HOROSKOP

Horoskopi për datën 18 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 18 shtator nga Russell Grant

Dashi

Ndërsa mendja juaj po imagjinon pafund, mund të humbisni një mundësi të shkëlqyer për t'u argëtuar. Jeni të përhumbur në një botë imagjinare, por a i keni marrë parasysh aspektet praktike të shpresave dhe dëshirave tuaja? Orët e mbrëmjes do të jenë kaotike kur ka diçka që duhet të bëni dhe e keni harruar.

Demi

Ju dëshironi të ndjeni se po merrni diçka të vlefshme nga paratë tuaja të fituara me mund. Trupi juaj bërtet për një përkëdhelje. Pasi të keni paguar faturat, shkoni për një trajtim në spa ose blini diçka për veten. Ju e meritoni të argëtoheni.

Binjakët

Premtojini vetes se nuk do të frustoheni shumë kur të shfaqen probleme. Ju mund dhe do të kapërceni disa pengesa të vogla. Së shpejti kufizimet dhe shqetësimet e së shkuarës do të fillojnë të sistemohen. Jini të durueshëm me një të afërm të moshuar që ngatërrohet shumë lehtë. Deri në fund të ditës gjërat do të përmirësohen ndjeshëm.

Gaforrja

Një marrëdhënie e ngushtë arrin një pikë kthese. Një miqësi platonike do të kthehet me këmbë në tokë. Nëse tashmë jeni të përfshirë emocionalisht, ka të ngjarë të ketë probleme mes jush dhe partnerit tuaj. Në vend që të kërkoni diku tjetër për argëtim, mendoni se si mund të injektoni pak pasion në një marrëdhënie afatgjatë.

Luani

Nuk do t'i thoni jo daljes fshehurazi në një strehë sekrete me partnerin tuaj. Ky është shansi që ju të dy keni pasur nevojë për të shijuar shoqërinë e njëri-tjetrit dhe për t'u rilidhur. Jeni beqar dhe kërkoni dashurinë? Mund të takoni dikë të veçantë gjatë një udhëtimi ose shëtitjeje në grup.

Virgjëresha

Do të jeni mbi re në një festë që mendonit se as do të ishit në listën e të ftuarve. Një mik me të cilin keni humbur lidhjet vite më parë do t'ju kontaktojë. Do të thotë shumë që ata kanë bërë përpjekje për të gjetur se ku po jetoni tani dhe takimi do të sjellë disa kujtime shumë të veçanta.

Peshorja

Një projekti për përmirësimin e shtëpisë po i vjen fundi. Atmosfera në shtëpi tani është më e relaksuar. Mosmarrëveshjet dhe vështirësitë e përvojave të fundit zgjidhen pa bujë. Një qëndrim i dhënies dhe i marrjes do të ndihmojë në zgjidhjen e çështjeve të diskutueshme, në një përfundim të këndshëm. Qëllimi juaj kryesor tani është të kultivoni kënaqësi.

Akrepi

Keni planifikuar të vizitoni një të afërm ose fqinj të moshuar që nuk del shumë për shkak të shëndetit të keq. Punët ju mbajnë të zënë dhe mund të mos e kuptoni se sa shpejt ka kaluar koha. Do t'ju shkojë në mendje ta lini këtë vizitë për një ditë tjetër, por nëse e bëni këtë, dikush do të zhgënjehet shumë.

Shigjetari

Akuzat që dikush hedh janë të padrejta dhe të pabaza. As mos e ul veten duke dhënë një përgjigje. Refuzoni të diskutoni për çështje për të cilat do të preferonit të mos flisnit. Dikush në familje nuk është në humor. Diskutimet dhe debatet nuk do të ndryshojnë asgjë kur disa njerëz mund t'i shohin gjërat vetëm nga këndvështrimi i tyre.

Bricjapi

Lajmet për paratë janë të mira. Një bonus ose një rritje e të ardhurave do ta bëjë më të lehtë pagesën e faturave tuaja në rritje. Zhvillimet e papritura nuk kanë gjasa të ndodhin. Përmirësim i jashtëzakonshëm do të bëhet në mjedisin tuaj në sajë të një pastrimi të madh. Do të jetë një lehtësim për të hequr qafe mbeturinat dhe shtëpia.

Ujori

Do t'ju mungojë shoqëria sapo një grup me të cilin keni punuar të shkojë në rrugë të ndryshme. Mos u habitni nëse dikush ju sugjeron të organizoni një festë. Njerëzit do të dynden tek ju për këshilla, udhëzime dhe mbështetje.

Peshqit

Keni treguar durim të admirueshëm gjatë diskutimeve. Tani dëshironi që kjo çështje të përfundojë një herë e përgjithmonë. Të tjerët që janë të përfshirë do të jenë plotësisht dakord dhe për këtë arsye do të arrihet një kompromis.