HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 gusht nga Russell Grant

Dashi

Një situatë shumë e ngarkuar do t'u shkaktojë të gjithëve pak tension. Do të jetë sikur të gjithë të shikoni, të prisni dhe të pyesni veten se çfarë mund të ndodhë më pas. Do të jetë e rëndësishme të mos dorëzoheni para emocioneve, veçanërisht nëse sulmi mund të lëndojë dikë. Kthehuni në bisedë kur të jeni qetësuar.

Demi

Duket se nuk mund të hiqni dorë për asnjë moment. Të rinjtë në familje janë të prirur ndaj aksidenteve. Nëse jeni prind, mund të ndjeni se keni nevojë për sy edhe mbrapa kokës. Një ekip sportiv i preferuar do të ketë diçka për të festuar. Askush nuk e priste që ata të arrinin deri këtu, duke e bërë këtë lajm edhe më të gëzueshëm.

Binjakët

Mbani nën kontroll emocionet dhe mbajini të dyja këmbët në tokë. Sa më praktikisht të mendoni, aq më shpejt do të gjeni zgjidhje për vështirësitë me të cilat përballeni. Jini të arsyeshëm, të kujdesshëm dhe inkurajoni të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë.

Gaforrja

Mosmarrëveshjet për një projekt të përbashkët mund të kenë rezultate që asnjëri prej jush nuk i priste. Nëse e vetmja gjë për të cilën keni rënë dakord është t'i jepni fund këtij angazhimi, kjo mund të jetë një humbje e gjithë punës suaj të vështirë të së kaluarës. Bëni çmos që të jeni më të vëmendshëm dhe ta mirëkuptoni palën tjetër që mund të ketë vështirësi të shprehë hapur mendimin.

Luani

Një ngjarje e madhe shoqërore, ceremoni çmimesh apo takim biznesi do t'i shtojë entuziazëm ditës tuaj. Dikush me të cilin jeni njohur mund të ketë disa interesa të çuditshme, megjithatë do ta gjeni veten të magjepsur të dëgjoni për përvojat e tij.

Virgjëresha

Kudo që zgjidhni të shkoni, duket se ka shumë ngarkesë. Edhe shtëpia juaj është një koshere aktivitetesh. Nuk do të keni asnjë moment për t`u qetësuar. Kështu që zgjidhja e vetme është të përvishni mëngët.

Peshorja

Duke kuptuar se keni anashkaluar çështjet e punës ose ato financiare, mund të mos keni zgjidhje tjetër veçse t`i zgjidhni ato. Do të ndjeni siklet që ky gabim tani po ju shkakton probleme, por fshehja dhe anashkalimi nuk është zgjidhja. Pranojeni se keni bërë një gabim dhe bëni çfarë të mundeni për ta zgjidhur atë.

Akrepi

Grindjet ngadalësojnë përparimin e përgjithshëm. Nuk po hiqni dorë nga disa shpresa që i keni mbajtur prej disa kohësh. Do të ketë gjithmonë kundërshtime, por keni besim se planet tuaja janë realiste dhe do të gjeni një mënyrë për ta vërtetuar këtë.

Shigjetari

Zbavitja në shtëpi dhe angazhimet me punën dhe familjen do t'ju marrin shumë energji. Disa detyra do t'ju mbajnë të lidhur më gjatë se sa ishte parashikuar. Mendimet tuaja janë për planet për muajt në vijim dhe në to do të përfshihen edhe disa udhëtime. Ju dëshironi një ndryshim të ambientit.

Bricjapi

Jeni të shqetësuar për gjithçka që duhet të bëni. Po pyesni veten se si do të gjeni kohën për t'i bërë të gjitha. Ju gjithmonë mund të kërkoni ndihmë. Familja, miqtë dhe kolegët do të jenë të lumtur t'ju japin një dorë ndihme. Do të jetë mirë të dini se keni njerëz mbi të cilët mund të mbështeteni.

Ujori

Lajme pozitive do të merren nga shefi juaj, një agjent ose një përfaqësues. Mund të jenë ende herët, por negociatat e nisura së fundmi duket se ecin në rrugën e tyre. Mos u habitni nëse ju kërkohet të organizoni një mbledhje fondesh.

Peshqit

Ju mund të dëshironit të mos kishit dalë vullnetarisht për të ndihmuar në planifikimin e një ngjarjeje të ardhshme ose një dalje në grup. Një person do të dëshirojë dhe pret një gjë; një person tjetër ka ide shumë të ndryshme. Mund të mos përfundoni me atë që kishit shpresuar, por do të dëshironi ta shfrytëzoni sa më shumë. Aty ku ka një kompromis, puna në grup do të sjellë rezultate pozitive.