HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 korrik nga Russell Grant

Dashi

Vazhdoni të punoni në planet tuaja afatgjata. Mund të marrë pak kohë, por ato do të fillojnë të marrin formë. Gjërat po ecin përpara edhe nëse duket sikur asgjë nuk po ndodh. Një email ose një mesazh me tekst më vonë sot do të tregojë se mundësi të reja po vijnë në rrugën tuaj. Ju duhet ta merrni këtë si një shenjë për t'u përqendruar në qëllimet tuaja.

Demi

Puna dhe angazhimi juaj i palodhur ka filluar të marrë rezultate. Kolegët e vjetër patjetër do të marrin parasysh përkushtimin tuaj ndaj sipërmarrjeve të reja. Duke e rrethuar veten me njerëz punëtorë, do të jeni në gjendje të vazhdoni të përparoni drejt qëllimeve tuaja. Do të jetë në dobinë tuaj të bëni një bisedë rreth punës sonte.

Binjakët

Jeni gati të merrni iniciativën në një çështje që ka të bëjë me paratë. Ndani mendimet tuaja për të shtyrë qëllimet e përbashkëta të parave drejt përfitimit më të madh. Shmangni konfliktet duke dëgjuar në mënyrë aktive të tjerët. Tani është një kohë e mirë për të konsideruar përmirësimin e telefonit, kompjuterit ose makinës tuaj.

Gaforrja

Keqkuptimet e një kolegu të lartë do të zhvlerësohen shpejt. Kjo mund të çojë në dyshime për besueshmërinë në zyrë. Nëse dikush largohet nga një projekt për të cilin është investuar, prisni disa protesta. Mbështetja juaj do të thotë shumë për ta.

Luani

Ecni ngadalë kur përfshini familjen dhe miqtë në planet tuaja të ardhshme. Idetë tuaja mund të mos jenë të mirëpritura nga të gjithë, veçanërisht ata që nuk kanë pasur përvojë në situatën në të cilën po hyni. Përgatituni të sqaroni qëllimet tuaja në mënyrë që të parandaloni mosmarrëveshjet e mundshme.

Virgjëresha

Në punë, studime dhe çështje familjare ju pëlqeni të planifikoni paraprakisht. Prirja juaj e natyrshme është të jeni të përgatitur dhe të organizuar. Njerëzit e vlerësojnë ndihmën dhe mbështetjen tuaj. Ata janë të prirur t'ju ndihmojnë gjithashtu, por sapo të angazhoheni në një detyrë, do të preferoni të punoni në mënyrë të pavarur.

Peshorja

Ju e gjeni veten me më pak për të bërë nga sa pritej. Përfitoni nga kjo mundësi për të kompensuar kohën e humbur. Ju po ndjeni disa dridhje të pafavorshme nga një koleg ose fqinj. Pavarësisht fjalëve të tyre, ju keni një ndjesi se ata nuk janë të vërtetë.

Akrepi

Njerëzit që admirojnë aftësitë tuaja do t'i bërtasin ato. Nëse po mendoni për një punë ose pozicion të ri, mund të mbështeteni tek një zyrtari i lartë, por vetëm pasi t'i kujtoni me butësi se keni nevojë për mbështetjen e tyre. Kujtojuni atyre një afat dhe sa mirënjohës jeni për ndihmën e tyre.

Shigjetari

Respekti që tregoni ndaj të tjerëve ka të bëjë shumë me parimet dhe mësimet e rrënjosura tek ju nga njerëzit më të afërt me ju gjatë viteve të hershme. Kur kaloni rrugën tuaj përmes një marrëdhënieje sfiduese, kjo mund të ndihmojë të dalloni ndikimin që familja juaj dhe vlerat e tyre kanë pasur në formësimin e këndvështrimit tuaj.

Bricjapi

Ndryshimet e vogla në rrugën tuaj mund t'ju çojnë në vendin që duhet të jeni. Jini të përgatitur për të hequr dorë nga çdo gjë që nuk ju shërben më ose nuk përputhet me rrugëtimin tuaj aktual. Përqafoni të renë dhe çlironi atë që ju pengon për të shmangur ndjenjën e ngecjes.

Ujori

Puna në një ide krijuese mund të çojë në një mundësi fitimprurëse. Një agjent ose koleg i vjetër po merr parasysh talentet tuaja. Shndërrimi i krijimtarisë suaj në fitim do të jetë si një ëndërr e realizuar. Kini besim në paraqitjen e ideve tuaja tek një ekzekutiv i nivelit të lartë dhe shikoni se çfarë shpaloset. Transparenca do të sjellë vëmendje pozitive.

Peshqit

Nëse është ajo që dëshironi me të vërtetë, një marrëdhënie ose lidhje që përfundoi papritur ose shumë shpejt mund të rindezet. Është e mahnitshme se sa lehtë mund të shkojnë gjërat në vendin e vet me ndihmën e dikujt që e di se çfarë po bën. Jeni mirënjohës që keni kaq shumë njerëz mbështetës në jetën tuaj.