Horoskop

Horoskopi për datën 2 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 qershor nga Russell Grant

Dashi

Ta teproni duke i kushtuar rëndësi vetes do ju vërë në siklet. Gjëja e fundit që dëshironi është të talleni për mburrjen që i bëni vetes. Jepini vetes kredite aty ku ju takojnë. Edhe pse mund të keni nënshkruar për një projekt, puna e vështirë u krye nga një ekip asistentësh të përkushtuar. Hyrja në një partneritet thjesht për lehtësi personale është një gabim. Në qoftë se nuk keni respekt dhe dashuri të vërtetë për personin në fjalë, ju duhet të qëndroni larg tyre. Është më mirë të jeni vetëm dhe të lumtur sesa së bashku dhe të mjerë.

Demi

Besimet ekstreme mund t`ju bëjnë mendjengushtë. Nuk ka asgjë të keqe të kesh bindje të forta, por kjo nuk ju lejon të qëndroni me njerëz që nuk pajtohen me ju. Të gjithë kanë të drejtë të japin mendimin e tyre. Trajtimi i kolegëve me respekt do t'i hapë rrugë përparësive të mëdha. Mos i kushtoni rëndësi një dhembjeje të vogël. Gjendja juaj është e shëndetshme. Një dietë me ushqime të përzgjedhura do të forcojë energjinë tuaj dhe do të rrisë forcën tuaj. Gjithashtu edhe stërvitja e përditshme, qoftë edhe një shëtitje e shpejtë gjatë drekës do ju ndihmonte shumë.

Binjakët

Debatet mbi taksat ose një trashëgimi mund të harxhojnë energjinë tuaj. Në vend që të bëni një luftë të madhe, kaloni disa minuta duke imagjinuar se gjithçka është duke funksionuar në avantazhin tuaj. Bëjeni këtë çdo ditë në të njëjtën kohë. Kjo do të përmirësojë shumë shanset tuaja për një rezultat të suksesshëm. Një vendim impulsiv do të jetë shkak për keqardhje. Pavarësisht nëse keni një kërkesë për të blerë diçka luksoze ose doni të flisni për një padrejtësi, duhet të prisni disa ditë para se të veproni. Durimi shpërblehet.

Gaforrja

Mos i jepni një partneri biznesi hije dyshimi. Duke vendosur kushtet e marrëveshjes suaj në një kontratë, do të ketë pak hapësirë për debatet se si duhet të kryhet një punë. Shqyrtojini këto dokumente me një profesionist ligjor. Perspektiva e zhvendosjes ju mbush me frikë. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të eksploruar opsionet tuaja. Nëse vërtet duhet të lëvizni, gjeni shtëpinë tuaj të ëndrrave që përmbush të gjitha dëshirat tuaja.

Luani

Mbingarkesa në ushqim dhe pije mund të shkaktojë shqetësime fizike. Ju do të ndiheni shumë më mirë duke iu përmbajtur një diete që përbëhet kryesisht nga produkte të freskëta dhe proteina. Kujdes nga harxhimi i kohës së vlefshme në mediat sociale. Në vend që të kaloni orë duke u përqëndruar tek një ekran përqendrohuni në punë të rëndësishme, ju nuk keni kohë për të humbur.

Virgjëresha

Marrja e rreziqeve emocionale dhe financiare do të zmbrapset. Është më mirë të luani të sigurt. Puna me materiale të panjohura në një fushë kreative do të zgjojë imagjinatën tuaj. Vizitoni një dyqan arti; ngjyrash dhe tekstilesh. Mbajtja e parave mund të jetë e vështirë kur i jepni më shumë rëndësi sesa meriton. Paraja është një mjet i dobishëm, por nuk është një pasqyrim i vlerës tuaj personale.

Peshorja

Të ngjitesh shumë fort pas traditave të familjes do të pengojë rritjen tuaj. Të lëvizësh në një drejtim tjetër do të nxisë gjallërinë tuaj për të jetuar. Nëse jeni të mërzitur, gjeni një mënyrë më të shëndetshme për t’u ndier më mirë. Vizitoni një kopsht publik nëse është i hapur, shkoni në një park ose kaloni kohë duke parë seriale.

Akrepi

Një person që po vuan nga një sëmundje është në gjendje të keqe. Jepini shumë mbështetje dhe ndihmë. Gatuani për të gjërat që pëlqen. Kjo gjë do të vlerësohet shumë. Gjërat po ndryshojnë dhe nuk do të jeni më të njëjtët përsëri. Vendimet e rëndësishme kanë nevojë për kohë dhe vëmendje, ndaj nuk ka nevojë që ju të nxitoni për asgjë.

Shigjetari

Kur caktoni një afat pune, jepini vetes më shumë kohë sesa duhet për ta kryer një punë. Në këtë mënyrë do të keni kohë edhe nëse del ndonjë problem. Më e mira nga të gjitha, klientët do të jenë të kënaqur kur jepni rezultate të mira. Ju jeni të ndjeshëm ndaj mendimeve të njerëzve të tjerë. Para se të merrni një vendim të madh qëndroni vetëm, ku mund të dëgjoni veten dhe të mendoni. Intuita juaj do t'ju tregojë se çfarë është më e mira për ju. Mos e vini në dyshim.

Bricjapi

Pretendimi për të pasur më shumë përvojë sesa keni do të jetë shkak për keqardhje. Pranoni paaftësinë tuaj në fusha të caktuara. Ndershmëria juaj do të vlerësohet, pavarësisht nëse aplikoni për një vend pune ose bëni oferta për një kontratë. Mos u shqetëso; ju do të merrni trajnimin që ju nevojitet. Ndaloni së shqetësuari për atë që do të mendojnë njerëzit e tjerë nëse ju zvogëloni përgjegjësitë tuaja. Ju keni të drejtë ta shijoni, kohën tuaj të lirë.

Ujori

Nuk ka asgjë të keqe të jesh idealist, kjo gjë ju ndihmon të zbatosh idetë e tua. Nëse nuk jeni i sigurt se si të merreni me një organizatë bamirësie ose të zgjidhni një çështje ligjore, bisedoni me një mik që ka përvojë me çështje të tilla. Ju duhet të ndryshoni disa mendime që fluturojnë përballë arsyes. Jini të hapur për të pranuar fakte dhe shifra të besueshme. Gatishmëria juaj për të dëgjuar arsyen do të fitojë respektin e bashkëmoshatarëve tuaj dhe të eprorëve.

Peshqit

Marrja e miqve si e mirëqenë është një gabim. Nëse një i dashur nuk është në gjendje t'ju ndihmojë tani, mbani mend të gjitha herët kur ata erdhën në ndihmën tuaj. Duke qenë mirënjohës për gjithë bujarinë që ata kanë treguar në të kaluarën, marrëdhënia juaj do të bëhet edhe më e fortë. Kujdes nga përfshirja romantike me dikë vetëm për dëshirat fizike. Edhe pse mund të jeni duke e shijuar, partneri juaj do të lëndohet nga mungesa e dashurisë tuaj. Kërkoni për dashurinë e vërtetë.