Shqetësimet janë kudo rreth jush. Problemi është se jeni në të vërtetë kurioz për atë që po planifikojnë disa miq ose kolegë. Prisni pak përpara se të eksperimentoni me ndonjë gjë të re.

Virgjëresha

Pavarësisht nëse ka të bëjë me punën, familjen, miqësinë apo jetën tuaj të dashurisë, duhet të ndjeni se vendimet që po merrni janë të duhurat. Kjo është arsyeja pse nuk do të lejoni askënd që të nxitojë apo t'ju shtyjë për të dhënë një përgjigje përfundimtare.

Peshorja

Keni zgjedhje për të bërë. Do ta keni më të lehtë të merrni një vendim pasi të bashkoheni me dikë që ndan të njëjtat synime. Me mbështetjen e tyre do të ndiheni sikur mund të lëvizni malet. Disa biseda interesante do të zhvillohen online. Ata me siguri do të kërkojnë vëmendjen tuaj.

Akrepi

Do të jetë një lehtësim të jeni në gjendje të vazhdoni më tej pa shpërqendrime nga jashtë. Shefi juaj do të bëjë disa komente që do t'ju kënaqin. Është gjithmonë mirë të dini se përpjekjet tuaja janë vënë re dhe janë vlerësuar. Kjo është një kohë e mirë për të nisur një partneritet romantik nëse jeni beqar.

Shigjetari

Aktivitetet në grup ofrojnë shumë stimulim intelektual. Një ngjarje sociale që po planifikohet ka nevojë për më shumë publicitet. Reklamimi në një faqe të mediave sociale do të gjenerojë interes të favorshëm. Mbështetja e aktiviteteve të komunitetit do të jetë një përdorim i mirë i kohës suaj. Më vonë, një çështje familjare do të kërkojë të merrni një vendim të shpejtë.

Bricjapi

Nuk do të pendohemi për një blerje spontane. Nëse largoheni, kjo ofertë ose ky artikull nuk do të jetë aty kur të ktheheni. Metodat apo procedurat e reja vijnë në diskutim në vendin e punës. Jini gati për të braktisur rutinat që nuk funksionojnë më.

Ujori

Do ta vlerësonit nëse disa njerëz do t'ju linin vetëm dhe do t'ju jepnin një mundësi për të menduar. Interesat e reja do të marrin më shumë nga koha juaj. Nuk ju shqetëson aspak kjo, sepse kjo është ajo që dëshironi të bëni. Do të jeni të prirur t'i shtoni aftësitë dhe njohuritë tuaja dhe të zgjeroni mendjen dhe imagjinatën.

Peshqit

Qëndroni të qetë dhe mos u shqetësoni për probleme të vogla që zgjidhen lehtësisht. Ju mund të udhëhiqni me shembull dhe duke marrë një qasje të patrazuar ndaj një krize të vogël, ky incident nuk do të jetë fare problem. Refuzoni të tërhiqeni përballë fatkeqësisë.