HOROSKOP

Horoskopi për datën 19 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 19 tetor nga Russell Grant

Dashi

Ajo që mund të duket si një ide e mirë tani, mund të ketë aq shumë zbrazëtira dhe pengesa sa do të pendoheni nëse përfshiheni. Për këtë arsye, mendoni më shumë për një propozim afatgjatë përpara se të bini dakord për ndonjë gjë. Gjithçka mund të mos jetë ashtu siç tingëllon, ose siç duket në fillim.

Demi

Një i afërm do të vijë me disa ide të shkëlqyera në një kohë kur ju duket se keni një bllokim mendor. Do të jeni të kënaqur për kreativitetin dhe ndihmën e tyre. Një koleg që ka zakon të qëndisë histori do të ekzagjerojë një situatë për ta bërë veten të duket më i zgjuar se ç'është.

Binjakët

Keni nevojë për diçka për të pritur. Një mik do të tregojë interes për planet tuaja dhe para se ta kuptoni, ai do t'ju bashkohet gjithashtu. Ju do të duhet të veproni shpejt nëse doni të kapni një mundësi të pazakontë.

Gaforrja

Një person me të cilin do të dëshironit të kalonit më shumë kohë do të mungojë. Ju mund të shqetësoheni se keni thënë, ose keni bërë diçka kohët e fundit për t'i mërzitur ata. Derisa të merren shpjegimet, do të pyesni veten se çfarë po përpiqen të thonë duke munguar në këtë mënyrë.

Luani

Pritet të merrni përgjegjësi shtesë në vendin e punës kur nuk ka asnjë shenjë që një koleg që mungon, t'i kthehet detyrave normale. Ju mund të pyesni veten se sa do të zgjasë kjo situatë. Nuk duhet të ndiheni fajtorë nëse nuk ia dilni në kohë.

Virgjëresha

Problemet në punë do të zgjidheshin më lehtë nëse një koleg i vjetër nuk do të ishte kaq kokëfortë. Askush tjetër nuk duket i sigurt për t'i marrë ato kur ky person është mësuar të ndjekë rrugën e tij. Ju keni dalë kundër tyre në të kaluarën dhe keni pasur sukses. Kjo ju bën kandidatin më të përshtatshëm për ta bërë këtë përsëri.

Peshorja

Disa lajme interesante do të vijnë nga të afërmit. Dikush me të cilin keni punuar ose studiuar më parë do t'ju kontaktojë nga jashtë. Përveçse do të jeni të kënaqur të dëgjoni prej tyre, do të jeni të shpejtë të pranoni të mbani kontakte më të rregullta në të ardhmen. Një mik i ri po interesohet shumë për planet tuaja. Mbajini marrëveshjet për veten tuaj.

Akrepi

Përpiquni, ku dhe kurdo që të jetë e mundur, t'i lini në raft detyrat dhe kërkesat rutinë dhe në vend të kësaj bashkohuni me çfarëdo plani të pazakontë. Nuk ka rëndësi nëse njerëzit e tjerë ndikojnë në zgjedhjet tuaja. Duhet të jetë kënaqësi të eksperimentosh me ide dhe të shijosh një ndryshim të mirëpritur të ritmit.

Shigjetari

Mund ta ndjeni kur njerëzit janë të mërzitur, nervozë ose të pakënaqur dhe nuk mund të injoroni tensionin që po krijohet mes jush dhe partnerit. Dikush do të nënkuptojë se po imagjinoni fërkime që nuk janë aty. Ti e di që nuk është imagjinata jote. Instinktet po ju përgatisin për një përballje të mundshme që do të vijë.

Bricjapi

Një mik me të cilin jeni afër do të tingëllojë i largët kur flisni me të ballë për ballë ose në telefon. Do të ndjeni menjëherë se ata kanë diçka në mendjen e tyre. Mund t'i bëni të ditur se jeni aty për ta kur ata kanë nevojë për ju.

Ujori

Nuk është e lehtë të vazhdosh me atë që po ndodh në një situatë grupi kur të gjithë duket se kanë shkuar në drejtime të veçanta. Ju po përpiqeni të qëndroni të përqendruar, por nuk jeni të sigurt tani se cilat duhet të jenë prioritetet tuaja. Mungesa e udhëheqjes ka filluar të ndikojë në performancën e përgjithshme të kësaj organizate.

Peshqit

Nuk keni pse të jeni kaq të pavarur kur ju vijnë oferta ndihme. Puna me një partner ka të ngjarë të sjellë rezultate më të shpejta, ndërsa përpjekjet solo mund t'ju bëjnë të frustruar. Ose nuk do të keni mjetet e duhura për punën, ose nuk keni aftësitë për detyrën në fjalë. Pranoni ndihmën.