HOROSKOP

Horoskopi për datën 19 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 19 gusht nga Russell Grant

Dashi

Do të ketë një kthesë të fundit dhe një përfundim përrallor në një ngjarje në grup. Ju i keni parë ëndrrat tuaja të prishura në të kaluarën dhe do t'ju duhet të përpiqeni përsëri për mundësi të tilla. Do të jetë një lehtësim masiv tani që ka mbaruar dhe ju mund të festoni një fitore të madhe.

Demi

Vendosni nëse doni apo jo të vazhdoni me marrëveshjet e biznesit dhe ato financiare që keni marrë kohët e fundit. Me kusht që të keni peshuar të mirat dhe të këqijat, duhet të dilni në krye në çdo transaksion që bëni. Nëse jeni në proces të shitjes së pronës ose një automjeti, do t'ju ofrohet një çmim i drejtë.

Binjakët

Një shkëmbim i tensionuar i fjalëve në vendin e punës do të jetë shansi juaj për t'u treguar eprorëve se mund të jeni edhe të përgjegjshëm edhe diplomatik. Dikush në një pozicion të lartë është i impresionuar nga aftësitë tuaja. Ju do të shpërbleheni në formën e një ngritjeje, ose një oferte promovimi.

Gaforrja

A mund t'u besoni vërtet njerëzve me të cilët po flisni sot? Mendojini fjalët tuaja ose dikush do t'ju kapë në befasi dhe do t'ju bindë të zbuloni informacione që duhet të ishin mbajtur sekret. Një marrëdhënie intensive mund t'ju shtyjë të zbuloni shumë nga vetja shumë shpejt. Duhet shmangur pakujdesia në të gjitha fushat.

Luani

Kjo mund të mos jetë koha ideale për të bërë fillime të reja. Ju keni një numër skajesh të lirshme që duhet të lidhen përpara se të jeni të lirë të degëzoni në zona të reja. Një ofertë e bërë nga një mik do të tingëllojë shumë joshëse, por shqyrtojeni këtë përpara se të jepni një përgjigje të caktuar.

Virgjëresha

Një mik i ngushtë e ka vënë veten nën një presion të panevojshëm. Ai mund ta dijë këtë tashmë, por nuk di si t'i rregullojnë gjërat. Do të jetë e vështirë të hapësh temën dhe nuk je i sigurt se si do ta marrë këshillën tënde, por nëse flisni me të, do t'i jepni diçka për të menduar.

Peshorja

Shfrytëzoni çdo mundësi që ju lejon të shkëputeni nga rutinat tuaja të zakonshme dhe të shijoni një ndryshim peizazhi ose aktiviteti. Njerëzit kënaqen me shoqërinë tuaj kur dukeni dhe ndiheni fantastik. Idetë tuaja do të jenë të njohura nëse i shprehni në një situatë grupore. Sa më shumë të ndani, aq më shumë të tjerët do t'ju respektojnë.

Akrepi

Një i afërm ka nevojë për ndihmën tuaj. Meqenëse ju kanë bërë një sërë favoresh në të kaluarën, ky është shansi juaj për t'i shlyer ato. A i kushtoni shumë rëndësi pikëpamjeve të një miku apo fqinji? Ju nuk keni nevojë për lejen e dikujt tjetër për të ndjekur ëndrrat tuaja.

Shigjetari

Shpenzimet e përditshme vazhdojnë të rriten. Mund të duket sikur nuk keni kontroll mbi situatën tuaj financiare. Pavarësisht se sa shumë përpiqeni të kurseni, mund t'ju duhet të merrni hua për të mbajtur në kontroll faturat shtëpiake. Një i afërm bujar do të ofrojë ndihmë. Ju vjen turp që duhet të mbështeteni tek ai.

Bricjapi

Shtëpia juaj do të jetë qendra e shumë aktiviteteve. Nëse duhet të kujdeseni për disa mysafirë të paftuar, kjo mund të shkaktojë shumë shpenzime. Ndoshta nuk e keni parashikuar paraqitjen e disa miqve apo të afërmve ekstravagantë. Në kohën kur ata të nisen, dollapët tuaj do të jenë shumë më bosh.

Ujori

Punoni për një ide kreative dhe do të japë fryte të shkëlqyera. Do të gjeni disa mënyra të mira për të shprehur imagjinatën tuaj. Një mik ka ndërmend të bëjë diçka që ju nuk do ta mbështesni, ose pajtoheni me të. Megjithatë ju e respektoni, sepse është në dorën e tij se çfarë do të bëjë.

Peshqit

Nëse jeta juaj e dashurisë po kalon periudha të trazuara dhe doni ta bëni këtë lidhje të funksionojë, duhet të uleni me njëri-tjetrin dhe të bisedoni. Një bisedë e hapur do të bëjë mrekulli. Jeni beqare? Të bësh miqësi me një koleg artist mund të çojë në romancë.