HOROSKOP

Horoskopi për datën 18 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 18 tetor nga Russell Grant

Dashi

Angazhimet e jashtme do ju largojnë nga shtëpia dhe përgjegjësitë familjare. Do të kënaqeni me pjesën që duhet të luani në aktivitetet e komunitetit edhe pse kjo do të thotë që një familjari do t`i duhet të marrë më shumë përgjegjësi se zakonisht. Bëjini të ditur se do të jeni mirënjohës për qëndrimin e tyre bashkëpunues dhe premtojuni se situata do të jetë e përkohshme.

Demi

Përpjekja për të vazhduar me njerëzit që nuk kanë energji, është rraskapitëse. Shfrytëzojeni më mirë këtë rast për të zgjedhur aktivitetet e vetmuara. Dikush mund të ankohet se ka pritur më shumë nga ju, por ju nuk mund ta detyroni veten të bëni diçka kur nuk jeni në gjendje ta bëni.

Binjakët

Sa më shumë shpresëdhënës të jeni, aq më shumë ka të ngjarë që gjithçka të shkojë mirë. Injoroni njerëzit që përpiqen të sjellin dyshime në mendjen tuaj. Në vend të kësaj, kini besim në reagimin tuaj intuitiv se gjërat do të funksionojnë siç është planifikuar. Lëreni optimizmin tuaj të frymëzojë të tjerët dhe jo anasjelltas.

Gaforrja

Dikush ju ka mashtruar qëllimisht. Vetëm sepse kjo situatë përfshin më shumë njerëz sesa vetëm ju të dy, do të ndiheni të detyruar të vazhdoni më tej. Megjithatë do të siguroheni që ky person të marrë atë që meriton, në një moment të dytë.

Luani

Kërkesat nga dikush që duket se ka nevojë për ju do t'ju pengojnë të vazhdoni me punët që kishit shpresuar të përfundonit sot. Pasi të largoni njerëzit e tjerë nga rruga, puna në prapaskenë do t'ju lejojë të shpëtoni nga shpërqendrimet e mëtejshme.

Virgjëresha

Do të ketë një moment të çuditshëm kur mund të dëshironit që jeta të mos ishte aq sfiduese, e ethshme dhe kërkuese. Shumicën e kohës do të pranoni se po shijoni me të vërtetë çdo gjë që po ju zë kohën. Diçka që dikush ju thotë mund të shkaktojë një shkallë shqetësimi. Prisni derisa të merrni më shumë informacion përpara se të dorëzoheni për t'u shqetësuar.

Peshorja

Disa njerëz po shtyjnë që një grup prej jush të hyjë në rrugën e shpejtë për të arritur një qëllim të përbashkët. Të tjerët nuk do të duan të lëvizin shpejt. Thirrjet për shpejtësi bazohen në një nevojë reale për të lëvizur gjërat. Bisedimet do të çojnë në një marrëveshje për të vazhduar, por vetëm kur të jenë plotësuar kushtet e duhura.

Akrepi

Nisja e një projekti për zbukurimin e komunitetit do të ketë një përgjigje pozitive. Nuk ka rëndësi nëse kjo është e motivuar politikisht, një çështje lokale apo diçka më e gjerë, ajo që ka rëndësi është se njerëzit do të mblidhen për të sjellë përmirësime në botën tuaj.

Shigjetari

Disa njerëzve u pëlqen të flasin. Ju do të preferonit të vazhdoni të punoni. Në vend që të kaloni kaq shumë kohë duke debatuar, mund të vendosni të vazhdoni në heshtje dhe me maturi. Ju mund ta doni punën tuaj, por jeni nën presione të përditshme për të arritur rezultate. Thjesht nuk keni kohë të prisni që njerëzit e tjerë të vendosin se çfarë duan të bëjnë.

Bricjapi

Jini të durueshëm me veten tuaj teksa mësoheni me rutinat e reja dhe jini të gatshëm të provoni ide të ndryshme. Dikush do të dalë me një zgjidhje krijuese për disa probleme. Kjo ka të ngjarë të kërkojë nga ju që të ndryshoni mënyrën se si punoni për t'iu përshtatur kushteve të reja.

Ujori

Një çështje po merret shumë seriozisht dhe do të jetë e rëndësishme që të mos njollosni procedurat duke i bërë njerëzit të zbulojnë detaje shumë shpejt. Hetimet do të duhet të ndërpriten derisa informacioni të jetë vlerësuar nga ata që janë lart në hierarki.

Peshqit

Nuk keni pse të vazhdoni me planet e bëra tashmë. Nëse mungon energjia, bëjini të ditur të tjerëve se nuk jeni në humor. Jepuni miqve një zgjedhje për të shtyrë marrëveshjet më tej, ose për të vazhduar pa ju. Konfuzioni mund të shmanget kur jeni të sinqertë dhe të drejtpërdrejtë në lidhje me ndjenjat tuaja.