HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 qershor nga Russell Grant

Dashi

Ndiheni të bezdisur nga qëndrimi diktatorial i partnerit për paratë. Ata do të insistojnë që të llogarisni çdo qindarkë që shpenzoni. Pavarësisht se çfarë mund të mendojnë ata, ju jeni plotësisht të vetëdijshëm për situatën tuaj financiare dhe po bëni gjithçka që mundeni për të kursyer.

Demi

Do të ishte mirë të bëni disa ndryshime, por kjo do të kërkojë planifikim dhe përpjekje. Mund të duket shumë e mundimshme për të thyer zakonet në të cilat keni rënë pre, por ndërmerrini hapat. Nuk është ide e mirë ta kufizosh veten. Dalja me miqtë do të jetë gjithashtu terapeutike.

Binjakët

Nuk duhet të vazhdoni me një marrëveshje apo marrëdhënie që po ju shkakton pakënaqësi. Nuk është tepër vonë për t'u tërhequr nga një situatë që nuk po funksionon për ju. Mund të ketë ndonjë humbje, por kjo do t'ju japë qetësi. Një projekt i vështirë pune ju kthen në qendër të vëmendjes.

Gaforrja

Ndjenja juaj e intuitës është e fuqishme dhe keni një aftësi pothuajse të çuditshme për të ndjerë atë që njerëzit mendojnë dhe ndjejnë. Të vepruarit sipas dëshirës do t'ju sjellë para ose fat në çështjet romantike. Mund t`ju shfaqet një mundësi e re pune ose biznesi. Çështjet konfidenciale do të diskutohen.

Luani

Nuk jeni në humor që t'i shpjegoni metodat tuaja kujtdo që del vullnetar për t'ju ndihmuar dhe kjo është arsyeja pse do të zgjidhni të vazhdoni vetë me disa punë. Ju thjesht dëshironi të kaloni në gjëra të tjera. Nuk do të jetë e vështirë të gjesh një justifikim të arsyeshëm për të qëndruar në prapaskenë.

Virgjëresha

Duhet të njoftoni të tjerët për planet dhe objektivat tuaja. Jeni duke menduar përpara dhe duke bërë rregullime për gjysmën e dytë të vitit. Atyre që keni pranë tregojani idetë tuaja ashtu siç i keni. Në këtë mënyrë nuk do të kenë surpriza.

Peshorja

Përpjekja për të kursyer kohë dhe shkurtuar rrugët do të krijojë tension me shefin tuaj dhe kolegët e vjetër. Gjëja e fundit që dëshironi është një debat me cilindo. Mendoni para se të flisni dhe shikoni para se të veproni. Nuk duhet të nxitoni për t'i kryer gjërat dhe nëse po ju duken sfiduese disa punë, kërkoni ndihmë.

Akrepi

Një fazë e re në jetën tuaj familjare po shpaloset. Një ndryshim i rrethanave do t'ju bëjë më të lumtur nga sa jeni ndjerë për një kohë të gjatë. Nëse nuk mund të siguroni para të mjaftueshme për të përmirësuar standardet tuaja të jetesës në nivelin që dëshironi, bashkimi i forcave me dikë që keni besim dhe që ndan të njëjtat ëndrra duket të jetë një zgjidhje ideale.

Shigjetari

I keni kushtuar shumë kohë dhe përpjekje idesë për të hedhur themelet e një projekti të veçantë. Do të jetë zhgënjyese kur dikush, aftësitë e të cilit ishin të nevojshme, do të largohet. Megjithatë ju nuk do të lejoni që gjithë mundi i kaluar të shkojë dëm.

Bricjapi

Prisni që të bini në sy me sugjerimet e një familjari apo kolegu, për të provuar diçka ndryshe ose për të ndryshuar rutinën. Kjo thjesht nuk do të funksionojë. Rutinat e reja do të krijojnë kaos dhe kjo do t'ju bëjë të ndiheni të tensionuar dhe të shqetësuar.

Ujori

Keni mjaft iniciativë dhe dëshironi të ecni përpara. Kjo do të thotë që jeni të përgatitur për të ndërprerë lidhjet dhe për të hequr qafe disa probleme që mund të ndryshojnë përparimin tuaj. Ka disa mundësi të mira rreth jush dhe ju do të dëshironi të përfitoni nga këto sa të mundeni.

Peshqit

Prioriteti juaj do të jetë t'i kushtoni kohë çdo gjëje që ka nevojë për një aspekt krijues. Kjo është arsyeja pse çështjet më të zakonshme të ditës do t'i largoni sa më shpejt që të jetë e mundur. Shumica e kënaqësisë do të vijë duke vënë në punë imagjinatën tuaj për të ndryshuar ose zbukuruar mjedisin tuaj.