HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 maj nga Russell Grant

Dashi

Një qëndrimi i distancuar ndaj parave e bën më të lehtë tërheqjen e prosperitetit. Paraja nuk është një pasqyrim i vlerave tuaja, por është një formë e energjisë. Jini të gatshëm të pranoni lavdërime nga një person i arrirë. Përpjekjet tuaja duken patetike në krahasim me të atyre. Në vend që të merrni pikat e tij të dobëta, merrni pikat e forta. Komplimentet që merrni janë të merituara. Lëreni këtë lavdërim të shërbejë si një trampolinë për gjëra më të mëdha dhe më të mira.

Demi

Ju dëshironi të provoni forma të reja të shprehjes krijuese. Regjistrimi në një kurs virtual për pikturë, bashkimi në një trupë teatri në internet, ose të mësosh se si të punosh me qeramikë janë mundësi emocionuese. Ju jeni të bekuar me një talent të jashtëzakonshëm krijues që mund të shfrytëzohet në shumë mënyra. Sa i përket dashurisë, nuk do të keni asnjë problem.

Binjakët

Një interes për jetën pas vdekjes është i kuptueshëm. Lexoni sa më shumë në lidhje me këtë temë. Do të zhvilloni një filozofi që pasuron kënaqësinë tuaj të momentit. Merrni më shumë kohë për të shijuar bisedat me miqtë, ose për një darkë me partnetin tuaj. Marrja me punët shtëpiake ka një efekt qetësues tek ju.

Gaforrja

Do të merrni fonde nga një grant ose kredi. Largimi nga presioni financiar do të jetë çlirues. Mos u habitni kur të prodhoni disa punë inovative. Krijimi i një vegle ose aplikacioni është një mundësi e fortë. Tani nuk i keni mundësitë ekonomike që të blini një pronë. Për momentin merrni me qira një shtëpi që do t'ju japë një pamje të qartë të lagjes tuaj ideale.

Luani

A jeni lodhur duke kryer të njëjtat praktika të mërzitshme biznesi? Është koha për të vënë në veprim një ide radikale. Në fillim, kritikët do të qeshin me idenë tuaj në dukje qesharake, por pasi të shohin se sa efektive është, ata do të fillojnë të kopjojnë nga ju. Kur puna bëhet shtypëse, gjeni një qoshe të qetë ku mund ta dëgjoni veten dhe të mendoni. Pasi t'i shpëtoni një ambienti të tensionuar, do të keni mundësinë ta vendosni tërë situatën në perspektivën e duhur. Nuk ka asnjë arsye për t'u mërzitur nga këto probleme të vogla.

Virgjëresha

Një miqësi me dikë të lindur në një vend tjetër do të zgjerojë horizontet tuaja. Pasi të keni mësuar për atdheun e tyre, do të frymëzoheni të udhëtoni atje kur kufizimet të hiqen. Merrni disa rekomandime se ku mund të hani, çfarë vendesh të vizitoni dhe ndonjë gjë tjetër interesante për të bërë. Ky do të jetë një udhëtim për të kujtuar. Ju kenj një humor të këndshëm që tërheq shumë admirues. Flirtimi në aplikacione takimesh është shumë argëtues.

Peshorja

Braktiseni veten në kënaqësi. Duket e çuditshme të braktisësh përgjegjësitë për pasionin, por bëjeni. Nëse jeni beqar, trajtojeni veten në komoditetet e krijuara në çdo mundësi. Kjo është një kohë e mirë për të paraqitur një dokument për shqyrtim. Një zyrtar i dobishëm do të analizojë kërkesën tuaj, duke ju lejuar të bëni biznes më shpejt se sa pritej. Jepini këtij personi një shenjë vlerësimi, ata shpesh punojnë pa shpërblim.

Akrepi

Marrëdhëniet e vjetra po rrëzohen duke i hapur rrugën aleancave të reja. Është e rëndësishme të komunikoni me njerëz që kanë aftësi të ndryshme nga tuajat. Të qënit në grup me njerëz që janë praktikë dhe qetësues do të jetë fuqizuese. Ju mund të mbështeteni tek ta sa herë të keni nevojë. Ndërsa të tjerët duan të argëtohen, ju jeni i zënë me kryerjen e hulumtimeve dhe bërjen e punëve. Ndonjëherë është mirë të jesh i vetmuar sesa të ndjekësh vazhdimisht turmën.

Shigjetari

Disa ushqime kanë veti shëruese. Një dietë që përbëhet kryesisht nga perime dhe sallatra do të forcojë sistemin tuaj. Nëse kjo nuk ju pëlqen, ka shumë libra gatimesh dhe blogje kushtuar bërjes së vakteve të shijshme dhe ushqyese. Aftësia juaj për të pasur marrëdhënie të mira me të gjithë në komunitet ju bën udhëheqësin e saj jozyrtar, sidomos në këtë kohë, lagjet duhet të punojnë së bashku.

Bricjapi

Të bësh pushime me miqtë nuk është më një mundësi. Përdoreni këtë kohë që po qëndroni në shtëpi si frymëzim për një shkruar një libër. Njerëzit shpesh ju ngacmojnë se keni shumë dëshira të çudirshme, por ju duhet ti injoroni këto shaka. Ju jeni shumë më të lumtur kur jeni të zhytur plotësisht në një larmi projektesh.

Ujori

Të mësosh më shumë për shkencat e tokës do të jetë stimulues. Mësimi rreth planetit do t'ju bëjë të ndiheni më të ekuilibruar dhe praktikë. Të fillosh një projekt hulumtues do të jetë kënaqësi. Ju jeni mirë në gjetjen e informacionit në faqet e internetit dhe falë punës suaj një mister do të zgjidhet. Do të ndiheni krenar që keni hedhur dritë mbi një çështje konfuze.

Peshqit

Ju jeni duke hapur mendjen tuaj për ide që dikur dukeshin absurde. Tani që jeni dëshmitar i një miku, që po përjeton sukses të madh me këtë qasje, ju mezi prisni ta përjetoni edhe vetë. Largimi i bindjeve që nuk ju shërbejnë më do të jetë më i lehtë nga sa pritej, kjo për faktin se jeni mjaft i zgjuar për të kuptuar se kënaqësia vjen nga brenda. Pavarësisht se sa irritues janë të afërmit dhe kolegët tuaj, ju keni arritur ti bëni detyra me një buzëqeshje.