Horoskop

Horoskopi për datën 19 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 19 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Jeni shumë i ndjeshëm ndaj njerëzve që ju rrethojnë. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të mbani pranë vetes njerëz pozitivë. Optimistët e rrisin energjinë tuaj. Është e lehtë për të tërhequr dashuri, para dhe fat kur rrezatoni pozitivitet. Ndjekja e një praktike shpirtërore në jetën tuaj këshillohet fuqishëm. Kjo praktikë do ta bëjë më të lehtë përballimin e streseve që mund të keni gjatë ditës. Forca e vërtetë vjen nga brenda.

Demi

Jeni përpara ndryshimeve të mëdha, të cilat do të funksionojnë në avantazhin tuaj. Në të shkuarën, keni pasur vështirësi t’i përshtateni ndryshimeve. Keni mësuar shumë nga atëherë. Në vend që të frikësoheni për të ardhmen, ju keni filluar ta parashikoni atë. Kjo ju bën më të pranueshëm ndaj mundësive të arta. Anëtarët e një grupi do t'ju kërkojnë të bëheni udhëheqësi i tyre. Ata e vlerësojnë mënyrën e qetë që ju i zgjidhni problemet. Kur ka telashe, ata e dinë që ju do t'i zgjidhni në mënyrë të tillë që të mos krijoni  ankth për të gjithë të tjerët.

Binjakët

Të qenit i organizuar dhe i strukturuar në punë bën që aftësitë tuaja profesionale të shkëlqejnë. Para se të filloni një projekt, kaloni disa kohë për ta krijuar. Krijoni një listë të gjithë gjërave që ju nevojiten dhe vendosni afate për secilën fazë të punës. Nëse keni qenë në kërkim të një pune më të mirë, ju keni një shans të madh për ta gjetur. Aplikoni për një pozicion në një kompani të madhe. Të paguheni me një pagë të lartë për të ushtruar krijimtarinë tuaj do të shikoni si një përgjigje për të gjitha lutjet tuaja.

Gaforrja

Në të kaluarën ka qenë e vështirë për ju që t’i bëni ballë problemeve. Pasi kaluat kohë me një mik të drejtpërdrejtë keni vendosur të merrni disa nga zakonet e tyre. Mundësia për të studiuar me një mësues të mirë do të arrijë papritur. Kjo gjë do të bëjë që ju të zbuloni disa talente të fshehura. Mos u habitni kur zbuloni se keni një aftësi për punët artizanale. Puna me duart tuaja është një mënyrë e shkëlqyeshme për të larguar tensionin.

Luani

Zakonisht, ju nuk e hapni zemrën me askënd. Mendoni se rrëfimi i një ngjarjeje ose diskutimi i ëndrrave ju bën të prekshëm. Edhe nëse nuk merrni atë që dëshironi, njerëzit do të respektojnë ndershmërinë tuaj. Paratë e fituara nga një trashëgimi, rimbursimi i sigurimit ose një zgjidhje ligjore do të vijnë në llogarinë tuaj bankare. Përdorni disa nga këto para për të shijuar një trajtim në spa. Një ditë relaksi do t’ju bëjë të ndiheni shumë mirë dhe më të relaksuar.

Virgjëresha

Të kaloshë më shumë kohë duke ndjekur dëshirat krijuese ju jep më shumë shkëlqim. Edhe pse jeni shumë praktik, ju jeni vlerësues i bukurisë. Marrja me gjërat që janë të këndshme për shqisat do të sjellë ekuilibrin e dëshiruar në jetën tuaj. Jo gjithçka që bëni duhet të jetë e dobishme. Ju keni instinkte të mira në lidhje me atë që duhet të bëjë shoku juaj më i mirë ose partneri romantik. Nuk ka rëndësi nëse ata duan komplimente ose dhurata. Duke i bërë ata të ndjehen të vlerësuar, marrëdhënia juaj do të lulëzojë.

