HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 qershor nga Russell Grant

Dashi

Ju dhe partneri ose shoku i skuadrës do t'i qaseni një qëllimi të përbashkët shumë ndryshe. Ajo që është e rëndësishme është që qëllimi të arrihet. Ky nuk është një skenar që i përshtatet të gjithëve dhe nëse dikush nuk pajtohet ose kundërshton metodat tuaja, mund t'ju duhet të vazhdoni në mënyrë të pavarur.

Demi

Nuk ka rëndësi sa i afërt është një person me ju; nëse është partneri apo miku juaj më i mirë, dikush po përpiqet t'ju bindë që të vazhdoni me diçka që po planifikoni. Shfrytëzoje një mundësi që mund të përmirësojë jetën tuaj.

Binjakët

Një koleg i vjetër po shikon vazhdimisht performancën tuaj. Nuk mund të relaksoheni për asnjë minutë kur edhe nëse keni mbaruar punën, duhet të dukeni sikur jeni të zënë. Jeni aq efikas sa po e përfundoni punën më shpejt seç duhet.

Gaforrja

Njerëzit në pozicione të larta presin që ju të jeni të disponueshëm dhe në telefon gjatë gjithë kohës. Ju po filloni të kuptoni se si kjo u sjell dobi atyre më shumë sesa juve. Po ndodh njëfarë padrejtësie kur bëhet fjalë për mënyrën se si ndahet puna. Mbrojtja e jetës tuaj personale nga presionet e punës do të jetë një luftë.

Luani

Jini të sinqertë për atë që prisni nga një mik apo partner. Nëse frenoheni dhe refuzoni të diskutoni ndjenjat tuaja, gjithmonë do të ketë një shkallë të keqkuptimit mes jush. Pasi të tjerët ta dinë se çfarë dëshironi, ata që janë në një pozicion më të mirë për t'ju ndihmuar ta arrini atë.

Virgjëresha

Disa lajme të papritura do të çojnë në një rishikim të planeve të mëparshme. Jini diplomat nëse e gjeni veten duke debatuar me një partner ose familjar gjatë fundjavës. Sfida ndihet në ajër.

Peshorja

Cilido qoftë justifikimi i tyre, ju jeni duke u lodhur nga detyrimi për të mbuluar një koleg gjatë mungesave të tij të rregullta. Pavarësisht nëse është një sëmundje e shkurtër ose nevoja për t'u kujdesur për një të afërm të sëmurë, nuk duket e drejtë që ju të mbingarkoheni.

Akrepi

Do t'ia dilni në një intervistë apo audicion, sepse e keni përgatitur veten për këtë dhe e keni provuar shumë herë më parë. Ju e dini se çfarë lloj pyetjesh do t'ju bëhen. Bëjuni përshtypje atyre që po ju testojnë se jeni të aftë për të kryer përgjegjësitë që po merrni përsipër.

Shigjetari

Perspektivat për marrëdhënie janë të mira. Puna në grup do t'ju sjellë më shumë lumturi dhe kënaqësi. Fillimi i një pune të re ose projekti krijues do të jetë një sfidë emocionuese. Jeni beqar? Jeni gati të takoni partnerin e ëndrrave tuaja. Këtë mbrëmje, vendosni intimitetin në krye të listës suaj të prioriteteve.

Bricjapi

Do të ketë përfitime personale dhe profesionale në krijimin e një partneriteti të ri kur të filloni të pranoni se nuk mund të bëni gjithçka vetë. Vullnetarizmi për të ndihmuar në realizimin e një pune ose projekti social do ta bëjë këtë një kohë interesante, motivuese dhe shpërblyese.

Ujori

Një takim për të shqyrtuar strategjitë e ardhshme do të shkojë mirë. Çdo zonë dhe çdo kënd është marrë parasysh. Më shumë para do të ndahen për trajnimin e fuqisë punëtore. Synimi është të prezantohet një shërbim i përmirësuar. Një pretendim i kreut të një grupi rival do të vërtetohet se ka qenë i rremë.

Peshqit

Nuk mund ta shmangni më nevojën për të menduar mbi shqetësimet familjare, veçanërisht nëse kjo përfshin marrëveshje të ardhshme financiare ose plane për të lëvizur në shtëpi. Një diskutim i hapur nuk do t'ju lërë asnjë dyshim për ndjenjat e partnerit. Kjo ju bën më të sigurt se vendimet e dakorduara do t'ju përshtaten të gjithëve.