HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Energjia juaj mund të mos jetë në furnizim të pakufishëm, por do të jepni një përshtypje të mirë se nuk do t'ju mbarojë kurrë. Në një farë mënyre, do të arrini të bëni gjithçka që keni vendosur të bëni, edhe nëse orari juaj rrëshqet pak. Nuk ka rëndësi nëse je duke vrapuar, je i përgatitur të shpenzosh orë shtesë për të arritur.

Demi

Edhe pse nuk do të keni asnjë ankesë për progresin që po bëni, si në aspektin profesional ashtu edhe brenda familjes, do të ishte mirë të kishit pak kohë për t'i asimiluar të gjitha. Një sërë takimesh dhe intervistash kanë filluar t'ju lodhin.

Binjakët

Cilatdo qofshin shpresat dhe synimet tuaja, mos u ndalni. Ju ndonjëherë pyesni veten nëse po i vendosni synimet tuaja shumë lart. Në vend të kësaj, vazhdoni t'i thoni vetes se mund dhe do t'i arrini qëllimet tuaja. Një karrierë ose arritje akademike do të jetë diçka për të cilën duhet të ndiheni krenarë.

Gaforrja

Duhet t'i bëni të tjerët ta shohin një situatë me sytë tuaj dhe mund ta bëni këtë duke vendosur mendime në kokën e tyre. Nëse shpresoni të fitoni më shumë mbështetje, diskutoni çështje të rëndësishme. Qëndroni me njerëz optimistë dhe pozitivë që ka të ngjarë t'ju japin mbështetjen e tyre.

Luani

Nuk doni të humbisni ngjarjet argëtuese dhe festive që po planifikohen. Mundësitë sociale po shfaqen përreth jush. Ju madje mund të jeni duke menduar të shkurtoni angazhimet profesionale dhe familjare, në mënyrë që të keni më shumë kohë për t'u bashkuar me miqtë.

Virgjëresha

Edhe pse kryesisht të favorshme, marrëdhëniet dhe komunikimet mbajnë potencialin për ngatërresa dhe keqkuptime të vogla. Problemet mund të shmangen thjesht duke menduar para se të flisni. Në fakt, thoni gjënë e duhur në kohën e duhur dhe prestigji juaj do të ngrihet në lartësi të reja.

Peshorja

Një detyrë e vështirë nga e cila kishit pasur frikë do të jetë më pak e frikshme kur njerëzit e tjerë janë të gatshëm t'ju ndihmojnë. Goditjet e vogla të fatit do t'ju bëjnë të ndjeni se Engjëlli juaj Kujdestar po ju vëzhgon mbi supet tuaja. Megjithatë, nuk ka asgjë mistike për fatin tuaj të mirë. Planifikimi i mirë dhe puna e palodhur janë ato që sjellin rezultate.

Akrepi

Nuk ka më fre. Pavarësisht nëse ndiheni të mërzitur me dikë ose jeni të kënaqur me zhvillimet aktuale, shprehja e ndjenjave tuaja do t'ju bëjë të ndiheni shumë më të lehtë. Tërhiqni vëmendjen e njerëzve tek shpresat dhe dëshirat tuaja. Dikush do të jetë në gjendje t'ju ndihmojë të arrini një qëllim të caktuar.

Shigjetari

Një mik i ngushtë që ju njeh mirë do t'ju japë mbështetjen dhe inkurajimin që ju nevojitet, që duket se nuk mund ta gjeni nga të afërmit dhe kolegët. Një arritje do t'ju tërheqë vëmendjen.

Bricjapi

Një skeme që keni ndihmuar për ta organizuar do t'i ketë vlejtur gjithë mundi kur të realizohet. Kjo do të çojë në një ofertë për të punuar për një organizatë prestigjioze. Nëse kjo ju vjen si një surprizë dhe nuk keni planifikuar të bëni ndonjë ndryshim, jepini vetes kohë për ta menduar mirë.

Ujori

Udhëheqja do të jetë një pjesë e rëndësishme e detyrave tuaja kur të përfshiheni në një përpjekje në grup. Ju do të dëshironi ta bëni këtë sfidë një sukses të madh. Organizimi i një feste do t'i japë një shtysë jetës tuaj shoqërore. Keni një shtysë të madhe në takime dhe për kënaqësi të tjera.

Peshqit

Një ngjarje që përfshin shumë njerëz do t'ju prekë në mënyra që nuk e kishit imagjinuar. Njerëz të të gjitha moshave dhe kulturave do të mblidhen për një arsye interesante dhe të veçantë. Mundësia për t'u përfshirë në një ngjarje bamirësie do të sjellë një transformim personal.