HOROSKOP

Horoskopi për datën 19 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 19 janar nga Russell Grant

Dashi

Nëse një mik bërtet, do të ketë një arsye. Mos e shikoni veten me keqardhje. Dilni me njerëz që ju bëjnë të ndjeheni mirë. Dita do jetë ashtu siç e bën ti.

Demi 

Kalimi i kohës me një të afërm të ngushtë do t`ju bëjë të ndiheni mirë. Ju gjithmonë e keni vlerësuar mendimin e këtij personi dhe ka gjëra për të cilat dëshironi të flisni, për të cilat nuk mund të diskutoni me askënd tjetër. Një partneritet mund të marrë një kuptim të ri. Një kontratë afatgjatë do të forcojë lidhjet tuaja. 

Binjakët

Nuk ka kënaqësi nga puna me njerëz që nuk duket se ju kuptojnë. Dikush nuk po bën as përpjekjen më të vogël. Sa herë që flisni, thoni gjënë e gabuar. Në përgjithësi, ju mendoni se nuk mund të bëni asgjë siç duhet dhe jeni gati të largoheni nga kjo situatë. 

Gaforrja

Mendja juaj është në horizontet e largëta të jetës. Subjektet që tërheqin imagjinatën tuaj të mrekullueshme përfshijnë udhëtime dhe pushime të mundshme në të ardhmen. Dikush afër jush ndan të njëjtën ëndërr për të vizituar një vend të zhytur në histori, traditë ose fenë e tij. Shkoni së bashku, mos e mendoni dy herë.

Luani

Një mik apo koleg do të hapë një diskutim në grup të dobishëm ndërsa mund të ndjeni se pikëpamjet tuaja nuk u morën seriozisht. Përmirësimi i aftësive tuaja të komunikimit do t'ju lejojë të negocioni marrëveshje më të mira për veten tuaj në të ardhmen. Bëni më të mirën tuaj për ta shfaqur veten. Bëni telefonata, shkruani letra dhe kontaktoni me ata që mund t'ju ndihmojnë. 

Virgjëresha

është një kohë e mirë për të treguar interesin tuaj në fushat që keni humbur kohët e fundit për shkak të shëndetit, punës ose problemeve të tjera. Nuk ka qenë faji juaj që i keni humbur këto mundësi, prandaj mos u zemëroni aq shumë me veten. Në vend të kësaj, gjeni mënyra tani për t`u përfshirë. Bashkimi me një mik krijues mund të jetë një lëvizje e mirë. 

Peshorja

Ju duhet kohë për të menduar për një ndryshim në karrierë që shpresoni të bëni. Kjo mund t'ju çojë në një ndryshim të plotë të drejtimit. Jepini vetes një shans për të përpunuar saktësisht atë që dëshironi dhe të siguroheni se nuk po kaloni vetëm në një fazë shqetësimi.

Akrepi 

Një koleg që ka fëmijë adoleshentë mund t'ju kërkojë këshilla për një çështje familjare. Ju do ta dini që ata po ju besojnë të mos i përhapni informacionet përreth. Ata vlerësojnë ndihmën tuaj dhe ky mund të jetë fillimi i një miqësie afatgjatë. Planet që po mendoni do të duhet të diskutohen me një partner ose të afërm.

Shigjetari

Fillimi i biznesit tuaj do t'ju mundësojë të zgjidhni orët tuaja të punës dhe të punoni rreth përgjegjësive dhe angazhimeve të tjera. Ju pëlqen ideja, por dikush do të përpiqet t'ju bindë që të mos e bëni. Planifikojini mirë gjërat dhe mos i lini të tjerët t`ju ndërhyjnë.

Bricjapi

Një punë e re ose një marrëveshje partneriteti që po mendoni seriozisht mund të ketë një ndikim të madh në situatën tuaj financiare. Ju jeni në një pikë kthese në jetën tuaj. Kur dikush kërkon mendimin tuaj, jini pozitivë dhe pohues dhe më e rëndësishmja nga të gjitha, merrni pjesë në lumturinë e njerëzve të tjerë. 

Ujori

Do të keni nevojë të bëni shumë pyetje dhe të bëni disa hulumtime të kujdesshme përpara se të ndiheni të aftë të merrni një vendim të rëndësishëm. Çështjet që lidhen me punën, shëndetin, shtëpinë ose familjen tuaj nuk mund të bëhen me nxitim. Ka shumë njerëz të përfshirë ndaj mos u nxitoni. 

Peshqit 

Dikush që zakonisht e shihni rregullisht ka rënë në sy nga mungesa e tij. Mund të jetë një mik që po ju shmang, sepse nuk dëshiron t'ju shqetësojë me problemet e tij. Bëjini të ditur që jeni aty për të nëse ka nevojë për ju.