HOROSKOP

Horoskopi për datën 18 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 18 qershor nga Russell Grant

Dashi

Pas një bisede të gjatë, ju dhe një mik ose partner do të bini dakord për atë që duhet bërë më pas, në mënyrë që të dy të ndiheni të lumtur dhe rehat me planet dhe marrëveshjet. Do të jeni të lehtësuar pasi keni gjetur një kompromis dhe ndonëse ende pak nervoz për këtë, do të jetë një zgjedhje e mirë.

Demi

Një dëshirë për të vendosur të drejtën në botën tuaj, do t'ju kapë papritmas. Vetëm kini kujdes pasi keni një tendencë për t`u përfshirë më shumë seç duhet. Mos i teproni gjërat. Gjithashtu nuk doni të lini as përshtypjen se po ndërhyni në punën e njerëzve të tjerë rreth jush.

Binjakët

Në vendin e punës, një përpjekje ekipi do të jetë më e suksesshme nga sa e parashikonte kushdo. Nëse ka ndonjë tendosje ose stres në jetën tuaj, një diskutim i hapur do të lehtësojë atmosferën. Do të duhet kohë, por familjarët që nuk kanë shkuar mire, do të arrijnë përfundimisht një formë armëpushimi.

Gaforrja

Një ofertë pune do t'ju mbushë me emocione, por gjithashtu jeni nervoz se si do ta marrë këtë punëdhënësi juaj aktual. Ju nuk prisni që ata të jenë të kënaqur me largimin tuaj dhe prisni që t'ju shkaktojnë probleme. Njerëzit do ta pranojnë faktin që ju duhet të vazhdoni përpara. Ata në të vërtetë do të jenë të dobishëm dhe mbështetës.

Luani

Tensioni është rezultat i problemeve në marrëdhënie që kanë filluar t'ju bezdisin. Gjëja kryesore që duhet mbajtur parasysh është se mënyra për të zgjidhur mosmarrëveshjet dhe grindjet do të jetë duke qëndruar të durueshëm dhe të qetë. Ruani qetësi! Ju do të fitoni në fund.

Virgjëresha

Bëhuni gati të dëgjoni kritikat konstruktive. Kjo mund t'ju ndihmojë në kohën e ardhshme. Thashethemet që po qarkullojnë në zonën tuaj do të jenë diçka që preferoni të mos i dëgjoni, por nëse mendoni se dikush do të lëndohet, do të bëni çmos që të siguroheni që ky njeri të mos vuajë.

Peshorja

Largohuni nga një kushëri, apo i afërm kushdo qoftë, që po përpiqet t'ju shtyjë të bëni diçka që nuk do ta bënit mirë. Lërini njerëzit të shohin se ju keni mendjen tuaj. I dini vetë punët tuaja.

Akrepi

Një person i lidhur me të kaluarën tuaj do të jetë në kontakt ose do t'ju vijë në mendje. Kjo do të sjellë kujtime gjysmë të harruara. Ndërsa i ktheni mendimet tuaja në të tashmen, mund ta gjeni veten duke marrë parasysh pozicionin tuaj aktual. A është ky vendi ku prisni të jeni?

Shigjetari

Po ndiheni në krye të botës dhe një pjesë e arsyes për këtë është sepse po kaloni kohë me njerëz që ju bëjnë të qeshni. Është gjithmonë mirë të jesh në shoqërinë e atyre që ndajnë interesa të ngjashme. Ju mund të mos e kuptoni se si sensi juaj i mrekullueshëm i humorit mund të ndriçojë ditën e dikujt.

Bricjapi

Puna në grup dhe bashkëpunimi do të ndikojnë në suksesin që gëzoni në jetë. Është një kohë ideale për t'u bashkuar me një klub apo shoqëri të re. Pa u përpjekur vërtet, ju mund dhe do të bëni një ndryshim në jetën e njerëzve të tjerë. Ju e dini se çfarë po bëni dhe askush nuk do të pendohet që ka ndjekur drejtimin tuaj.

Ujori

Keni nevojë për diçka të re dhe të ndryshme, mundësisht një lloj sfide për t`u angazhuar. Nëse nuk po mjaftoheni me punën që po bëni, mblidhuni me një mik krijues dhe sugjeroni të merrni pjesë në një projekt të përbashkët që mund t'ju pëlqejë të dyve. Kjo do t'ju ofrojë diçka emocionuese.

Peshqit

Do të dëshironit të kishit bërë marrëveshje me miqtë më parë pasi tani ata të gjithë kanë planet e tyre. Duket se nuk mund të gjesh asgjë që dëshiron vërtet të bësh dhe orët e ditës do të duket se po zvarriten. Të paktën tendencat e mbrëmjes do të bëhen më interesante kur dikush nga e kaluara do të shfaqet në pragun tuaj.