HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Një grup ose shoqëri që dikur ju frymëzoi, tani po ju merr shumë kohë. Ju ose mund të kërkoni që disa nga detyrat tuaja të ndahen midis të tjerëve ose të tërhiqeni fare nga këto detyrime. Dalja nuk do të jetë aq e lehtë sa keni menduar në fillim.

Demi

Mund të duket sikur jeni në një betejë të humbur, por këmbëngulni dhe gjithçka do të funksionojë në avantazhin tuaj në fund. Edhe përballë disa momenteve të vështira dhe sfiduese, do të gjeni forcën e brendshme për të vazhduar.

Binjakët

Mund t'ju duhet t'i besoni dikujt. Ju keni nevojë për këshillat e tyre për një situatë që nuk mund ta përballoni vetë. Mos mendoni se po tradhtoni dikë kur ka një ndryshim midis thashethemeve të kota dhe të pasurit një bisedë të dobishme dhe konstruktive.

Gaforrja

Jeni të tunduar t'i tregoni dikujt se çfarë mendoni vërtet për të. Argumentet vazhdojnë të qarkullojnë dhe ju jeni lodhur duke dëgjuar vazhdimisht të njëjtat çështje. Megjithatë, ia vlen të mbani mend se sa më pak të thoni, aq më shpejt do të korrigjohet.

Luani

Kufizimet dhe disa angazhime të vështira kishin filluar t'ju bëjnë të ndiheni sikur nuk mund të ishit kurrë të pavarur. Nuk e kishit menduar kurrë se do ta shihnit ditën kur do të kishit më shumë kontroll. Më në fund ju mund të merrni vendime, pavarësisht nga dikush që ka ndërhyrë në jetën tuaj për një kohë të gjatë.

Virgjëresha

Do të jetë joshëse të pranoni mundësinë për të rinovuar një marrëdhënie që përfundoi papritur ose të pranoni një ofertë që keni refuzuar në të kaluarën. Përpara se të merrni një vendim, kujtojini vetes se kishte një arsye që dikur u larguat. Kjo nuk ka ndryshuar.

Peshorja

Po pyesni veten nëse është e mundur të aplikoni për një punë tjetër pa marrë vesh punëdhënësin tuaj aktual. Do të preferonit që ata të mos e kuptonin se po mendoni të largoheni. Të paktën jo derisa të keni gjetur një pozicion të ri.

Akrepi

Një mik do të bëjë disa komente jokarakteristike. Kjo do t'ju befasojë. Do të jetë një nga ato raste kur nuk do të mund të mendoni për asgjë.

Shigjetari

Në një situatë ekipi, shfrytëzojeni këtë shans për të vlerësuar se si jeni duke inkurajuar, dekurajuar dhe mbështetur të tjerët. Jeni irrituar me anëtarët e tjerë të ekipit tuaj kur një përpjekje e përbashkët nuk ka ecur aq shpejt sa do të kishit dashur.

Bricjapi

Puna që kishit dashur të përfundonit sot do të vazhdojë me një sërë përballjesh dhe fillimesh. Pengesa juaj kryesore është të punoni së bashku me dikë që i mungojnë aftësitë ose njohuritë që janë të nevojshme për detyrën. Ju pyesni veten pse ata dolën vullnetarë këtë herë. Mund të jetë që ata të mësojnë.

Ujori

Ju duhet të shkoni kundër asaj që disa njerëz presin nga ju, në përpjekje për të qenë të pavarur. Nëse keni marrë ndihmë dhe mbështetje nga dikush në të kaluarën, bëjini të ditur se jeni mirënjohës pavarësisht nevojës tuaj për të shkuar tani në një drejtim tjetër.

Peshqit

Përveç argëtimit të madh duke marrë pjesë në një projekt në grup, kjo po rezulton të jetë një përvojë e dobishme mësimi. Ju po fitoni aftësi të reja duke qenë pjesë e një ekipi dhe keni një talent që mund t'ua mësoni të tjerëve.