HOROSKOP

Horoskopi për datën 18 gusht Russell Grant

Horoskopi për datën 18 gusht Russell Grant

Dashi

Do të ndiheni shumë të lumtur sot. Kjo sepse disa rastësi të bukura do t'ju japin një shans për të realizuar ëndrrat tuaja dhe mund të ndiheni sikur Fati po ju vëzhgon. Me kaq shumë gjëra të mira që po ju ndodhin tani, do të dëshironi të ndani lumturinë tuaj me ata që doni më shumë.

Demi

Mund të refuzoni disa ftesa emocionuese nga miqtë tuaj. Dita do të jetë shumë e ngarkuar për ju sepse keni përgjegjësi që nuk mund t’i lini pas dore. Mund të jetë e nevojshme të anuloni disa nga planet e mbrëmjes për t’i dhënë prioritet detyrës me të cilën po merreni.

Binjakët

Dikush do t’ju kërkojë një përgjigje të menjëhershme pa ju dhënë kohë për ta menduar. Do ta vlerësonit nëse do të kishit më shumë kohë për të analizuar atë që ju kërkohet, por kjo situatë duket se kërkon vendime të shpejta. Mbani gishtat e kryqëzuar që të bëni të duhurat.

Gaforrja

Nuk ka rëndësi sa herë përpiqeni t’ja shpjegoni; një mik ose i afërm duket se me të vërtetë ose qëllimisht nuk arrin të kuptojë gjërat më të thjeshta. Një grindje e vogël do të ndodhë për shkak të hezitimit të dikujt për t'i kushtuar vëmendje asaj që po ndodh rreth tyre.

Luani

Një debat i vazhdueshëm në familje do të arrijë kulmin. Jeni të lodhur dhe do t'i mblidhni të gjithë për ta sqaruar këtë çështje një herë e mirë.

Virgjëresha

Një festë surprizë do të organizohet nga ju. Do të jeni të lumtur të rezervoni vendin dhe të zgjidhni ushqimin. Një takim zyrtar do ju lërë paksa të pasigurt. Është e vështirë të dish nëse dikush është serioz në lidhje me sugjerime të caktuara, kur e gjitha tingëllon si një shaka për ju.

Peshorja

Do të bëni gjithçka për të ruajtur qetësinë si në shtëpi ashtu edhe në punë. Kjo është për të mirën tuaj po aq sa edhe për të mirën e të tjerëve, sepse ju preferoni një shtëpi dhe ambient pune harmonik.

Akrepi

Po shikoni anën pozitive të jetës dhe po i tregoni botës një fytyrë më fleksibël. Ky qëndrim pozitiv do të reflektojë në të gjitha marrëdhëniet tuaja. Ju keni filluar të shijoni shoqërinë e një ose dy personave me të cilët po kaloni shumë kohë.

Shigjetari

Po punoni me njerëz që ju bëjnë të ndiheni shumë mirë. Edhe detyrat më të vështira duken të lehta kur dy ose tre persona punojnë drejt të njëjtit qëllim. Do të shiheni plot admirim nga një koleg që është në gjendje të mbetet i fokusuar në detyrë, pavarësisht nga të gjitha shpërqendrimet që ndodhin rreth tij.

Bricjapi

Njerëzit janë mjaft miqësorë, por ju ndjeni se diçka po ndodh dhe kjo ju bën të dyshoni. Edhe pse nuk do të thoni asgjë, ju do të qëndroni vigjilent për të parë çdo të ndodhë.

Ujori

Planet që po bëni me një partner apo mik të ngushtë mund të mos shkojnë mirë. Nëse jeni në fazat e hershme të një marrëdhënieje, merrni komente mbi idetë tuaja përpara se të veproni. Duhet kohë për t'u njohur me shijet e njëri-tjetrit. Mos u shqetësoni nëse keni bërë diçka të gabuar. Kështu do të mësoni më shumë për njëri-tjetrin.

Peshqit

Mund ta filloni ditën me plot energji, por mos e merrni si të mirëqenë shëndetin tuaj të mirë. Merrni çdo masë paraprake për të siguruar që do të ndiheni njësoj dhe kjo do të thotë të shmangni qëndrimin për një kohë të gjatë në hapësira të mbushura me njerëz.