HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 korrik nga Russell Grant

Dashi

Jeni gati t'i kushtoni pak kohë mjedisit tuaj dhe për të hequr qafe rrëmujën që është grumbulluar kohët e fundit. Ju mund të pranoni se nuk keni pasur kohë për ta mbajtur vendin tuaj aq të rregullt sa do të dëshironit të ishte, por të tjerët që ndajnë të njëjtën hapësirë me ju duhet gjithashtu të jenë përgjegjës për veprimet e tyre.

Demi

Një ofertë pune duhet të merret parasysh seriozisht. Ky mund të jetë shansi juaj për të punuar përkrah njerëzve që i admironi dhe i respektoni. Edhe paga mund të jetë mbresëlënëse. Një ftesë për një event të madh muzikor mund të ndeshet me plane të tjera, por kjo është diçka në të cilën do të prisni me padurim të përfshiheni.

Binjakët

Duhet bërë një zgjedhje e rëndësishme dhe kjo do t'ju ndihmojë të gjeni sërish ekuilibrin në jetën tuaj. Një mënyrë për të qartësuar këtë çështje është të shqyrtoni situatën tuaj nga të gjitha këndvështrimet. Merrni kohën që ju duhet përpara se të vendosni se çfarë duhet të bëni. Kjo nuk është një situatë që duhet nxituar.

Gaforrja

Jeni lodhur duke u përpjekur t'i kënaqni të gjithë. Ju thjesht dëshironi të kënaqeni me një hobi që ju pëlqen pa pasur nevojë të kërkoni leje, të shpjegoni veten ose të mbroni shijet tuaja tek dikush që është gjithmonë kritik ndaj preferencave që keni. Shkoni në një vend të qetë dhe kënaquni me dëshirën për diçka ndryshe.

Luani

Marrëveshjet sociale do të anulohen ose do të shtyhen. Kjo ju jep një shans për të filluar të mendoni për atë që dëshironi të bëni në të ardhmen. Planet afatgjata janë në mendjen tuaj, por gjithashtu duhet të jeni të përgatitur të prisni momentin e duhur për të filluar me to.

Virgjëresha

Nëse dëshironi që diçka të përfundojë, mund t'ju duhet të pranoni se do t'ju duhet ta bëni vetë. Ju jeni në kontroll dhe marrja e këtij projekti jo vetëm që do të forcojë pavarësinë tuaj, por do t'u tregojë atyre që janë më lart në hierarki se çfarë jeni në gjendje të bëni.

Peshorja

Sigurohuni që të inkurajoni të tjerët me të cilët po punoni të respektojnë rregullat dhe të respektojnë masat e shëndetit dhe sigurisë. Nëse trajtoheni siç duhet, do të jeni në gjendje të shmangni një situatë të skenarit më të keq. Nëse dikush refuzon të mësojë nga gabimet e tij të pakujdesshme, refuzoni të keni ndonjë lidhje me ta.

Akrepi

Jeni në gjendje të ndihmoni një anëtar më të ri të familjes tuaj në një moment të vështirë. Ju nuk dëshironi që ata të përjetojnë vështirësitë dhe privimet që keni kaluar ju dhe nëse mund t'i ndihmoni t'u siguroni një themel të sigurt, nuk do të mendoheni dy herë për të ofruar mbështetjen tuaj.

Shigjetari

Besimi që keni në vendimet tuaja do të hapë dyert që më parë ishin të mbyllura për ju. Kjo mund të nënkuptojë marrjen e një rreziku si të shkoni në një audicion, të aplikoni për një punë të re ose të vendosni shtëpinë tuaj në shitje.

Bricjapi

Marrja e një qasjeje eksperimentale drejt një projekti të rinovimit të shtëpisë do të jetë shpërblyese. Nëse nuk jeni të sigurt se si t'i trajtoni disa punë, shikimi i disa teknikave në internet do t'ju japë një ide të mirë se si t'i bëni ato. Një i afërm që ju inkurajon të përdorni iniciativën tuaj di gjithashtu të nxjerrë më të mirën nga ju.

Ujori

Jeni të varur nga detaje të parëndësishme dhe kjo ju pengon të bëni përparim. Nëse jeni duke punuar në një afat të ngushtë, nuk do të gjykoheni për kthimin në një projekt që nuk është perfekt. Njerëzit do të kuptojnë se ora po troket dhe ju mund të bëni më të mirën tuaj.

Peshqit

Një projekt kreativ për të cilin po punoni ngadalë, ka filluar të zhvillohet bukur. Tani që po shihni rezultate, do të dëshironit të shpenzonit më shumë kohë në këtë hobi. Do të jetë e dobishme të krijosh diçka që ka bukuri të qëndrueshme. Mos u habitni nëse këto talente ju ndihmojnë të fitoni para në të ardhmen.