HOROSKOP

Horoskopi për datën 19 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 19 prill nga Russell Grant

Dashi

Marrja e drejtimit në një projekt në grup mund të nënkuptojë përgjegjësi shtesë, por në planin afatgjatë kjo do të funksionojë në avantazhin tuaj. Nëse shpresoni për një rritje në detyrë, aftësitë tuaja menaxhuese nuk do të kalojnë pa u vënë re nga njerëzit në pushtet.

Demi

Ka shumë dokumente për t’u kontrolluar dhe kjo do të shtojë vonesat që tashmë ju kanë zhgënjyer. Më shumë shpërqendrime në rrugën drejt arritjes së qëllimeve tuaja do t'ju bëjnë të pyesni veten nëse do të arrini ndonjëherë në vendin që dëshironi të jeni. Ecni me kujdes në marrëdhëniet tuaja më të ngushta.

Binjakët

Keni disa ide të shkëlqyera, por gjithashtu qëndroni me këmbë mbi tokë. Situata juaj e punës tani duket më pozitive dhe financiarisht do të shihni përmirësime. Ju keni qenë gjithmonë të gjithanshëm dhe një shfaqje energjie dhe sipërmarrjeje do të ketë implikime emocionuese.

Gaforrja

Kushtojini vëmendje intuitës suaj. Goditjet që duket se nuk kanë logjikë janë shpesh mënyra e natyrës për t'ju paralajmëruar të ecni me kujdes. Disa gjëra nuk mund të shpjegohen me analiza të vazhdueshme. Ju mund të pyesni veten se ku të filloni kur keni kaq shumë për të bërë. Përgjigja më e mirë mund të ishte të hidhni një hap në një kohë.

Luani

Shumë energji harxhohet kot teksa kryeni një sërë punësh dhe ende s’keni përfunduar asnjë prej tyre. Organizimi i vetes duhet të jetë prioriteti juaj i parë. Bashkoni forcat me miqtë nëse ka diçka që po përpiqeni të bëni dhe me të cilën po luftoni. Do të ketë edhe kënaqësi edhe fitim në aktivitetet e përbashkëta.

Virgjëresha

Jeni gati të zgjeroni interesat tuaja dhe të provoni përvoja të reja. Pranimi i një oferte për të udhëtuar do të zgjojë dëshirën tuaj për më shumë liri. Ju keni dy synime kontradiktore në këtë kohë: njëri është të mbash veten të lumtur dhe tjetri është të kënaqësh të tjerët. Flisni dhe do të gjeni një kompromis.

Peshorja

Një marrëdhënie e ngushtë do të marrë një shkëlqim të veçantë dhe do të duket sikur jeta po bëhet gjithnjë e më e mirë. Nëse jeni beqar, i vetmuar dhe në kërkim të dashurisë, do të takoni dikë që do t'ju trokasë në zemrën tuaj. Një sfidë pune do të nxjerrë në pah më të mirën nga ju. Çdo vetëvlerësim realist do të tregojë se për çfarë jeni të aftë.

Akrepi

Ju keni filluar të vini në dyshim vlerën e disa miqësive. Nëse jeni ju ai që po jep të gjitha, mendoni se si mund ta rregulloni atë në mënyrë që të ndani gjërat pesëdhjetë me pesëdhjetë. Edhe gjashtëdhjetë me dyzet mund të duken të pranueshme nëse kuptoni se dikush ka prioritete të ndryshme dhe koha dhe energjia e tyre nevojiten diku tjetër.

Shigjetari

Askush dhe asgjë nuk do t'ju ndalojë tani që të ndiqni ëndrrat e reja. Ju e dini se çfarë doni, si do ta arrini dhe nuk do të lejoni askënd të pengojë në qëllimet tuaja. Një sfidë që do të merrni përsipër do të zbulojë një talent të fshehur.

Bricjapi

Ju po filloni të pyesni veten nëse keni marrë më shumë sesa mund të përballoni. Jeni shumë të vetëdijshëm për të gjitha angazhimet tuaja dhe është e vështirë të vendosni se cila duhet të jetë prioritet. Do të përballeni me të gjitha, por sigurohuni që të mos merrni përsipër asgjë më shumë.

Ujori

Sa më sipërmarrës të jeni dhe sa më shumë kujdes të keni me paratë tuaja, aq më të mira janë perspektivat tuaja. Nëse merrni punë pa rënë dakord paraprakisht për detajet e pagesës, mund të përfundoni duke dëshiruar të kishit qenë më të arsyeshëm.

Peshqit

Një mik i vjetër do t'ju prezantojë me dikë që e njeh. Kjo mund të jetë interesante veçanërisht nëse jeni beqar. Deri në mesditë kjo do të jetë një ditë e veçantë. Ka një ndjenjë harmonike dhe miqësore për një ekip që po krijohet. Një përpjekje në grup do të sjellë rezultate.

Tiranapost.al