HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Nuk prisni të keni sukses në një sfidë të vështirë që do të merrni përsipër, por do të jepni më të mirën gjithsesi. Ju besoni se njerëzit e tjerë presin që edhe ju të dështoni dhe marrja e kësaj qasjeje mund ta kthejë atë në një profeci vetëpërmbushëse. Në vend të kësaj, filloni t'i thoni vetes se mund ta provoni se e keni brenda vetes forcën për të pasur sukses.

Demi

Ka ardhur koha që dikush me të cilin punoni të bëjë përpjekje për të përballuar përgjegjësitë e tij pa ndihmë. Disa njerëz do të duhet të inkurajohen që të bëjnë më shumë përpjekje në punën e tyre. Ju gjithashtu mund t'ju duhet t'u kujtoni atyre se nuk jeni këtu për të bërë punën e tyre për ta.

Binjakët

Në këto ditë, do të jetë sensi juaj i mrekullueshëm i humorit që do t'ju ndihmojë të kaloni momentete më sfiduese. Në të njëjtën kohë, vetëm për shkak se jeni në gjendje të qeshni, nuk do të thotë që nuk keni ndjenja. Ju thjesht jeni të aftë për t'i fshehur ato.

Gaforrja

Qëndrimi dhe energjia juaj pozitive mund të kanalizohet në mënyrë të dobishme në aktivitete të një natyre grupi. Në momentet kur njerëzit e tjerë mund të hezitojnë për shkak të pavendosmërisë ose mungesës së besimit, ju do t'i befasoni të gjithë duke ditur saktësisht se çfarë të bëni. Një i ri në familje mund të ketë nevojë të paralajmërohet që të mos ndërmarrë një rrezik të panevojshëm.

Luani

Çështjet që kanë shkaktuar tension në familje do të zgjidhen së shpejti. Pasi të jetë thënë fjala e fundit, lëreni me kaq dhe jeta do të bëhet më harmonike. Ju nuk dëshironi tension në familjen tuaj gjatë javëve festive në vijim. Falni një të afërm për gabimet e kaluara.

Virgjëresha

Një ndryshim mendimesh do të shkaktojë disa ngatërresa. Ju mund të mos jeni në gjendje të vendosni se çfarë e shkaktoi konfuzionin në radhë të parë, por mund të përfundoni duke dëshiruar që një temë e caktuar të mos ishte përmendur. Nëse ndiheni keq për atë që ka ndodhur, kërkoni falje.

Peshorja

Jeta mund të ishte më e mirë nëse do të arrinit të inkurajoni paqen dhe harmoninë që vlerësoni kaq shumë në marrëdhëniet tuaja të punës dhe ato familjare. Bëni një përpjekje të vetëdijshme për të shmangur konfrontimet. Ju jeni të mirë për t'u thënë njerëzve atë që duan të dëgjojnë, kështu që pse të mos e praktikoni këtë në interes të së mirës së përbashkët.

Akrepi

Ndiheni të detyruar t'i jepni dorën e fundit një pune që keni nisur në fillim të nëntorit. Ju e dini se kjo është ajo që pritet nga ju dhe për të qenë i sinqertë nuk do të keni asnjë problem për të kryer këto përgjegjësi.

Shigjetari

Imagjinata juaj po punon jashtë orarit. Është një kohë e mirë për të pyetur veten: cilat janë ëndrrat dhe aspiratat tuaja më të mëdha. Mendoni se çfarë lëvizjesh mund të ndërmerrni drejt realizimit të tyre dhe mbajini ato realiste. Nëse ëndërroni shumë, mendimet tuaja mund t'ju çojnë drejt reve.

Bricjapi

Shefi juaj dhe ata në pozicione të larta do të impresionohen nga idetë tuaja imagjinare dhe novatore. Një bonus ose oferta e një pozicioni të ri mund të jetë diçka e papritur. Nëse keni biznesin tuaj, mund të mendoni të hidhni një hap të guximshëm dhe të zgjeroheni në fusha të reja. Kjo nuk duhet të jetë pa një shkallë të lartë të kujdesit.

Ujori

Nuk do t'i thoshit jo mundësisë për të kaluar pak kohë vetëm. Ju jeni shumë të zënë sepse aftësitë, talentet dhe njohuritë tuaja janë të kërkuara. Në fakt ju jeni në atë lloj dite që natyra juaj e jashtme zakonisht gëzon.

Peshqit

Të lini mënjanë disa plane derisa të jeni në gjendje t'i vazhdoni ato do të jetë zhgënjyese. Ju gjithashtu e dini se sapo të përfshiheni në shqetësime të tjera, mund të duhet një kohë e gjatë para se të rimerrni këtë projekt. Mund të kalojë gjithashtu pak kohë para se të jeni në gjendje të merrni mjetet dhe pajisjet e nevojshme për ta çuar atë përpara.