HOROSKOP

Horoskopi për datën 18 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 18 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Nëse jeni në humor, do të doni të argëtoheni. Nuk do të jeni të fokusuar tek puna. Ju meritoni të merrni një ditë pushimi herë pas here. Planifikoni një ditë të relaksuar dhe do të jeni mirë.

Demi

Nuk do t'ju çojë shumë larg të krahasoni përpjekjet tuaja me të gjithë të tjerët. Ju punoni me një ritëm shumë më të ngadaltë se të tjerët. Dallimi kryesor është se merrni kohën që ju duhet. Kjo e veçon punën tuaj në një mënyrë pozitive.

Binjakët

Mendoni të tregoni më shumë kujdes në shpenzime sesa keni bërë kohët e fundit. Një ngjarje ose marrëveshje shoqërore do t'ju tërheqë interesin dhe disa biseda të gjalla do t'ju ngacmojnë imagjinatën. Vetëm kini kujdes për t'u përkushtuar për çdo gjë që nuk mund ta përballoni. Ju mund të fitoni një konkurs.

Gaforrja

Një detyrë që ka qenë frustruese dhe problematike do të marrë një kthesë interesante. Më në fund do të arrini në fazën ku gjërat fillojnë të bashkohen dhe kur ato të bëhen do të jetë me një ritëm shumë më të shpejtë se sa pritej. Dita vazhdon në një vorbull aktiviteti.

Luani

Mendoni të bashkoheni me një mik të talentuar nëse një punë nuk po shkon ashtu siç pritej. Kombinimi i aftësive dhe njohurive tuaja do të jetë i dobishëm për ju të dy. Mund të ketë një shkallë të konkurrencës në ajër, por do të jetë puna me njerëzit e tjerë dhe jo kundër njerëzve të tjerë që rezulton të jetë më e kënaqshme.

Virgjëresha

Nuk do të ndjeni se është puna juaj, por një fqinj do t'ju përfshijë në një mosmarrëveshje. Një gjë që do të refuzoni ta bëni, është të mbani anë. Në vend të kësaj, ndërhyrja juaj diplomatike dhe fjalët qetësuese do të ndihmojnë në qetësimin e gjërave.

Peshorja

Ndonjëherë thjesht nuk dini ku ta vendosni veten dhe çfarë të thoni. Disa njerëz do të kritikojnë pavarësisht se çfarë mund të thoni apo bëni. Është e vështirë të relaksohesh kur ndihesh kështu. Pse nuk e drejtoni një pjesë të energjisë tuaj të shqetësuar drejt një aktiviteti sportiv?

Akrepi

Do të dëshironit të lini gjithçka, të paketoni valixhet dhe të largoheni në momentin që dikush ju fton t'i bashkoheni në një festë apo udhëtim të gjatë. Do të ishte më e arsyeshme të merrje pak kohë për t`i planifikuar të gjitha dhe për të qenë më i organizuar.

Shigjetari

Çështjet konfidenciale janë një burim shqetësimi edhe pse po bëni çmos për të parë anën e mirë. Kjo vendosmëri për të qenë optimist nuk do të ndihmohet nga efektet e disa komunikimeve të pamenduara. Ju dëshironi që disa njerëz të mendojnë para se të hapin gojën.

Bricjapi

Përpjekjet në grup dhe puna bamirëse do të kenë pasoja të favorshme. Nëse mund të shihni zgjidhje për një problem kompleks, mos hezitoni të thoni atë që keni në mendje. Njerëzit do të jenë mirënjohës për idetë dhe sugjerimet tuaja praktike.

Ujori

Rutina të reja janë gati për t'u zbatuar. Mendimi për të kaluar nëpër ndërprerje që sjell fillimisht çdo lloj ndryshimi nuk është diçka që ju pëlqen, por keni pak zgjedhje për të. Gjërat për të cilat flitet do të ndodhin. Do të jetë më e lehtë të shkosh me rrjedhën.

Peshqit

Keni disa çështje në mendjen tuaj. Një ndryshim i peizazhit mund të ndihmojë në frenimin e instinkteve tuaja të shqetësuara. Disa probleme mund të mos jenë aq serioze sa kishit menduar, sapo të keni mundësinë t'i konsideroni ato pa ndërhyrje nga të tjerët.