HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 prill nga Russell Grant

Dashi

Rrjeti juaj social po zgjerohet. Bashkimi me një klub ose aktivitet sportiv do t'ju mbajë të motivuar dhe të frymëzuar. Një ngjarje konkurruese do t'ju mundësojë të tregoni veten tuaj më të mirë. Krijimi i një grupi mbështetës do të jetë fuqizues pasi ju jeni në gjendje të ndihmoni të tjerët që po luftojnë nga një aftësi e kufizuar.

Demi

Mënyra e shkëlqyer për të përballuar një situatë të tensionuar dhe të vështirë do t'ju sjellë respekt dhe admirim nga miqtë dhe kolegët. Do të ketë shumë për të folur dhe madje për të qeshur kur të mblidheni me disa miq të ngushtë. Ajo që është më e habitshme është kur dikush që mezi ju njeh parashikon diçka që do të thuash ose do të bësh përpara se ta bësh në të vërtetë.

Binjakët

Ju mund të dëshironi të mendoni të mos kaloni shumë kohë mbyllur brenda. Aktivitetet në natyrë do t'ju bëjnë më të mirë me botën dhe do t'ju ndihmojnë gjithashtu për të rimbushur bateritë tuaja të konsumuara. Do të shijoni ndryshimin e peizazhit dhe akoma më mirë, një pushim i shkurtër do të jetë një zgjidhje e përkryer për t'ju ndihmuar të largoheni nga gjithçka.

Gaforrja

Largimi për pak kohë është ajo që ju nevojitet për të parë botën nga një këndvështrim i ri. Nuk është se jeni mërzitur me disa përgjegjësi, por keni filluar të ndjeni se disa njerëz po e marrin si të mirëqenë ndihmën tuaj dhe duhet të ketë një sasi të barabartë të dhënies dhe të marrjes në këto marrëdhënie.

Luani

Një udhëtim i shkurtër do të jetë një burim i madh kënaqësie. Kjo mund të përfshijë një ribashkim me miqtë e vjetër që nuk i keni parë për disa kohë, një vizitë te një i afërm i preferuar ose në një nga vendet ku shkonit në rininë tuaj. Jeni beqar? Përgatituni për të nisur një marrëdhënie të re. Nëse tashmë keni një partner, koha e kaluar së bashku do t'ju ndihmojë të forconi më tej marrëdhënien tuaj.

Virgjëresha

Ju ndjeni një tërheqje të fortë drejt vendeve të qeta. Mund të jetë një liqen, det ose fshat, por të vizitosh një vend që ka një ndikim në shqisat tuaja do të sjellë një ndjesi paqeje dhe qetësie që nuk e keni përjetuar për një kohë të gjatë.

Peshorja

Jeni gjithmonë të lumtur të jepni këshilla nëse të tjerët kërkojnë udhëzime nga ju. Një i afërm ose koleg mund të mos i shohë sugjerimet tuaja ashtu siç kishit menduar dhe do t'ju akuzojë se po ndërhyni në punët e tyre. Kur jeni me dikë që duket i ndjeshëm dhe i brishtë, mendoni dy herë përpara se të bëni komente.

Akrepi

Nëse gjithçka që ndjen për momentin është të shpëtosh nga përgjegjësitë e jetës, ky është një tregues që jeni vonë për të festuar. Ecja ose ndonjë lloj ushtrimi në natyrë do të ndihmojë në kanalizimin e energjisë tuaj të shqetësuar, por kjo do të jetë vetëm e përkohshme. Keni nevojë për më shumë larmi në jetë nëse doni të ndiheni vërtet të përmbushur.

Shigjetari

Nuk do ta zhgënjeni qëllimisht dikë kur t'ju thërrasë për ndihmë, por thjesht nuk jeni në gjendje të lini diçka përgjysmë dhe t'i kushtoni vëmendjen që i nevojitet. Përveç kësaj, nëse ky është një njeri që e ka bërë rrugë të kërkojë ndihmë, edhe ju keni punët tuaja.

Bricjapi

Një i afërm i moshuar do të fillojë të bëjë pyetje për jetën tuaj personale. Ju e kuptoni se ata janë të shqetësuar, por ndihma e tyre duket më shumë si një ndërhyrje. Ndonjëherë preferoni të mbeteni vetëm. Për sa kohë që shpreheni me takt, mund t'i jepni fund një situate të vështirë pa pasur ndonjë ndjesi të keqe.

Ujori

Familjarët do të duan të mblidhen së bashku për të gjetur se si do të përballoni të gjithë shpenzimet e shtëpisë. Nuk do të ketë qenë zgjedhja juaj fillestare, por mund të ndiheni të detyruar të lini pak kohë mënjanë për t'i kushtuar vëmendje çështjeve të parave.

Peshqit

Jeni kaq pozitiv për ndryshimet që po planifikoni sa nuk do të lejoni asgjë t`ju pengojë. Miqtë e vjetër kanë filluar të pyesin veten nëse jeni vërtet ai që keni qenë. Pamja juaj po ndryshon gjithashtu, për të pasqyruar besimin tuaj të ri.