HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Një debat do të shpërthejë dhe do të bjerë mbi ju. Shpejt do bëni paqe. Shmangni krenarinë ose kokëfortësinë kur niseni për të zgjidhur një situatë. Nëse të gjithë janë racionalë dhe të pranueshëm, një kompromis nuk duhet të jetë shumë i vështirë për t'u gjetur.

Demi

Disa njerëz do të mendojnë se është humbje kohe për të diskutuar ndryshimet që planifikohen në detaje. Këmbëngulni që ata të përfshihen në diskutime para se të bëjnë ndonjë gjë tjetër. Disa nga detajet më të vogla mund të mos duken të rëndësishme për momentin, por nëse nuk janë përpunuar paraprakisht ato mund të shkaktojnë vonesa të gjata dhe pengesa.

Binjakët

Keni mjaft për të bërë pa marrë përsipër më. Mund të keni mjaft energji, por gjithashtu duhet të mbani mend se çfarë po bëni. Sa më shumë që bëni, aq më pak do të jetë e mundur që të keni kohë për t'i kryer të gjitha në mënyrë efikase. Gabimet do të bëhen përmes detyrave të nxituara pa u menduar mjaftueshëm.

Gaforrja

Po i kushtoni shumë rëndësi pikëpamjeve të një miku apo të afërmi dhe kjo po ndikon në të menduarin tuaj. Nëse ka një vendim të rëndësishëm për të marrë, kaloni ca kohë vetëm atje ku nuk ka shpërqendrime. Duhet të merrni parasysh ndjenjat tuaja.

Luani

Shumica dërrmuese në vendin e punës po veprojnë me përgjegjësi, por nëse dikush qëllimisht nuk arrin t'u përmbahet rregullave, ndërmerrni masat. Ju do të ndërmerrni hapat që ju kërkohen për të kryer punën tuaj në mënyrë efikase.

Virgjëresha

Do të arrini shumë, në fusha të ndryshme të jetës, përmes komunikimit të hapur dhe punës në ekip. Familja juaj do të vlerësojë ndershmërinë tuaj. Një i afërm i moshuar do ta qetësojë mendjen tuaj për një çështje që ju shqetëson kohët e fundit. Do të jetë një lehtësim të dini se po shqetësoheni për asgjë.

Peshorja

Disa kursime të kohëve të fundit kanë filluar t`ju shpërbljenë. Ju e bëtë këtë në mënyrë që të mund të blini diçka të veçantë dhe do ta bëni. Shikoni mirë në internet për disa çmime para se të vendosni të blini. Do të jetë një bonus shtesë nëse ju mbeten pak edhe nga paratë e kursyera.

Akrepi

Ndjeshmëria juaj ndaj nevojave dhe ndjenjave të të tjerëve do t'ju udhëzojë se si të nxirrni më të mirën nga të gjitha situatat. Jini të gatshëm të merrni një qasje tjetër për të njëjtën punë në varësi të njeriut me të cilin punoni. Do përfitoni për të mësuar një qasje të re.

Shigjetari

Një bisedë në vendin e punës mund të bëjë që dikush të humbasë punën. Prisni derisa të qetësohen gjakrat përpara se të trajtoni këtë situatë të vështirë. Mes gjithë lodhjes së ditës mund të harroni planet për t'u takuar me një mik. Kjo do t'ju bëjë të jepni shumë shpjegime.

Bricjapi

Një marrëdhënie pune do të jetë një hap më afër krijimit të një miqësie ose romance. Do gjeni pika të përbashkëta. Puna e lidhur ngushtë do të lehtësojë shumë presionin që mund të keni ndjerë më parë.

Ujori

Ju mund të parashikoni probleme të një projekti në grup nëse nuk ndërhyni dhe nuk bëni diçka tani. Mund të jetë e nevojshme që përgjegjësit ta marrin një problem më seriozisht. Ju gjithashtu mund të pyesni veten se cilat masa të tjera mund të merrni për të ndihmuar në korrigjimin e një situate të vështirë.

Peshqit

Një i afërm do ta vlerësonte shumë nëse do i merrnit një punë nga duart për ta ndihmuar. Situata do të ishte e përkohshme derisa ata të ndjehen më të aftë për të përballuar të ardhmen.