HOROSKOP

Horoskopi për datën 18 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 18 gusht nga Russell Grant

Dashi

Idetë emocionuese të ndara me miqtë do ta bëjnë një ditë të bukur. Ju po filloni të kuptoni pse një fqinj është kaq i dhënë pas një çështje të komunitetit. Çfarëdolloj gjëje që po ndikon në ndjenjat e tyre mund të mos ketë të bëjë fare me ju. Ju mbani pikëpamjet tuaja.

Demi

Bujaria e partnerit, ose e një miku duhet që të kthehet. Ju mund t'ju duhet t'u kujtoni atyre se kanë bërë mjaftueshëm për ju. Një sipërmarrje e përbashkët do të jetë sukses. Do të ndiheni të shpërblyer të punoni kaq mirë me dikë që e keni takuar vetëm kohët e fundit dhe po mendoni se të dy do të bëni shumë së bashku në të ardhmen.

Binjakët

Planifikimi i përpjekjeve të reja dhe vendosja e energjisë në fushat që kanë rëndësi për ju do t'ju bëjë të ndiheni të motivuar. Ndihma për të trajtuar një çështje të komunitetit që ka njëfarë rëndësie për ju personalisht, do t'ju bëjë të ndjeni se po bëni çmos për të ndihmuar si të tjerët ashtu dhe veten tuaj.

Gaforrja

Duhet të paguhen faturat. Mund të ndiheni në panik kur të ndjeni se nuk keni qenë kurrë kaq i dobët sa ndiheni tani. Edhe pse po punoni më shumë se zakonisht, ju nuk po e përballoni dot të mbyllni shpenzimet e përditshme. Një opsion është të marrësh hua deri në pagesën e muajit tjetër, por idealja është të gjesh një mënyrë për të reduktuar shpenzimet.

Luani

Idetë tuaja do të diskutohen me entuziazëm në disa vende, por në të tjera do të ketë njerëz që as nuk ngurrojnë t’ju dëgjojnë. Do ju duhet durim kur një koleg, ose fqinj do të duket se qëllimisht përpiqet t'ju pengojë të vazhdoni me planet tuaja, veçanërisht kur e dini se këto do të sjellin përmirësime për të gjithë.

Virgjëresha

Nuk jeni vetëm ju ai që ka probleme me faturat. Miqtë do të dëgjojnë idetë tuaja për të përballuar koston e jetesës. Nëse planet e dikujt thjesht nuk janë të përballueshme, ata do ta pranojnë këtë dhe do të pranojnë t'i shtyjnë këto ide për një kohë tjetër. Vazhdoni t'i thoni vetes se do ta kaloni këtë.

Peshorja

Një sfidë do të jetë më pak e frikshme kur të gjeni se ka njerëz rreth jush që janë të gatshëm t'ju ndihmojnë dhe mbështesin. Ju jeni duke parë më të mirën tek të gjithë sot. Nëse jeni duke u përgatitur për një test ose intervistë, sa më i sigurt të dukeni, aq më mirë do të dilni.

Akrepi

Vendosmëria në lëvizjen e gjërave do të jetë e vështirë pasi nuk mund të bëni atë që duhet të bëni. Nëse hezitoni të filloni punë të caktuara, ndoshta jeni në vendin e gabuar. Vonesat dhe problemet e papritura mund t'ju bëjnë të dyshoni në disa vendime që keni marrë.

Shigjetari

Do të zgjidhni të jeni në vende ku nuk ka konflikt apo grindje. Ju me të vërtetë nuk mund të shqetësoheni duke u përfshirë në debatet e njerëzve të tjerë. Nuk keni pse të merrni rreziqe përsipër. Kjo do të befasojë dikë që e di se sa i guximshëm mund të jeni, por ju dëshironi të keni kujdes.

Bricjapi

Do të merrni një shumë parash që nuk e prisnit. Idetë e reja kanë filluar të tërheqin interesin tuaj dhe mund të vendosni të provoni një punë ose një rutinë të re. Edhe nëse nuk funksionon aq mirë sa pritej, do të jetë kënaqësi që e provuat.

Ujori

Kur bëhet fjalë për një qëllim të rëndësishëm, ju prisni të bëni një përparim të këndshëm. Puna juaj ka filluar të tregojë rezultate të mira. Çdo mundësi që keni për të shfaqur talentin tuaj, shfrytëzojeni! Lërini njerëzit të shohin se çfarë jeni në gjendje të bëni dhe oferta të reja do t'ju vijnë.

Peshqit

Koha e kaluar vetëm do të jetë lumturi. Ju po kuptoni se si keni nevojë për momente paqeje për të qetësuar mendjen tuaj dhe po filloni të kuptoni nevojat tuaja si kurrë më parë. Edhe nëse kjo do të thotë të mbylleni në shtëpi për një kohë të shkurtër, ju jeni të vendosur të ruani qetësinë që ju nevojitet .