HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 gusht nga Russell Grant

Dashi

Nuk prisni që t'i kushtoni shumë kohë vetes. Tashmë keni ndjerë se si disa fusha të jetës suaj ka të ngjarë të ecin përpara dhe jeni plotësisht të përgatitur për të vënë nevojat e dikujt tjetër përpara tuajave, për momentin.

Demi

Sjellja rebele e një të riu është një thirrje për më shumë vëmendje. Ju mund të pranoni se nuk keni qenë aq të dashur apo aq të vëmendshëm sa duhej. Nëse nuk jeni të kënaqur me sjelljen e tyre të fundit. Qetësohuni. Do të përmirësohet.

Binjakët

Çdo gjë për të cilën po punoni dhe që është e rëndësishme për ju do të japë rezultate të kënaqshme. Do të jetë vendosmëria juaj ajo që e bën këtë projekt të suksesshëm. Lëvizni mes kolegëve tuaj të punës dhe mund të mësoni diçka të dobishme.

Gaforrja

Shkoni në një seminar, mbledhje në grup ose ngjarje në komunitet. Njerëzit do t`ju mbështesin. Jeni beqar? Mund të nisni krejt papritur një romancë, edhe pse kjo është gjëja e fundit në mendjen tuaj.

Luani

Ata mund të mos jenë plotësisht fajtorë, por nuk mund të mos mendoni se një situatë do të kishte qenë më e suksesshme nëse dikush do ta kishte menduar më mirë planifikimin. Ju mungon dikush që dikur ishte gjithmonë pranë jush, gjatë momenteve emocionale. Mbyllni sytë dhe imagjinoni se çfarë këshillash do t'ju jepnin tani.

Virgjëresha

Mund të mos kërkoni të bëni ndonjë ndryshim. Një ofertë pune ose mundësia e promovimit do t'ju vijë papritur. Mos e hidhni poshtë këtë pa menduar. Ky mund të jetë shansi juaj për të bërë një emër të respektuar për veten në fushën tuaj. Dëgjoni një partner që po ju nxit ta shfrytëzoni këtë mundësi sa të mundeni.

Peshorja

Jini të kujdesshëm në zbulimin e asaj që dini kur diskutoni për punët e dikujt tjetër. Ndryshoni temën nëse në bisedë paraqitet ndonjë gjë konfidenciale. Do të jeni në gjendje të përqendroheni më mirë nëse qëndroni në sfond. Përveç kësaj, nuk do të ndiheni rehat në situata të mbushura me njerëz.

Akrepi

Kur e gjeni veten në një pozicion për të kapur një mundësi që mund të sjellë ndryshim në jetën tuaj, nuk ka gjasa që ta lini këtë t'ju kalojë. Ky është një shans që do ta shfrytëzoni pa hezitim. Jeni beqar? Do të takoni dikë të veçantë gjatë një takimi në mbrëmje.

Shigjetari

Fillimi i një udhëtimi shpirtëror do të përmirësojë mirëqenien tuaj mendore, emocionale dhe fizike. Gjeni kohë në jetën tuaj për të komunikuar me natyrën. Planet e udhëtimit janë në mendjen tuaj. Filloni të eksploroni destinacionet më të mira të udhëtimit. Aktivitetet që ju largojnë nga mjedisi juaj i zakonshëm do të jenë me interes.

Bricjapi

Do të jeni të lumtur që vazhdoni të zhvilloni stilin tuaj kur të tjerët në të kaluarën e kanë dekurajuar këtë. Një koleg i vjetër ka filluar t'ju shohë me sy tjetër. Ju është dashur shumë kohë për të arritur në këtë pikë. Vazhdoni të shfaqni krijimtarinë tuaj.

Ujori

Një bisedë ose takim i rastësishëm do të çojë në një diskutim. Ju mund të dyshoni se dikush e kishte planifikuar këtë gjatë gjithë kohës. Marrëveshjet e reja do t'u përshtaten të tjerëve më shumë se juve. Jini të kujdesshëm për të rënë dakord për të marrë përsipër detyrime shtesë. Kaloni pak kohë të qetë vetëm duke menduar për të gjitha.

Peshqit

Një lidhje ka filluar t'ju shqetësojë. Kjo nuk po shkon ashtu siç e prisnit. Ajo që dhemb më shumë është të akuzohesh për diçka që nuk e ke bërë. Refuzoni të lejoni që dikush t'ju ngacmojë ose t'ju frikësojë. Nëse ndiheni të zhgënjyer nga dikush, gjithmonë mund të vendosni synime të reja për veten tuaj.