HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 maj nga Russell Grant

Dashi

Duhet të jeni realistë për qëllimet tuaja afatgjata. Financat po përmirësohen por nuk duhet ta përdorni këtë si justifikim për pakujdesi apo vetëkënaqësi. Mendja e shëndoshë është ende e nevojshme gjatë javëve në vijim, veçanërisht kur bëhet fjalë për idetë e krijimit të parave që duket se dalin nga askundi.

Demi

Dyert e reja të karrierës do të hapen për ju. Qëndroni në kontakt me njerëzit që ju kanë ndihmuar në të kaluarën. Nuk ka rëndësi nëse mund t'i përdorni kontaktet tuaja për t'ju dhënë një avantazh konkurrentëve. Nuk je i vetmi që e bën këtë dhe nuk do të jesh i fundit.

Binjakët

Mosmarrëveshjet e fundit kanë qenë rraskapitëse, por ju keni arritur të bini dakord se si të zgjidhni një çështje të ndërlikuar. Një debat ka mbaruar dhe megjithatë ju e keni ende në mendjen tuaj. Sot është e nesërmja. E ardhmja duket shumë më e ndritshme tani, prandaj mos u shqetësoni për të djeshmen. Shikoni përpara.

Gaforrja

Mund ta ndjeni rezultatin e një situate dhe jeni të sigurt se nuk do të jetë mirë. Do të keni përshtypjen se do të keni një përmbysje të madhe nëse vazhdoni në të njëjtin drejtim. Shprehni dyshimet dhe pasiguritë tuaja. Dikush që do të ndihet njësoj, do të jetë i prirur të kërkojë një mënyrë për të shmangur një problem.

Luani

Një iniciativ e marrë në dashuri ose para mund të shpërblehet, por mos e lini këtë të shkojë. Nëse provoni të njëjtën gjë përsëri, mund ta shtyni fatin shumë larg dhe mund të humbni gjithçka që keni fituar. Jini të lumtur për mënyrën se si kanë shkuar gjërat, por jini gjithashtu të arsyeshëm.

Virgjëresha

Jeni në kërkim të ideve dhe mundësive të reja. Merrni një gjë në kohë dhe do të arrini suksesin që shpresoni. Me dëshirën për ide të reja dhe gjëra të reja për të bërë, nuk do të zhgënjeheni nga planet që diskutohen në shtëpi apo kudo.

Peshorja

Nëse doni të jeni më të suksesshëm mund të duhet të kërkoni një punë të re. Jeni lodhur duke ndjerë se nuk po shkoni askund. Ju duhet të hartoni planin tuaj tani. Besojini intuitës suaj për t'ju ndihmuar të kuptoni se çfarë ju nevojitet për të ecur përpara.

Akrepi

Dikush që së fundmi ka pësuar një humbje ose zhgënjim do t'ju afrohet për këshilla ose një shpatull për të qarë. Ju jeni në gjendje ta vendosni veten në vendin e tij. Mund ta ndjeni atë që po kalojnë dhe nuk do mund t'i largoheni kurrë. Një i afërm që mendonit se ishte mirë financiarisht mund të kërkojë një borxh, duke ju çuditur plotësisht.

Shigjetari

Jeni në një lidhje që duket se nuk po shkon gjëkundi? Mund të jetë koha për të folur me zemër. Ju duhet ta dini se ku qëndroni me njëri-tjetrin, sepse dashuria e pashpërblyer mund të shkaktojë dhimbje zemre në të ardhmen. Jini të sinqertë me veten nëse jeni lodhur më shumë seç duhet apo keni ditur të kujdeseni dhe ta vlerësoni veten.

Bricjapi

Nëse nuk jeni të sigurt për dikë që sapo keni takuar, besojini instinkteve tuaja. Edhe nëse ata janë një mik i një shoku, kjo nuk do të thotë që ju nuk duhet të krijoni mendimin tuaj për ta. Një i afërm do të konfirmojë se ndihet gjithashtu dyshues.

Ujori

Kreativiteti është me bollëk. Ju keni kaq shumë ide se si të përmirësoni shtëpinë ose kopshtin tuaj saqë nuk dini se me cilën të filloni së pari. Familja juaj do të ketë disa sugjerime të shkëlqyera për të ndarë dhe së bashku mund të kënaqeni duke punuar në projekte të krijuara për ta bërë jetën tuaj më të rehatshme, plot ngjyra dhe madje edhe luksoze.

Peshqit

Keni shumë gjëra për të cilat duhet të jeni mirënjohës. Ju ende mund të keni synime, ambicie dhe ëndrra për të ardhmen. Një ftesë për një ngjarje të pazakontë ose mundësia për të marrë pjesë në një seminar do t'u shtojë erëza ditëve tuaja.