HOROSKOP

Horoskopi për datën 19 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 19 maj nga Russell Grant

Dashi

Keni aq shumë energji sa kjo mund të përdoret në një mënyrë shumë të dobishme, ose e kundërta. Nëse për shembull ju hyni në një situatë grindjeje, do të futeshit shpejt në debat. Do të ishte më mirë të derdhni energjinë tuaj në projekte pune.

Demi

Idetë për të fituar para ose për të përmirësuar situatën tuaj të punës do të diskutohen brenda familjes. Sugjerimet nga një i afërm me imagjinatë ia vlen të merren parasysh më tej. Nëse jeni duke shpresuar për një promovim, përdorni sharmin tuaj për t'u bërë përshtypje atyre që mund t'ju ndihmojnë të ngjiteni në shkallët e karrierës.

Binjakët

Nuk mund ta detyroni veten të jeni të qetë kur ndiheni kaq të shqetësuar. Vendimet nxitëse të momentit do të kenë shumë të bëjnë me një dëshirë në rritje për ndryshim. Ju keni nevojë për më shumë përvoja stimuluese dhe nuk ju mungojnë idetë.

Gaforrja

Çfarëdo që një mik apo partner i ngushtë vendos të bëjë, ju thjesht e dini se ata kanë interesat tuaja prioritet. Raporti i shkëlqyer mes jush e bën të panevojshme që të vini në dyshim idetë, vendimet apo veprimet e tyre. Nëse jeni beqar, ka shumë për të fituar nëse lidheni me personin e duhur.

Luani

Koha, energjia dhe këshillat tuaja do t'i jepen lirisht kujtdo që ka nevojë për ju dhe e kërkon ndihmën. Pjesa më e madhe e ditës do të kalojë duke ndihmuar familjen, miqtë dhe ju e dini se ndihma juaj vlerësohet. Jeni beqar dhe po kërkoni dashurinë? Një takim romantik do të jetë si në ëndërr, aq sa mund t'ju duhet të pickoni veten për t'u siguruar që nuk jeni në gjumë.

Virgjëresha

Përpjekja juaj e vendosur dhe e përkushtuar do të shfaqet mirë në sytë e atyre që janë përgjegjës. Nëse shpresoni t'i bëni përshtypje shefit tuaj, po shkoni në rrugën e duhur për këtë. Një marrëdhënie ose miqësi krejt e re do të vihet në plan të pare.

Peshorja

Do t'u pranoni atyre që keni besim se po ëndërroni për një të ardhme të gjatë dhe të lumtur dhe shpresat tuaja për një marrëdhënie të veçantë janë që ajo të jetë e qëndrueshme. Shpresat tuaja do të rriten kur një mesazh ose dhuratë e marrë do t'ju japë përshtypjen e qartë se miqësitë që ndani janë të rëndësishme për ju të dy.

Akrepi

Pranoni një ftesë për të diskutuar një keqkuptim të kohëe të fundit. Një pajtim është i mundur. Sapo keni filluar të takoheni me dikë të ri? Nëse po, mund të dëshironi t'i mbani të fshehta këto zhvillime për një kohë të shkurtër.

Shigjetari

Në vend që të ndiheni të shqetësuar dhe të mos bëni asgjë për këtë, mendoni se çfarë duhet ndryshuar për t'ju sjellë kënaqësi më të madhe. Kjo do të ishte një kohë e mirë për të marrë parasysh karrierën tuaj. Një lëvizje pune ose zhvendosje mund të jetë pasojë e përdorimit të iniciativës suaj dhe ndërmarrjes së veprimeve për të përmirësuar shanset tuaja për sukses.

Bricjapi

A janë idetë tuaja praktike? Nuk keni menduar kurrë se mund të jeni kaq imagjinues. A mund t'i besoni vetes për të përballuar një sfidë të madhe? Një e afërme që ju njeh mirë do t'ju ndihmojë të zgjidhni dilemën tuaj.

Ujori

Një karrierë apo arritje akademike do të jetë diçka për të cilën mund të jeni krenarë. Do të fitoni respekt për punën tuaj dhe prestigji juaj do të ngrihet në lartësi të reja. Jeni gati të provoni diçka të re, por në vend që të hidheni në rastin e parë të ofruar, prisni dhe shikoni nëse do të vijë diçka tjetër. Një ofertë edhe më e mirë është në këndin tjetër.

Peshqit

Vendosmëria po ju çon larg. Një ëndërr e veçantë do të realizohet. Sado që keni dashur që kjo të ndodhë, nuk ka qenë pa mundim. Ju keni bërë shumë përpjekje në prapavijë dhe jeni gati të arrini qëllimin tuaj.