Peshorja

Vendosni standarde të larta për një detyrë në punë. Duke shkuar më lart ju do të merrni detyra edhe më të mëdha dhe më të mira. Po kërkoni një punë? Theksoni vëmendjen tuaj ndaj detajeve. Punëdhënësi juaj i ardhshëm është duke kërkuar dikë që nuk ka nevojë për mbikëqyrje. Përmirësimi i regjimit tuaj ushqimor është i këshillueshëm. Kaloni më shumë kohë duke përgatitur ushqime të shëndetshme. Ti kesh këto ushqime në dispozicion do t'ju bëjë që të largoheni nga ushqimet jo të shëndetshme.

Akrepi

 Të tregosh aftësinë tënde krijuese do të jetë argëtuese. Njerëzit do të befasohen kur të mësojnë se sa i talentuar jeni. Kjo për shkak se ju rrallë kërkoni vëmendje. Tani që ju keni zhvilluar një projekt të shkëlqyeshëm, duhet ta vendoshësh atë në skenë. Qëndrimi juaj optimist tërheq publikun. Nëse tashmë jeni në një lidhje, tregohuni të kujdesshëm se mund ta bëni xheloz partnerin tuaj. Nëse jeni beqare atëherë jeni të lirë për të flirtuar. Ky mund të jetë edhe fillimi i një lidhje dashurie pasionante.

Shigjetari

Besoni në ndjenjat tuaja. Nëse ju ofrohet një punë që nuk ju tërheq, mos ngurroni që ta refuzoni. Disa nga miqtë dhe të afërmit tuaj do ta vënë në dyshim vendimin tuaj. Kjo nuk ka të bëjë me fitimin e parave. Ju thjesht nuk do të kënaqeni me këtë punë. Bërja e disa hulumtimeve për prejardhjen e familjes tuaj do të jetë shumë interesante. Mos u habitni kur mendimet tuaja për disa të afërm ndryshojnë pasi të mësoni për përvojat e tyre.

Bricjapi

Ju nuk dëshironi ta kufizoni veten vetëm në një fushë. Zgjerimi i aftësive tuaja do të rrisë perspektivën tuaj të punës. Kur një gjë nuk po shkon sicc duhet atëherë duhet të gjeni një pozicion në një industri tjetër. Kjo është një zgjidhje e arsyeshme për sigurisë financiare.  Disa njerëz kanë qenë në pritje të përgjigjeve të mesazheve. Kushtojini kohë përgjigjes së këtyre mesazheve përmes postave elektronike, mesazheve zanore dhe teksteve. Gjithmonë mendojeni përgjigjen tuaj përpara se ta nisni.

Ujori

Do t'ju duhet kohë që ju të mësoni një sistem të ri. Sa më ftohtë, qetë dhe të mbledhur të jeni, aq më e lehtë do të jetë zotërimi i kësaj teknike. Së shpejti, njerëzit do të fillojnë të ju kërkojnë mësime. Marrja nën kontroll e situatës suaj financiare do t’ju bëjë të ndiheni më mirë. Rishikoni çfarë keni në llogarinë tuaj bankare dhe vendosni një plan pagese për faturat. Nëse keni nevojë për më shumë para, ju mund të bëni disa punë të tjera. Kujdesi për kafshët shtëpiake dhe njerëzit do të jetë shpërblyes.

Peshqit

Ju jeni një nxënës i mirë. Kjo është një kohë e mrekullueshme për tu marrë me një kurs, studim për një test ose për tu trajnuar për një punë. Duke u përqendruar në qëllimin tuaj, ju do të bëni përparime të jashtëzakonshme. Mos u dekurajoni kur bëni gabime; është e gjitha pjesë e procesit. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të promovuar një ide të shkëlqyeshme. Entuziazmi dhe besimi juaj do të tërheqin shumë mbështetës. Mos lejoni që një rival i pasigurt të shkëlqejë më shumë se ju./Tiranapost.al