HOROSKOP

Horoskopi për datën 19 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 19 janar nga Russell Grant

Dashi

Dikush që po ju shtyn qëllimisht është në pritje të një reagimi. Ata presin të shohin hidhërim ose zemërim. Ajo që do t'i habisë është mënyra e qetë që ju përgjigjeni. Oferta për t'i bërë një nder do t'i befasojë plotësisht. Kjo është mënyra juaj për të mos u tërhequr në debate.

Demi

Do ta keni të vështirë të fshihni zhgënjimin tuaj me një të afërm ose fqinj tepër emocional. Ju keni dëgjuar të njëjtat ankesa herë pas here, por ata nuk do të duan që kjo t'u vihet në dukje. Masat për uljen e kostos duhet të merren pas marrjes së një faturë të papritur.

Binjakët

Huazimi i parave duket se është opsioni i vetëm tani. Do të duket sikur nuk ka ndihmë tjetër atje, por përpara se të futeni më tej në borxhe, bisedoni me një organizatë bamirësie që ofron ndihmë praktike për njerëzit që përballen me pasiguri financiare.

Gaforrja

Koha është gjithçka kur bëhet fjalë për të tronditur status quo-në. Ju mbështesni planet që do t'i dorëzohen një autoriteti më të lartë, por nëse keni një ndjenjë se dikush me ndikim do të kundërshtojë këto ide, mbajini ato të ngrira për momentin.

Luani

Ka shumë për të bërë në punët profesionale ose ato të bamirësisë për të cilat keni marrë një rol udhëheqës. Kënaqësia juaj do të jetë e madhe, pasi do t'ju duket si një ëndërr e realizuar.

Virgjëresha

Zhvillimet e çuditshme dhe të bezdisshme në një përpjekje ekipi do t'ju japin shumë kritika. Një shpërdorim i pushtetit ju bën të shihni dikë me autoritet me sy shumë të ndryshëm. Të njëjtën gjë mendojnë edhe bashkëmoshatarët. Duke bashkuar forcat me të tjerët me të njëjtin mendim do të gjeni një kompromis për të zgjidhur situatën.

Peshorja

Ju shkëlqeni kur jeni duke u argëtuar. Lumturia juaj rrit sharmin dhe karizmën tuaj, duke ju bërë një anëtar të njohur të ekipit. Ndryshime të mëdha po ndodhin në skenën sociale. Këto do t'i kënaqin të gjithë. Një atmosferë e lumtur miqësie do të jetë e pranishme.

Akrepi

Jeni duke punuar shumë dhe megjithatë duket se nuk po përparoni. Nëse jeni i vetëpunësuar dhe keni bërë përpjekje të vazhdueshme për të reklamuar shërbimet tuaja, tërhiquni pak. Shumë detyra të vogla bashkohen në një përgjegjësi të madhe dhe ju po e lodhni veten duke vrapuar nga një vend në tjetrin.

Shigjetari

Një i afërm ose fqinj i dashuruar do t'ju sugjerojë të largoheni së bashku së shpejti në një pushim fundjave plot argëtim. Do të kënaqeni duke lënë dikë tjetër të bëjë të gjithë planifikimin.

Bricjapi

Merrni me vete një mik në një udhëtim pune për ta bërë atë më të këndshëm. Nisja e një projekti krijues ju ofron një mundësi për të shfaqur talentin tuaj. Lavdërimi për një punë të kryer do të bëjë që besimi juaj të rritet. Një ofertë emocionuese do të ndryshojë të ardhmen tuaj për mirë.

Ujori

Aftësia juaj për t'i përballuar problemet me qetësi dhe autoritet do të fitojë respektin dhe admirimin e të tjerëve që nuk e kanë idenë se si të merren me disa ngatërresa. Në prapaskenë po diskutohen çështje të ndjeshme. Një aleancë e re biznesi ia vlen të ndiqet.

Peshqit

Rregullimet janë të nevojshme dhe të dëshirueshme kur bëhet e qartë se një situatë nuk po funksionon. Ka njerëz të tjerë për t'u marrë parasysh. Një vizitë te të afërmit pak larg do të jetë rezultat i një vendimi spontan. Konflikti mes të afërmve do të frymëzojë përmirësim.