HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Ka disa vendime për të marrë në lidhje me një çështje karriere. Ju duhet ta mendoni seriozisht këtë dhe të vendosni se çfarë doni të bëni përpara se dikush tjetër të përfundojë duke rrëmbyer një mundësi që me të vërtetë duhet të kishte shkuar tek ju.

Demi

Ju dhe një mik apo partner mund të bini dakord të shkoni në rrugë të ndara. Ky nuk ka qenë një vendim i lehtë dhe do të sjellë pak trishtim, por do të sjellë edhe mbyllje në vetvete. Nuk duhet të habiteni kur ndjeni një valë emocionesh. Përfundimet mund të shkaktojnë disa reagime të fuqishme.

Binjakët

Rezultatet e një interviste, testi ose ekzaminimi do t'i tejkalojnë pritshmëritë tuaja. Trajtojeni veten me një shpërblim të vogël. Nëse kohët e fundit keni lëvizur shtëpinë, ose keni filluar një punë të re, do të keni më shumë kohë për të hedhur një sy përreth jush dhe për të mbajtur qëndrimin tuaj.

Gaforrja

Mund t'ju duhet të pranoni të bëni ca orë jashtë orarit në mënyrë që të arrini në krye të një projekti pune. Një koleg, sjellja e të cilit është dhe ka qenë e papërgjegjshme, po fillon të mbështetet gjithnjë e më shumë tek ju. Ju jeni duke u lodhur nga nevoja për t'i mbuluar ata. Mund të jetë koha për të folur me shefin tuaj.

Luani

Një partner mund t`ia dalë me një inkurajim të butë kur gjërat nuk kanë qenë të lehta për të. Nëse jeni prind, sigurohuni që të jepni lavdërime ku dhe kur duhet. Ju keni qenë aq i zënë saqë mund të keni humbur gjërat e vogla që kanë shumë rëndësi për familjen tuaj.

Virgjëresha

Një çështje që shkaktoi probleme në fillim të javës ende nuk është zgjidhur. Vazhdon të ketë një dallim mendimi mes jush dhe një shoku ose dikujt me të cilin punoni. Ju nuk duhet të mendoni se duhet të pajtoheni me dikë në mënyrë që t'i kënaqni, veçanërisht kur nuk ju kanë dëgjuar.

Peshorja

Ju keni pasur disa shqetësime në mendjen tuaj. Jeni gati t'i diskutoni këto me familjen tuaj. Pasi të dashurit tuaj të kuptojnë se si ndiheni, ata kanë më shumë gjasa të jenë të sinqertë dhe të hapur me ju.

Akrepi

Me përfundimin e disa angazhimeve, do të jetë nevoja për të hedhur një vështrim kritik ndaj së ardhmes. Përfshirja në një organizatë vullnetare do t'ju prezantojë me një rreth të ri miqsh. Pranoni mundësinë për t'u bashkuar me dikë në një ushtrim krijues që mund të jetë një burim gëzimi.

Shigjetari

Dikush do të lëndohet nga thashethemet që qarkullojnë. Nuk do të jeni të lumtur kur të zbuloni se një mik është mashtruar. Do të dëshironi të minimizoni dëmet, por përfshirja mund ta bëjë të duket sikur po ndihmoni dhe nxitni një tradhti të shëmtuar.

Bricjapi

Një reklamë në një faqe të mediave sociale do t'ju bëjë të lexoni artikuj dhe literaturë mbi format alternative të mjekësisë. Përpara se të filloni trajtime të shtrenjta, pyesni miqtë për përvojën e tyre në këtë fushë. Ata mund të kenë një ose dy sugjerime të dobishme.

Ujori

Dikush po flet për të bërë ndryshime në një projekt në grup. Kjo është diçka që keni shpresuar ta shihni për një kohë të gjatë. Mos shtyni ose nxitoni askënd për asgjë, por inkurajoni interesin e tij derisa të keni mundësi.

Peshqit

Lexoni përmes emaileve dhe hapni të gjitha letrat ose mund të gaboni diçka që duket si komunikim i padëshiruar, por që nuk është. Jeni gati për të marrë pjesë në punë të çuditshme që janë krijuar në shtëpi dhe kopsht, por nuk do të jeni në humor të pranoni sugjerimin e një shoku për të filluar diçka krejtësisht të re.