HOROSKOP

Horoskopi për datën 19 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 19 prill nga Russell Grant

Dashi

Dikush që përpiqet t’ju imponojë mendimet e tij po bën një gabim të madh. Ajo që ata nuk kuptojnë është se ju i respektoni për bindjet që kanë, por nuk e vlerësoni mënyrën se si ata përpiqen t'ju kthejnë nga këndvështrimi i tyre. Sa më shumë që ata këmbëngulin, aq më shumë do të dëshironi të largoheni.

Demi

Ju shpërqendroheni lehtë dhe dikush do ta shfrytëzojë këtë duke u përpjekur t'ju bëjë të bini dakord për diçka që nuk është aq praktike sa duket. Nëse një projekt që ata paraqesin është ende në fazën e provës, kjo nuk është koha më e mirë për t'u zotuar për ndonjë gjë. Prisni për rezultatet para se të vendosni nëse doni të investoni në një projekt të ri.

Binjakët

Të kalosh sfidat e jetës nuk do të jetë një gjë e lehtë. Do të duket sikur jeta juaj është përmbysur. Gjithçka ka ndryshuar. Ju mund ta gjeni papritmas veten jashtë një pune ose një marrëdhënieje. Mos u mundoni të fshihni ndjenjat tuaja. Njerëzit do ta kuptojnë këtë gjë, merreni ngadalë dhe do të gjeni një mënyrë për të kaluar gjithçka.

Gaforrja

Mos dëgjoni askënd që ju thotë se nuk mund të ndryshoni karrierën, të filloni një program fitnesi ose të ndiqni një hobi të ri. Nuk është tepër vonë për të transformuar jetën tuaj nëse kjo është ajo që dëshironi të bëni me të vërtetë. Gjithçka duhet është vendosmëria dhe vullneti për t'i kthyer ëndrrat tuaja në realitet. Bëni një listë të gjithë gjërave që mund t'ju ndihmojnë të realizoni qëllimet tuaja.

Luani

Është e vështirë të bësh pa luksin sidomos kur jeni mësuar të blini gjithçka doni. Ju dëshironi shumë para për të blerë ato gjëra të vogla që ju pëlqen të shijoni. Kjo mund të jetë e vështirë për pagën tuaj aktuale dhe kjo është arsyeja pse ju mund të mendoni të merrni një punë të dytë ose të bëni një ndryshim në karrierë.

Virgjëresha

Çmenduria e dikujt do t'ju bëjë të jeni më të kujdesshëm në lidhje me një sipërmarrje të rrezikshme. Do të ketë zhgënjim kur një mik apo shok i punës nuk arrin të përmbushë pritshmërinë tuaja. Ndjenjat tuaja për ta kanë filluar të ndryshojnë dhe ju e kuptoni nëse ata ju kanë zhgënjyer një herë, mund ta bëjnë këtë përsëri në të ardhmen.

Peshorja

Para se të pranoni një ofertë emocionuese, merrni gjithë kohën e duhur që ju duhet për të vendosur. Dëgjoni këshillat e një miku. Ju duhet t`i merrni parasysh si gjërat negative, ashtu edhe ato pozitive. A do t’ia vlejë? Mbetet për t`u parë.

Akrepi

Dikush në familje do të vlerësojë qëndrimin tuaj dhe mënyrën vlerësuese kur i dëgjoni idetë e tyre. Nëse keni këtë sjellje edhe në punë, projektet tuaja do të fitojnë mbështetjen e dikujt që është në pozitë të fuqishme.

Shigjetari

Përpjekja për të kuptuar se si funksionon diçka ka filluar t`ju frustrojë. Ndjeni se po humbni kohë, por kjo është një punë që duhet bërë. Duhet të pyetni dikë që tashmë e di, pasi dy mendje janë më mirë se një. Bashkimi i forcave me një mik do ju ndihmojë të përfundoni punën më shpejt.

Bricjapi

Do t'ju kërkohet të bëni diçka që nuk e keni bërë kurrë më parë. Pavarësisht se sa nervoz mund të ndiheni brenda duhet të merrni këtë shans për të fituar një përvojë të re. Mund t`ju duhet të hiqni dorë nga kujdesi për dikë, sepse ju duhet më shumë kohë për veten. S`keni zgjidhje tjetër.

Ujori

Një intervistë online mund të mos funksionojë siç pritej për shkak të vështirësive teknike. Një telefonatë do të jetë zhgënjyese. Një koleg që po luan lojëra do të marrë komplimente nën lëkurën tënde. Nuk është e lehtë ta pranosh një gjë të tillë me buzëqeshje.

Peshqit

Ju jeni shumë të mërzitur dhe po përpiqeni të tregoni interes në punën rutinë, por në të vërtetë nuk entuziazmoheni më. Ju preferoni më shumë të shijoni një larmi përvojash sesa të përqendroheni në një detyrë ose fushë specifike. Gjeni një mënyrë për të shkarkuar energjinë tuaj.